Skocz do zawartości

Wicherek profil


szynk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

Mam dylemat, czy zmieniać profil Wicherkowi RC czy nie?

Niektórzy piszą, żeby zmieniać, niektórzy nie więc nie wiem.

 

Sorry. mi juz sie nie chce pisac o profilu do Wicherka.  Pisze to bez sarkazmu tylko ze wzgledu na mlody wiek modelarza  :).

 

PS

Nie wytrzymalem, zmien na poczciwy Clark Y; napewno bedzie lepiej.  Jesli nie potafisz zmienic/wydrukowac to koledzy na forum napewno Ci pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się o tym rozpisywałem:
http://pfmrc.eu/index.php/topic/70358-pierwszy-model-wicherek-25/page-8?do=findComment&comment=687481

 

W dużym skrócie - rób ClarkY, pamiętając o zmianie kąta zaklinowania (bo Clark Y nie może sobie na płasko leżeć).

 

A jeśli szukasz modelu na pierwszy model RC to w ogóle nie rób Wicherka, lepiej zrób ToTo-0, RWD-5 by Skazoo czy innego Zefirka z depronu.

Bądź nawet Deltę MJ, albo Zagi ze styropianu oklejonego taśmą.

 

Jedyny powód żeby robić Wicherka to chęć posiadania oldschoolowego modelu. Obecnie to ciężki i trudny w budowie model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się o tym rozpisywałem:

http://pfmrc.eu/index.php/topic/70358-pierwszy-model-wicherek-25/page-8?do=findComment&comment=687481

 

W dużym skrócie - rób ClarkY, pamiętając o zmianie kąta zaklinowania (bo Clark Y nie może sobie na płasko leżeć).

 

A jeśli szukasz modelu na pierwszy model RC to w ogóle nie rób Wicherka, lepiej zrób ToTo-0, RWD-5 by Skazoo czy innego Zefirka z depronu.

Bądź nawet Deltę MJ, albo Zagi ze styropianu oklejonego taśmą.

 

Jedyny powód żeby robić Wicherka to chęć posiadania oldschoolowego modelu. Obecnie to ciężki i trudny w budowie model.

Oj nie powiedzialbym ze wicherek jest trudny w budowie...

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwszy model?

 

Oczywiście, że jest.

Wiadomo, że sporo prostszy niż budowa choćby Piperka z balsy, ale nie próbuj mi wmówić, że początkujący nie ma co tam popsuć, bo takich rzeczy jest od groma.

Szczerze nie widzę opcji porównywania tego do czegokolwiek depronowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że planujesz model z napędem spalinowym. Jak na pierwszy model czemu nie elektryk jest 

dużo łatwiejszy w obsłudze. 

 

Czemu nie spróbować coś innego niż tylko Wicherek, ToTo-0, albo RWD-5 by Skazoo .

Zobacz ten temat model banalnie łatwy a koszt budowy to jakieś 40-50 zł. http://pfmrc.eu/index.php/topic/59079-m-33/

I przede wszystkim ciekawy bo mało spotykany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwszy model?

 

Oczywiście, że jest.

Wiadomo, że sporo prostszy niż budowa choćby Piperka z balsy, ale nie próbuj mi wmówić, że początkujący nie ma co tam popsuć, bo takich rzeczy jest od groma.

Szczerze nie widzę opcji porównywania tego do czegokolwiek depronowego :)

Jak ktos ma 2 lewe rece to i depron spieprzy.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma 2 lewe rece to i depron spieprzy.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

I czego to nam dowodzi na temat większej łatwości w wykonaniu Wicherka?

 

Otóż ten argument nie dowodzi nam absolutnie niczego, dlatego że nie ustosunkowuje się do tego co napisałem na temat mniejszej łatwości wykonania Wicherka niż depronu.

Idąc tą drogą - jak ktoś ma mniej zdolności wykonawczych, to z racji łatwiejszego wykonania depronu ma mniejsze szanse na popsucie go niż Wicherka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.