Skocz do zawartości

Moja najlepsza maszyna w modelarni


Francka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też zastanawiałem się nad tą białą złączką - styki są stanowczo za delikatne na 10A.

 

Myślałem aby zostawić płytę na 12V a sam stół podpiąć na 24V (mam stół z podwójnymi stykami do wyboru 12/24) przy 24V ma 3,4 Ohma - więc max 7Amp i szybsze grzanie (170W do 120W dla 12V) - plus minus, liczone w głowie...

 

Co o tym sądzicie?

Za ok 100zl można kupić grzałkę silikonowa 600W zasilana z 230V. Sterowanie robisz na przekaźniku. 600W oznacza nagrzanie w kilka minut.

 

Edit: za 50zl:

http://s.aliexpress.com/Qf6nuQzM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Maszyna gotowa i ruszyła na korytarz   :)

 

 

Widać niedociągnięcia w sterowaniu maszyną , ale nasz klubowy guru Adam jest nie do zastąpienia , Po wprowadzeniu poprawek model lepiej jezdzi  :D

 

 

Na tym kończę budowę modelu z drukarki .

Idę dalej drukować , popróbuję coś latającego .

 

W tym temacie chciałem tylko ukazać jakie możliwości daje nam drukarka 3d . Chciałem podziękować także autorowi projektu za wspaniałą  robotę .

 

Projekt wykorzystałem ze strony  https://www.thingiverse.com/thing:2414983

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja steruje arduino (servo.h) generując sygnał ppm do ESC ( silniki szczotkowe). Ale wsteczny działa dopóki nie pojadę do przodu. Po tym już tylko w jedną stronę działa płynnie i nie mogę tego rozgryźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre regulatory mają zabezpieczenie przed przeciążeniem. Zanim zaczną kręcić się w przeciwna stronę musi nastąpić kompletne zatrzymanie.

To dobry trop. Wydłużyłem zatrzymanie w neutral do 10 sekund i czasem już kręci w przeciwna stronę ale też nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwróć uwagę aby paczka została wysłana z magazynu na terenie UE.

Niezależnie od wersji będziesz musiał ją usprawnić.

 

Obecnie doszedłem do etapu montowania nowej ramy i zastanawiam się czy nie prościej było kupić jakiś droższy sprzęt - ale z drugiej strony dużo mnie ta drukarka nauczyła - to naprawdę dydaktyczny sprzęt i chyba warto było się troszkę pomęczyć. Kombinuję jak by tu z części po Anet zrobić sobie wycinarkę do rdzeni..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi by poznać i się uczyć na tej maszynie . Można ja rozwijać w zależności od potrzeby .

 

 

 

Obecnie doszedłem do etapu montowania nowej ramy i zastanawiam się czy nie prościej było kupić jakiś droższy sprzęt - ale z drugiej strony dużo mnie ta drukarka nauczyła - to naprawdę dydaktyczny sprzęt i chyba warto było się troszkę pomęczyć. Kombinuję jak by tu z części po Anet zrobić sobie wycinarkę do rdzeni..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.