Skocz do zawartości

EXTRA 330


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Gdzie i jaki pakiet masz zamontowany? Na zdjęciach nie bardzo widać, a chciałbym zobaczyć jak wyważenie wyszło zanim swoją zacznę składać.

Dałem pakiet 900mAh 3s,usytuowałem go z lewej strony kadłuba pod skrzydłem patrząc od przodu modelu (na rzep).Z prawej strony mam regulator i odbiornik.

U mnie sc wyszedł w/g instrukcji...tj. 250mm licząc od przodu kadłuba.

Tak to wygląda u mnie.

1837_1_Extra_330_Aerobatics (2).pdf

post-8470-0-55920600-1531768459_thumb.jpg

post-8470-0-79104600-1531768477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zabawki dzisiaj odebrałem :). Moja będzie wyposażona w:

Serwa tgy 9018mg

2247dc61f3d3062dea01970c57cc86e3.jpg

Emax gt2210/11, przynajmniej na razie, potem jak będą fundusze to zmienię na coś z mniejszym KV żeby dać śmigło 10"SF.

bfdee6d8af3980211a93e4168a04aa7f.jpg

I pakiety, tgy bolt 850 mah, ponoć mają krótką żywotność, ale zobaczę jak to w rzeczywistości u mnie będzie.

3454f70fba06fb9322b1b7c3f58d5fbf.jpg.

Od razu pytanie Jarku, bo nie bardzo rozumię po co pręt na zdjeciach 26, 27, 28 jest wbity w skrzydło? Czy po to żeby zrobić nacięcie pod pręt przez oba skrzydła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym głowiłem,wydaje mi się że chyba chodzi o to nacięcie...Ja w każdym razie tego nie robiłem.Zaznaczyłem na jednym skrzydle wymiar 22mm fotka 24,na drugim to samo,długa prosta listwa do znaczników i tniemy pod pręt.

Śledzę postępy w budowie.... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu, jakiejś dokładnej fotorelacji też raczej nie będę robił, ale pochwalę się w Twoim temacie jeżeli pozwolisz. Ewentualnie będę pytal jak nie będę czegoś wiedział. Nie deklaruje na razie kiedy skończę, bo deficyt czasu na przyjemności niestety duży, ale starego Yaka sprzedałem i nie bardzo mam teraz czym latać, więc chciałbym jak najszybciej ulotnić model.

 

EDIT

Poskładałem.

Skarpet nie montowałem bo pewnie długo by nie przetrwały. Jedno co zmieniłem to zamiast prętów, na dźwigar dałem płaskownik 0,5x10mm, nie wkleiłem sklejkowego łącznika i wagowo wyszło na to samo.

Ciekaw jestem Jarku, jaka waga Tobie wyszła. Moja waży 425g, daleko temu do deklarowanego 350 na opakowaniu, ale żeby taka wagę osiągnąć chyba trzeba by dać serwa 5g i napęd z halówki na 2s.

Z oszczędności wagi udało mi się 10g urwać z samych kabli napędu

fd0b6bab0e56a5990c9b7c1bcb351d6f.jpg

Silnik przylutowałem bezpośrednio do regla.

30156312653929806bfb520ed34a5fe5.jpg.

Teraz model wisi obok inferno i czeka na mniejszy wiatr żeby oblatać.

dce6ad2cc0879c2bb8d4aae0776a6a92.jpg.

 

Oblot udany, bardzo fajnie to lata, pomimo dość sporej wagi jak na taką piankę lata powoli, fajnie robi żyletkę i beczki :). Film bez szaleństwa bo trochę wiało, potem już nie było komu filmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja extra już jest ochrzczona, ostatnio naderwałem lotkę przy za niskiej "żyletce", dzisiaj połamałem pierwsze śmigło :). Zamontowałem śmigło dedykowane do mojego silnika (8x4) ale pianka ledwo się wlecze w locie pionowym, więc wracam do poprzedniego 9x6. W tym modelu nie będę katował silnika 10"śmigłem tak jak robiłem to w poprzedniku. Czas lotu jest całkiem przyzwoity 6-minut na 850mah, przy śmigle 10" 1000mah starcza na 4 minuty. Po kilkunastu wylatanych pakietach mogę stwierdzić że nie żałuję ani złotówki wydanej na model, za kwotę jaką wydałem na ten model z 3 pakietami, kupiłem Edge od FMS w pełni wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam że się wtrącam ale  Jaki ciąg ma ten silnik ??

Tomek....nie przepraszaj,ja się nie pogniewam  :) .Wręcz należy się pytać,po to tu jesteśmy.Ale wracając do twojego pytania,silnik ten ma ciąg max.800gram,tak podaje instrukcja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na śmigle 8x4 niby 870g ciągu, ale faktycznie chyba trochę mniej, bo przy masie modelu 425g powinien żwawo rwać w górę z zawisu, a tak na prawdę ledwo odchodził i szedł powoli. Jak nabiorę weny to przymocuję swój silnik z 9x6 na jakiś klocek i sprawdzę ciąg statyczny, bo i tak chyba będę eksperymentował z jakimś lekkim skłonem, bo nie mogę dojść do ładu z trymowaniem wysokości, na nożu też za bardzo łuk kręci bez ruszania wysokości. Ciekaw jestem jak ma się faktyczny ciąg statyczny do moich wrażeń. Rozmawiałem z kolegą z dużo większym stażem niż mój i do dobrego 3D potrzeba jakieś 500W/1kg masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj model trafił w ręce duuużo bardziej doświadczonego kolegi i jest ustawiony tak jak powinien. Przesunięty do tyłu został środek ciężkości, zaprogramowaliśmy trochę inne EXPO i trochę zmodyfikowaliśmy krzywą gazu. Teraz idzie jak po sznurku czy to normalnie, czy na plecach. Na nożu niewiele kierunku trzeba wychylić. Teraz tylko trzeba nauczyć się bawić tym modelem ;).

https://youtu.be/shFkwdaV7LY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.