Skocz do zawartości

Mój pierwszy lekki deproniak


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem drogim kolegom modelarzom,

W tym temacie mam zamiar przeprowadzić relację z budowy mojego pierwszego lekkiego modeliku, do modelarstwa wracam po dłuższej przerwie.
Poprzednio latałem trochę szybowcami 2ch, oraz paroma trenerkami.
Jestem na etapie kompletowania wyposażenia i materiałów
Model zostanie wykonany z białego depronu 3mm, a wyposażę go następującymi podzespołami
 
Silnik 1500kV 20g 
ESC 10 A 7,5g
Odbiornik FrSky 4CH2,2g
Serwa 3x9-7,5g (docelowo 3x3,5g )
Aku- w trakcie budowy zdecyduję(wszystkie obecne są zdemobilizowane)


Modele, które mnie interesują na chwilę obecną to 

MK 34 projektu Pana Mariusza Wrony
lub
Morback z RC groups ( zastanawia mnie wersja z śmigłem ukrytym w płacie, pozwoliłoby to oszczędzić trochę śmigieł i zapomnieć o temacie podwozia)

Proszę o cenne rady dotyczące budowy tego typu modelików, w powyższym temacie przeprowadzę obszerną fotorelację z budowy, oblotów i pierwszych krecików :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

MK 34 będzie całkiem fajny. Miałem ich z 5.

Jeżeli jednak chcesz latać nim na zewnątrz, warto wykonać je nieco solidniej i ciężej niż wersję halową.

Tak w okolicach 230-270 gram. Wzmocnienia skrzydeł powinny być nieco sztywniejsze niż na halę. To samo dotyczy popychaczy. sterów wysokości i kierunku.

 

Do pierwszych lotów warto zrobić D/R lub expo. Model lata wtedy jak trenerek, ale po mocniejszym wychyleniu robi się z niego niezły wariat.

Niestety sam model jest dość wrażliwy na złe wyważenie. To główny problem przy oblocie. Trochę przesunięty ŚC i model świruje. Pada na pysk lub zwiesza ogon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.