Skocz do zawartości

Jaka kamerka ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk. Pierwsza lub druga opinia na bangoodzie o tej kamerze podaje wszystkie wady. Gość opublikował ją 8 lutego. Potwierdza olbrzymie opóźnienie. Wiec albo latasz fpv bez nagrywania albo vlos z nagrywaniem...

Ok, czyli pierwszy raz w życiu kupiłem coś bez czytania opinii na Banggood i od razu się naciąłem :)

 

No nic, jakieś zastosowanie znajdę dla tej kamerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po prostu znajdź inną metodę nagrywania.

Sugeruję jakąś mini kamerkę sportową z kartą micro SD class 10.

 

Ja w Sky Surferze mam dorobiony koszyk zastępujący kabinkę, w którym umocowany jest klon kamerki Sony SJ4000, służący do nagrywania.

Wcześniej używałem jeszcze do tej kamerki kabla AV z transmiterem 200 mW 5,8 GHz, ale obecnie kamerka tylko nagrywa, a do FPV, do orientacji i nawigacji służy zwykła Eachine TX02 200 mW.

Wcześniejsze rozwiązanie było trochę ciężkie, bo wymagało drugiego pakietu 3S, a i transmiter i antenka swoje ważyły i miało to wszystko spory wpływ na własności lotne mojego skromnego 1,4m.

Dzięki temu nie ma kłopotów z mieszaniem sygnałów czy przesyłem. Kamera o wyższej rozdzielczości ładnie kręci film, a słabsza jakościowo kamerka przesyła obraz na ziemię.

Na ziemi mogę ewentualnie albo nagrywać też ją w goglach, albo podłączyć zewnętrzny odbiornik z monitorem i osobnym DVR - np. do celów pokazowych lub jako "czarna skrzynka".

Zaś nagranie "do oglądania" zgrywam z głównej kamerki.

 

Do szczęścia brakuje mi jeszcze tylko OSD z GPS...

No i kamerka 4K by się przydała... I większa platforma... i Autopilot z LRS-em... i .... mnóstwo kasy na to wszystko. :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli będziesz latał w okolicy 500 metrów od bazy, to podobne parametry ma Eachine TX02, z nadajnikiem 200 mW, wbudowanym. Koszt niecałe 16€.

Jako nawigacyjna kamerka do Sky Surfera sprawdza się, trzeba tylko pamiętać, że te 200 mW, nie wystarczy na latanie kilometry od bazy.

 

Jeżeli masz zamiar zastosować zewnętrzny transmiter, np. o większej mocy, lub LRS, to może być.

Typowa płytkowa kamera, tyle, że w obudowie. 

 

Można by ją usadzić na serwie i mieć możliwość rozglądania się.

Do tego jeszcze headtracker dopięty do gogli i ... pełna imersja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już masz kamerę 700 TVL, to lepszym rozwiązaniem będzie dodatkowa mini kamera, nagrywająca w wysokiej rozdzielczości.

Jest tego trochę. Od klonów GoPro 3 w cenach z okolicy 200 zł, po różne wynalazki jak np. SQ-11 za 50 zł.

Z kamer płytkowych wiele nie osiągniesz. Z uwagi na standard obrazu z jakim pracują, 700 TVL to już praktycznie górna granica. 

 

Ja np. używam Forever SC-200 Full HD. A niedawno kupiłem wersję SC-400 z 4K, za 180 zł.

Choć na testach wyszło, że lepiej będzie nagrywać w 2,7K.

 

Wadą jest tu dodatkowa masa takiej kamerki oraz kłopot z jej montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad nią. Bardzo ciekawa pozycja. Trochę ekspozycja wariuje i zieleń potrafi zmieniać się z ciemno zielonego do tzw koloru rozwolnienia ale po testach na yt wygląda na porządną. Gdyby nie to ze mam dwie xiaomi yi to pewnie bym kupił taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie testuję tą:

 

https://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-sportowa-forever-sc-400-4k-wi-fi.html

 

Z tym, że wyhaczyłem ją w promocji, 20 zł taniej. I to u nas.

 

Do modelu takiego jak Sky Surfer się sprawdza, do drona większego też da się przypiąć, choć do mniejszych modeli może być kłopotliwa.

Niestety, z powodu chwilowej usterki platformy nośnej, nie mogę się pochwalić ładnym filmem.

Wczoraj kilka nagrałem, ale testy modelu po naprawach, szły tak kiepsko, że chyba będę musiał zrobić mu kapitalny remont. Filmy w każdym razie nie mają większej wartości wizualnej, a warstwa dźwiękowa nie nadaje się do publikacji przed 22:00... :P

 

Tu mam filmik ze Sky Surfera z zeszłego sezonu. Robiony starszym modelem SC-200.

 

 

Dźwięk lepiej wyłączyć. To były moje pierwsze eksperymenty z podkładami muzycznymi z YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Przeczytałem z ciekawością ten bardzo merytoryczny wątek. Mam takie pytanie. Używałem kamery Mobius na modelach spalinowych o ciężarze ok.5kg. Obraz oczywiście nie był zbyt stabilny z uwagi na drgania ale dało się oglądać. Kamera po kilku latach używania padła tzn. po włączeniu rozgrzała się tak mocno, że trudno ją było w ręce utrzymać i nie dała się wyłączyć. W każdym razie muszę kupić nową. Jaką kamerę w podobnym rozmiarze i cenie polecacie? Czy Mobius jest nadal na topie czy może jest już coś lepszego np. ze stabilizacją. Na obrazie 4K mi nie zależy. W zupełności wystarczy full hd. Cena powiedzmy do 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mobius 2 i mobius mini. Obie bez stabilizacji. Ze stabilizacją miałem onepaa x2000 ale zmieniłem obiektyw bo nie lubię rybiego oka. W tej coś jednak z kolorami nie grało. Za dużo czerwonego wychodziło przy nagrywania. Może to kwestia firmware albo coś innego, ale widziałem także u innych taki objaw.

O 4K na razie bym nie myślał Full hd i 60fps w zupełności wystarczają. Stabilizację uważam za ważną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie testuję tą:

 

https://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-sportowa-forever-sc-400-4k-wi-fi.html

 

Z tym, że wyhaczyłem ją w promocji, 20 zł taniej. I to u nas.

 

Do modelu takiego jak Sky Surfer się sprawdza, do drona większego też da się przypiąć, choć do mniejszych modeli może być kłopotliwa.

Niestety, z powodu chwilowej usterki platformy nośnej, nie mogę się pochwalić ładnym filmem.

Wczoraj kilka nagrałem, ale testy modelu po naprawach, szły tak kiepsko, że chyba będę musiał zrobić mu kapitalny remont. Filmy w każdym razie nie mają większej wartości wizualnej, a warstwa dźwiękowa nie nadaje się do publikacji przed 22:00...

 

Tu mam filmik ze Sky Surfera z zeszłego sezonu. Robiony starszym modelem SC-200.

 

 

Dźwięk lepiej wyłączyć. To były moje pierwsze eksperymenty z podkładami muzycznymi z YT.

Czy z tego wynika, że poprzedni model był lepszy?

Dlaczego wizualnie nagrania są złe z obecnej 4k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dorzucę trochę nowości, bo nieśmiało rozglądam się na nowymi kamerkami.

Pooglądałem trochę filmów i mam dwie opcje w zależności od budżetu.

Mobius Maxi - kolejne wcielenie znanego Mobiusa, tym razem ze stabilizacją

https://www.mobius-actioncam.com/mobius-maxi/

tu by mnie interesowała wersja 130stopni lub tradycyjnie spróbowałbym wymienić soczewkę. 

oraz

Hawkeye Firefly 8SE w wersji 90 stopni

https://www.banggood.com/Hawkeye-Firefly-8SE-4K-90-Degree-170-Degree-Touch-Screen-FPV-Action-Camera-Ver2_1-p-1334168.html

 

Dopiszę jeszce jedną ciekawą pozycję

Gitup F1 w wersji 90 stopni

https://www.gitup.com/cameras/88-gitup-f1-90-4k-wifi-action-camera.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Wypadłem trochę z modelarstwa, ale synek ma już 4 latka i czasu jest więcej, więc... :) Latam piankowcami z kamerką Mobius V3 i szczerze mówiąc zaczynam  myśleć o czymś, co da mi filmiki w lepszej jakości. To nie ma być kamera FPV, a rejestrator lotu. Najlepiej z własnym zasilaniem. Może Mobius Maxi o którym wspomniał Robertus. Tylko jak go kupić? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.