Skocz do zawartości

Jaka kamerka ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

 A propos wpadania w fiolet chińskich kamer. Mam kilka kamer Runcam i faktycznie w niektórych był problem z przewagą fioletu. Przyczyną tej dolegliwości jest światło które przedostaje się przez plastikową obudowę kamery i pada na matrycę. Przypadłość ustąpiła całkowicie po  pomalowaniu obudowy czarną matową farbą od strony wewnętrznej. Należy pamiętać o zabezpieczeniu gwintu obiektywu przed zamalowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/29/2019 at 2:09 PM, Krzyś63 said:

Witam 

Odświeżę temat. Czy zakup kamerki z obiektywem 2,1 i 1200TVL poprawi obraz? Obecnie mam obiektyw 2,8 i 700 TVL. Pozdrawiam 

 

Nie napisałeś na czym oglądasz ten obraz. Co Ci po kamerze 1200TVL skoro monitorek albo gogle mają 400pikseli w pionie. 

 

Obiektyw 2.8 jest 'normalny' bez zniekształceń rybiego oka. Jak przejdziesz na 2.1 to zaczniesz widzieć więcej. 

 

Nie napisałeś tez czym latasz :  samolotem? Wielowirnikowcem? Wyścigowym czy latajacym żyrandolem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dobry monitor to większa liczba linii poprawi obraz. Ale do obrazu HD daleka droga.

 

obecnie jak chcesz mieć obraz HD to masz 3 opcje:

1. Oddzielna kamerka HD

2. Kamery typu split/hybrid 2 w 1: runcam, caddx. Nagrywają w HD a obraz na ziemię wysyłają analogowo i to całkiem niezłej jakości. 

3. Systemy HD : DJI HD unit lub ByteFrost od Immersion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawi. Niezależnie ile TVL ma kamerka, to przesył prześle albo 625 linii (PAL), bądź 525 (NTSC).

Przy wyborze kamerki trzeba patrzeć co siedzi w środku i jaki daje obraz, a nie na ilość linii, bo ta nam tak naprawdę nic nie mówi.

 

Nie wiem jaką masz teraz kamerkę, ale jeśli jakiś badziew pokroju starych kamer płytkowych, to przejście na coś nowocześniejszego zrobi bardzo dużo różnicę.

Tzn. widać dużo więcej szczegółów, lepszy kontrast itp. Ale rozdzielczość jest jaka jest HD w tym nie będzie.

 

Jeśli chodzi o podgląd FPV do samolotu to polecam Ci Foxeer  Falkora jeśli latasz w dzień i nie planujesz lotów blisko zmroku (ma bardzo ładne, naturalne kolory), bądź Caddx Ratela jeśli dopuszczasz latanie w okolicach zmroku, bądź przy sztucznym oświetleniu.

 

A jeśli chodzi o nagrywanie w HD, to już nie do mnie pytanie, ja mam Runcama 3s i mi się podoba, a to podobno nie świadczy o mnie dobrze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę. Od dłuższego czasu szukam następcy wysłużonego mobiusa jako kamerki naczapkowej. Ten Firefly wydaje się być dobra opcją, tylko będę chciał wymienić mu obiektyw. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

Sama kamerka z 90st obiektywem już jest bardzo dobra. Nie cierpię rybiego oka w szerokokątnych obiektywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał wymienić obiektyw w Firefly 8SE to jest to banalnie proste. Silikon, którym est zabezpieczony gwint obiektywu puszcza pod delikatnym momentem i obiektyw odkręca się bez problemu.

Ja wymieniłem sobie obiektyw na 8mm do nagrywania lotów z czapki.

image.png.f5405fd6a8ab1b6c6b5486b23200ee5c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.