Skocz do zawartości

Do właścicieli AURORA 9 i 9X


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do właścicieli tych ze aparatur czy macie z nimi większe lub mniejsze problemy? Chciałbym kupić któraś z nich ale nie wiem czy jest sens pchać sie w trochę starsze już nadajniki. Chodzi mi tez o to czy są jakieś problemy po wgraniu nowego update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

Jestem zadowolonym użytkownikiem Aurory 9X (2 sezony).

 

2x takie szlaczki po włączeniu się pojawiły - po updacie. A tak zero problemów. Chodzi idealnie. Pełna kontrola, korzystne cenowo odbiorniki i telemetria.

Nie mam porównania do Jeti czy Futaby bo to za drogie sprzęty dla mnie, ale subiektywnie jakość wykonania super!

 

Hitec niebawem rozwinie linię odbiorników S-Bus. 

Post 37:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2800434-optima-D/page3

 

Tu masz dobre promo:

https://www.autopartner.se/elektronik/mottagare-5/hitec/maxima-6-mottagare-24ghz

https://www.autopartner.se/elektronik/mottagare-5/hitec/maxima-9-mottagare-24ghz

post-7590-0-66381500-1522089263_thumb.jpg

post-7590-0-09429600-1522089329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Aurorę 9x. Jest bardzo zadowolony. Wysoka jakość wykonania. Bajecznie proste programowanie. Niech ten ktoś sprecyzuje co w Aurorze jest przestarzałe. To dobra aparatura. Znam kilka osób używających z powodzeniem tego nadajnika od kilku lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Michale a po ponownym wgraniu upadate nadal są te literki?

 

To były jednostkowe przypadki. 2x i się nie powtórzyło. Po ostatnim updacie zero jakichkolwiek nawet tych pierdół graficznych - wszystko super!

 

 

Kolega ma Aurorę 9x. Jest bardzo zadowolony. Wysoka jakość wykonania. Bajecznie proste programowanie. Niech ten ktoś sprecyzuje co w Aurorze jest przestarzałe. To dobra aparatura. Znam kilka osób używających z powodzeniem tego nadajnika od kilku lat.

 

Dobre pytanie, sam jestem ciekaw, co niby w tym radiu ma być przestarzałe...

 

Modę i trendy zawsze miałem gdzieś... to moje życie i liczy się to co mi pasuje a nieco jest modne! 

 

Nie wykorzystuję nawet 20% możliwości programowych radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora 9 akurat bardzo dobrze leży w dłoniach dzięki zarówno wyprofilowaniu i wyłożeniu w tych miejscach rodzaju gumy czy pianki nie wiem jak to nazwać. Używam od paru lat i to na zmianę z Optic 6, który też dobrze leży w moich dłoniach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, dłonie dłoniom nierówne, ale to co napisałeś to prawda, dla mnie też Aurora jest bardzo wygodna w trzymaniu.

Marcin, jeśli będziesz kupował, to pomyśl od razu o lipolu (ja mam Dualsky) - komfort użytkowania w porównaniu do fabrycznych ni-mhów jest nieporównywalny. Przerabiałem to. I nie chodzi o to, że Aurora ma słabe baterie, po prostu lipol jest wygodniejszy od nimha (np: wielokrotnie szybciej się ładuje). No i zawsze będziesz miał dwie baterie, a nie jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update są darmowe do ściągnięcia z tego co widzę. Jestem coraz bardziej przekonany z tym radiem. Bardzo bym prosił o szczerość jeśli ktoś z Was miał jakiekolwiek problemy z tymże radiem to bardzo proszę jeszcze o napisanie. W sumie już chyba nic nie przeważy żeby jej nie kupić ale warto wiedzieć więcej. Mam nadzieje ze trafie na dobry nadajnik.

I jeszcze jedno pytanko, dlaczego sklepy wycofują Aurory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 od 3 lat używam A9 -pierwszą kupiłem już używaną -więc w sumie ma 6 lat  i ciągle śmiga bezproblemowo.

Ostatni rok mało używana  -bo kupiłem drugą - a stara została  jako do połączenia  w system trenera.

 

Druga   A9 -odkupiłem  2 lata temu prawie nową po 2 tygodniach używania przez Kolegę "któremu nie podpasowała"  - 

-sporadycznie (głównie przy świeżo na max naładowanym aku) nie włącza się -trzeba wyłączyć i włączyć ponownie -żaden problem -ten błąd pojawia się raz na około 30 włączeń i tylko świeżo po odpięciu od ładowarki -czyli żaden  kłopot.

 

Bardzo wygodna, pewna łączność,  fajne proste programowanie.    Używam telemetrii napięcie pakietu w modelu, prąd, moc, temperatura  silnika i regulatora oraz GPS -prędkość i wysokość lotu.

 

 

 

A9 bez x  -główna zaleta jeśli chce się używać modułów innych producentów i innych tańszych odbiorników -lub jakiś systemów dalekiego zasięgu do FPV  -ma wymienny moduł zewnętrzny.

 

Jeśli zamierzasz używać tylko oryginalnego linku Hitec -bierz nowszą A9X -niewymienny moduł -wbudowany na stałe wewnątrz -nie plącze się kabelek który można urwać. Nowocześniejsza, szybszy procesor i dodatkowe systemy łączności.

 

Czyli stara A9  z możliwością wymiany modułu na innego producenta -lub nowocześniejsza A9X bez możliwości wymiany. ,

Obie są dobre.

Weź w ręce, obejrzyj, pomacaj.  I popytaj na czym latają Koledzy  blisko Ciebie -na tym samym lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wybór A9X i odbiorników Maxima to skazywanie się na serwa cyfrowe. Maximy nie obsługują analogowych!

    Features (Maxima 6 i 9)

  • Full-Range Operation
  • Dual Standard Antennas (Non-Boda)
  • Hold and Fail-Safe Function
  • Compatible with Aurora 9X and Digital Servos Only
  • Wide Operating Voltage: 3.7~9.0 volts
  • Dimensions: 1.46 x 0.96 x 0.57 in
  • Weight: 0.29 oz

źródło:

http://hitecrcd.com/products/aircraft-radios-receivers-and-accessories/2.4ghz-aircraft-receivers-modules/maxima-6-6-channel-micro-receivers/product

 

2. Faktu większej szybkości linku podobno nie da się odnotować, chyba że latamy, np: wyczynowo 3D na wysokiej klasy serwach (opinia przeczytana/zasłyszana - warto zweryfikować).

    Co więcej, z opisu na stronie producenta wynika, że ta szybkość dostępna jest tylko z odbiornikami Maxima, a one... patrz pkt. 1

 

3. Oprócz powyższego A9X ma trochę więcej opcji programowania (ja tylko napiszę, że z możliwości programowych A9 korzystam może w 50-60%)

  

Tu masz ogólne porównanie 9 i 9X ze strony Hiteca

post-11729-0-89792000-1522103939_thumb.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Faktu większej szybkości linku podobno nie da się odnotować, chyba że latamy, np: wyczynowo 3D na wysokiej klasy serwach (opinia przeczytana/zasłyszana - warto zweryfikować).

    Co więcej, z opisu na stronie producenta wynika, że ta szybkość dostępna jest tylko z odbiornikami Maxima, a one... patrz pkt. 1

 

 

Cześć Panowie,

 

podkreślam, że jestem pilotem 3d i do 3D dużo mi brakuje.

 

Zrobiłem eksperyment na Acromasterze 4x serwa cyfrowe + Maxima 6 i zmiana na Minima 6. Baaaardzo subiektywnie, ale miałem wrażenie, że naprawdę na Maximie wszystko dzieje się od razu, na Miniemie ciut później.

 

Tak jak Bartek napisał - wymaga wyczynowego pilota 3D, takiegoż modelu i świetnych serw żeby było widać.

 

Jeszcze kontrolnie - to maja druga w życiu aparatura - pierwszą był Spektrum DX 6i. Dzielnie i rewelacyjnie mim służył. Ale wyszedłem ze Spektrum, bo mają chore (jak dla mnie) ceny sprzętu, odbiorników, telemetrii. Tu już nawet Jeti taniej lub porównywalnie wychodzi, a nie ma co porównywać - Jeti to światowa najwyższa liga. 

 

Jest jeszcze godny polecenia produkt - FR Sky - Taranis - gdybym dziś kupował pewnie kupiłbym Taranisa mimo nie najłatwiejszego w obsłudze softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że aurora to dobra średnia klasa i że są lepsze ale i droższe aparatury -

 

a tak czysto przez ciekawość -jakiej funkcji do szybowców brakuje w aurorze?

latam czysto rekreacyjnie - jeszcze nie spotkałem, żeby czegoś nie dało się zaprogramować. No oczywiście poza polskim językiem w głosowej telemetrii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telemetria jest zabroniona więc to nie problem. Program jest za prosty i nie mozna zrobić wszystkiego co powinno być zrobione. Juz na dzień dobry zakres subtrimów jest za mały i czasami trzeba kombinować żeby w ogóle zacząć móc ustawiać model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.