Skocz do zawartości

Do właścicieli AURORA 9 i 9X


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do właścicieli tych ze aparatur czy macie z nimi większe lub mniejsze problemy? Chciałbym kupić któraś z nich ale nie wiem czy jest sens pchać sie w trochę starsze już nadajniki. Chodzi mi tez o to czy są jakieś problemy po wgraniu nowego update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem zadowolonym użytkownikiem Aurory 9X (2 sezony).

 

2x takie szlaczki po włączeniu się pojawiły - po updacie. A tak zero problemów. Chodzi idealnie. Pełna kontrola, korzystne cenowo odbiorniki i telemetria.

Nie mam porównania do Jeti czy Futaby bo to za drogie sprzęty dla mnie, ale subiektywnie jakość wykonania super!

 

Hitec niebawem rozwinie linię odbiorników S-Bus. 

Post 37:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2800434-optima-D/page3

 

Tu masz dobre promo:

https://www.autopartner.se/elektronik/mottagare-5/hitec/maxima-6-mottagare-24ghz

https://www.autopartner.se/elektronik/mottagare-5/hitec/maxima-9-mottagare-24ghz

post-7590-0-66381500-1522089263_thumb.jpg

post-7590-0-09429600-1522089329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Aurorę 9x. Jest bardzo zadowolony. Wysoka jakość wykonania. Bajecznie proste programowanie. Niech ten ktoś sprecyzuje co w Aurorze jest przestarzałe. To dobra aparatura. Znam kilka osób używających z powodzeniem tego nadajnika od kilku lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Michale a po ponownym wgraniu upadate nadal są te literki?

 

To były jednostkowe przypadki. 2x i się nie powtórzyło. Po ostatnim updacie zero jakichkolwiek nawet tych pierdół graficznych - wszystko super!

 

 

Kolega ma Aurorę 9x. Jest bardzo zadowolony. Wysoka jakość wykonania. Bajecznie proste programowanie. Niech ten ktoś sprecyzuje co w Aurorze jest przestarzałe. To dobra aparatura. Znam kilka osób używających z powodzeniem tego nadajnika od kilku lat.

 

Dobre pytanie, sam jestem ciekaw, co niby w tym radiu ma być przestarzałe...

 

Modę i trendy zawsze miałem gdzieś... to moje życie i liczy się to co mi pasuje a nieco jest modne! 

 

Nie wykorzystuję nawet 20% możliwości programowych radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora 9 akurat bardzo dobrze leży w dłoniach dzięki zarówno wyprofilowaniu i wyłożeniu w tych miejscach rodzaju gumy czy pianki nie wiem jak to nazwać. Używam od paru lat i to na zmianę z Optic 6, który też dobrze leży w moich dłoniach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, dłonie dłoniom nierówne, ale to co napisałeś to prawda, dla mnie też Aurora jest bardzo wygodna w trzymaniu.

Marcin, jeśli będziesz kupował, to pomyśl od razu o lipolu (ja mam Dualsky) - komfort użytkowania w porównaniu do fabrycznych ni-mhów jest nieporównywalny. Przerabiałem to. I nie chodzi o to, że Aurora ma słabe baterie, po prostu lipol jest wygodniejszy od nimha (np: wielokrotnie szybciej się ładuje). No i zawsze będziesz miał dwie baterie, a nie jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update są darmowe do ściągnięcia z tego co widzę. Jestem coraz bardziej przekonany z tym radiem. Bardzo bym prosił o szczerość jeśli ktoś z Was miał jakiekolwiek problemy z tymże radiem to bardzo proszę jeszcze o napisanie. W sumie już chyba nic nie przeważy żeby jej nie kupić ale warto wiedzieć więcej. Mam nadzieje ze trafie na dobry nadajnik.

I jeszcze jedno pytanko, dlaczego sklepy wycofują Aurory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 od 3 lat używam A9 -pierwszą kupiłem już używaną -więc w sumie ma 6 lat  i ciągle śmiga bezproblemowo.

Ostatni rok mało używana  -bo kupiłem drugą - a stara została  jako do połączenia  w system trenera.

 

Druga   A9 -odkupiłem  2 lata temu prawie nową po 2 tygodniach używania przez Kolegę "któremu nie podpasowała"  - 

-sporadycznie (głównie przy świeżo na max naładowanym aku) nie włącza się -trzeba wyłączyć i włączyć ponownie -żaden problem -ten błąd pojawia się raz na około 30 włączeń i tylko świeżo po odpięciu od ładowarki -czyli żaden  kłopot.

 

Bardzo wygodna, pewna łączność,  fajne proste programowanie.    Używam telemetrii napięcie pakietu w modelu, prąd, moc, temperatura  silnika i regulatora oraz GPS -prędkość i wysokość lotu.

 

 

 

A9 bez x  -główna zaleta jeśli chce się używać modułów innych producentów i innych tańszych odbiorników -lub jakiś systemów dalekiego zasięgu do FPV  -ma wymienny moduł zewnętrzny.

 

Jeśli zamierzasz używać tylko oryginalnego linku Hitec -bierz nowszą A9X -niewymienny moduł -wbudowany na stałe wewnątrz -nie plącze się kabelek który można urwać. Nowocześniejsza, szybszy procesor i dodatkowe systemy łączności.

 

Czyli stara A9  z możliwością wymiany modułu na innego producenta -lub nowocześniejsza A9X bez możliwości wymiany. ,

Obie są dobre.

Weź w ręce, obejrzyj, pomacaj.  I popytaj na czym latają Koledzy  blisko Ciebie -na tym samym lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wybór A9X i odbiorników Maxima to skazywanie się na serwa cyfrowe. Maximy nie obsługują analogowych!

    Features (Maxima 6 i 9)

  • Full-Range Operation
  • Dual Standard Antennas (Non-Boda)
  • Hold and Fail-Safe Function
  • Compatible with Aurora 9X and Digital Servos Only
  • Wide Operating Voltage: 3.7~9.0 volts
  • Dimensions: 1.46 x 0.96 x 0.57 in
  • Weight: 0.29 oz

źródło:

http://hitecrcd.com/products/aircraft-radios-receivers-and-accessories/2.4ghz-aircraft-receivers-modules/maxima-6-6-channel-micro-receivers/product

 

2. Faktu większej szybkości linku podobno nie da się odnotować, chyba że latamy, np: wyczynowo 3D na wysokiej klasy serwach (opinia przeczytana/zasłyszana - warto zweryfikować).

    Co więcej, z opisu na stronie producenta wynika, że ta szybkość dostępna jest tylko z odbiornikami Maxima, a one... patrz pkt. 1

 

3. Oprócz powyższego A9X ma trochę więcej opcji programowania (ja tylko napiszę, że z możliwości programowych A9 korzystam może w 50-60%)

  

Tu masz ogólne porównanie 9 i 9X ze strony Hiteca

post-11729-0-89792000-1522103939_thumb.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Faktu większej szybkości linku podobno nie da się odnotować, chyba że latamy, np: wyczynowo 3D na wysokiej klasy serwach (opinia przeczytana/zasłyszana - warto zweryfikować).

    Co więcej, z opisu na stronie producenta wynika, że ta szybkość dostępna jest tylko z odbiornikami Maxima, a one... patrz pkt. 1

 

 

Cześć Panowie,

 

podkreślam, że jestem pilotem 3d i do 3D dużo mi brakuje.

 

Zrobiłem eksperyment na Acromasterze 4x serwa cyfrowe + Maxima 6 i zmiana na Minima 6. Baaaardzo subiektywnie, ale miałem wrażenie, że naprawdę na Maximie wszystko dzieje się od razu, na Miniemie ciut później.

 

Tak jak Bartek napisał - wymaga wyczynowego pilota 3D, takiegoż modelu i świetnych serw żeby było widać.

 

Jeszcze kontrolnie - to maja druga w życiu aparatura - pierwszą był Spektrum DX 6i. Dzielnie i rewelacyjnie mim służył. Ale wyszedłem ze Spektrum, bo mają chore (jak dla mnie) ceny sprzętu, odbiorników, telemetrii. Tu już nawet Jeti taniej lub porównywalnie wychodzi, a nie ma co porównywać - Jeti to światowa najwyższa liga. 

 

Jest jeszcze godny polecenia produkt - FR Sky - Taranis - gdybym dziś kupował pewnie kupiłbym Taranisa mimo nie najłatwiejszego w obsłudze softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że aurora to dobra średnia klasa i że są lepsze ale i droższe aparatury -

 

a tak czysto przez ciekawość -jakiej funkcji do szybowców brakuje w aurorze?

latam czysto rekreacyjnie - jeszcze nie spotkałem, żeby czegoś nie dało się zaprogramować. No oczywiście poza polskim językiem w głosowej telemetrii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telemetria jest zabroniona więc to nie problem. Program jest za prosty i nie mozna zrobić wszystkiego co powinno być zrobione. Juz na dzień dobry zakres subtrimów jest za mały i czasami trzeba kombinować żeby w ogóle zacząć móc ustawiać model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.