Skocz do zawartości

problem z mini osd


Ramzi87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej pisze tutaj bo już mi się pomysły straciły. Mam drona 220 z założonym minim osd , splitem 2 i vtx od eachine jakimś. Problem polega na tym, że randomowo znika mi obraz (robi się czarny) wykluczyłem kamerkę bo wtedy zostały by dane z osd a tutaj znika wszystko. Po wyciągnięciu OSD z układu obraz przesyłany jest bez zakłóceń natomiast po wpięciu osd pojawia się problem. Najgorsze jest to, że czasem objaw ukazuje się, a raczej znika dopiero po kilku minutach lotu. Obraz znika na 1-2 sekunde i pojawia się na nowo jakby nigdy nic. Natomiast przez tą 1 czy 2 sekundy mam totalnie czarno. Osd używam do parametrów takich jak czas lotu, poziom baterii, chciałem w przyszłości jeszcze podpiąć sygnał. Natomiast najbardziej zależało mi na baterii bo latanie z buzzerem to takie oczekiwanie, kiedy trzeba lądować. Nie odlecisz dalej bo można nie usłyszeć a tak wiem co i jak na bieżąco. Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć. W mojej 250-tce miałem dwukrotnie mini OSD, które po jakimś czasie dawały takie objawy i w końcu obraz znikał na zawsze. Zamontowałem samodzielnie zrobiony filtr na zasilaniu o taki http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=3366. Nowy mini OSD na tej samej instalacji tylko z filtrem na zasilaniu działa już ze dwa lata bez problemu. Nie znam się, ale wydaje mi się, że jakieś skoki napięcia po jakimś czasie zabijały te OSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zerkam, zerkam w szklaną kulę,

już, już w czasu biegu widzę dziurę,

Przeszłość mroki swe odsłania,

Moment, wróżka kasy się domaga... ;)

 

Było by miło, opisać coś więcej o problemie.

Choćby model OSD, wersje oprogramowania jeśli dostępna, jaki nadajnik i odbiornik video, coś o platformie, bazie...

Ot takie pomocne informacje, żeby nie wydawać za dużo na wróżkę. :)

 

Wstępnie to może być po prostu zakłócanie się nawzajem sterowania i przesyłu obrazu. Możliwy jest też problem z zasilaniem i jego wydajnością.

Pierścienie ferrytowe na przewodach są? Jak to wszystko jest zasilane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny i pospolity problem z minim osd. :

Spada ci chwilowo napięcie poniżej 5V. Resetuje się wtedy mikser.

Jak sobie z tym poradzić ?

OSD jest zasilane z jednej strony z APM 2.8  5V, a z drugiej 12 V z TS832 Boscam, pominąć zasilanie z APM i podpiąć osd do innego źródła zasilania o napięci 5v ?

Sory za nieprecyzyjne określenia, ale z elektroniką dopiero zaczynam  swoją przygodę

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm na mini osd jest wyraźnie opisane z jednej strony 5v a z drugiej strony 12v sprawdzam schematy podpięcia i jest 5v 12v podpięte, i tez mam tak podpięte, wszytko działa do momentu włączenia nadajnika,

Jak wcześniej kolega pisał że występuje spadek napięcia,  moje pytanie jak mam zrobic aby spadku napięcia  nie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Jak włączasz nadajnik to on zaczyna podawać 12V a w tym czasie mini OSD zasilane jest juz przez 5V. W tym momencie elektrony ze źródła prądowego o napięciu 12V zamiast zasilać ninimosd to zasuwaja tam gdzie jest mniej elektronów czyli do 5V. Dostałeś konkretna rade - Odłącz 5V albo 12V. Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Jak włączasz nadajnik to on zaczyna podawać 12V a w tym czasie mini OSD zasilane jest juz przez 5V. W tym momencie elektrony ze źródła prądowego o napięciu 12V zamiast zasilać ninimosd to zasuwaja tam gdzie jest mniej elektronów czyli do 5V. Dostałeś konkretna rade - Odłącz 5V albo 12V. Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?

ok spoko, zrobie zgodnie z radą, staram sie tylko zrozumieć  problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz napisałem. Nie możesz zasilać minim OSD z dwóch różnych napięć. Przejrzałem pobieżnie schematy w sieci i na żadnym nie znalazłem konfiguracji w którym zasilanie byłoby podane zarówno na 5V jak i na 12V. Nie spotkalem się też w technice FPV aby nasze elektroniczne zabawki tolerowaly na raz dwa różne napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz napisałem. Nie możesz zasilać minim OSD z dwóch różnych napięć. Przejrzałem pobieżnie schematy w sieci i na żadnym nie znalazłem konfiguracji w którym zasilanie byłoby podane zarówno na 5V jak i na 12V. Nie spotkalem się też w technice FPV aby nasze elektroniczne zabawki tolerowaly na raz dwa różne napięcia.

Zrobiłem jak radziłeś, niestety nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minim osd zasilany jest dwoma napięciami, atmega 5v i mikser przez przetwornicę 12V. Po podłączeniu się od strony atmegi świeci się jedna czerwona dioda. Po zasileniu miksera 12v zapala się druga czerwona dioda. Dopiero teraz jest to prawidłowe.

Czy masz coś na 8 kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minim osd zasilany jest dwoma napięciami, atmega 5v i mikser przez przetwornicę 12V. Po podłączeniu się od strony atmegi świeci się jedna czerwona dioda. Po zasileniu miksera 12v zapala się druga czerwona dioda. Dopiero teraz jest to prawidłowe.

Czy masz coś na 8 kanale?

mam zasilanie 5v od strony atmega i 12v od TS832 Boscam, na osd mini świecą sie dwie czerwone diody. Tak na kanele 8 na radiu miałem ustawiony buzzer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz znika jak włączasz nadajnik RC? Nie nadajnik video?

obraz zanika przy włączeniu  nadajnika RC, jak jest wyłączony wszystko gra

Zasilanie masz prawidłowe. Na 8 kanale osd ma zmianę wyświetlania paneli. Zmień ten kanał na inny lub wyłącz zmianę paneli.

schemat podpięcia : kanał 8 w atmedze łączę z kanałem 8 w odbiorniku i na osd włączam opcje przełączania paneli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.