Skocz do zawartości

EnterTrainer na podstawie projektu z MA


TheKuba1414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie!

Czas zacząć następny model  ;)

Jest to EnterTrainer na podstawie tego:

http://www.modelaviation.com/entertrainer

tyle, że powiększony oraz lekko zmodyfikowany przez Pana Wojciecha (f-150) - za co z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuję!

 

Samolot będzie napędzany silnikiem ASP S52AII (8,5ccm), będzie posiadał klapy oraz stałe trójpodporowe podwozie z przednim kołem skrętnym. Konstrukcja w większości balsowa, trochę elementów wykonanych ze sklejki lipowo-balsowej oraz ze sklejki brzozowej. 

 

Na chwilę obecną mam przyklejone już wzmocnienie do jednego z boków, sklejone dwie z trzech wręg silnikowych, sklejone dwie identyczne półki na wyposażenie (dla pogrubienia) oraz (tak samo) sklejoną pierwszą wręgę.

Co do drugiego boku to wystąpił mały "wypadek przy pracy" i blisko było a powstałyby dwa identyczne boki, na szczęście zorientowałem się zanim klej zaschnął...  :ph34r:

post-17671-0-16149900-1522519601_thumb.jpg

 

 

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem kadłub:

61eb5441040b4aca319962330b7e101d.jpg21b7cbe40b58d70f89f8c192e2c34432.jpg

 

Zrobiłem także przejście od dołu:

 

9e6aab91af3ce7477d644b4ce11c8a68.jpg25fd537c8c9054a0875f01d232e328e2.jpg

 

Oraz w międzyczasie oszlifowałem jeden ze sterów wysokości i skleiłem drugi, szybka przymiarka do statecznika:

e10d26e9912e12662fd4b0d4f77ec2d0.jpg

 

I jeszcze małe porównanie do skrzydła Wicherka...

042236bd00f2b41cfad1055b3a90048d.jpg

 

 

Kawał modelu jak dla mnie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wychodzi.

Mocno przyglądałem się planom tego modelu, bo chciałem go "popełnić" zelektryfikowanego (no ale oczywiście plany się pozmieniały;)).

Ciekawi mnie co z Wojtkiem wykombinowaliście w konstrukcji skrzydła; czy tak samo jak w oryginalnych planach natarcie będzie z rurki węglowej, czy coś zmieniliście w konstrukcji lotek i klap, no i winglety. - dało by się je chyba lepiej zaprojektować.

Ale pewnie, jak wykaże trochę cierpliwości - to sam zobaczę ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wychodzi.

Mocno przyglądałem się planom tego modelu, bo chciałem go "popełnić" zelektryfikowanego (no ale oczywiście plany się pozmieniały;)).

Ciekawi mnie co z Wojtkiem wykombinowaliście w konstrukcji skrzydła; czy tak samo jak w oryginalnych planach natarcie będzie z rurki węglowej, czy coś zmieniliście w konstrukcji lotek i klap, no i winglety. - dało by się je chyba lepiej zaprojektować.

Ale pewnie, jak wykaże trochę cierpliwości - to sam zobaczę ;)

Ja to tam się nie wtrącałem w konstrukcje - wszystko jest dziełem Pana Wojtka :)

 

Zobaczysz :) (znaczy mam nadzieję)

I dobrze że tylko się przyglądałeś,bo z tych planów byś go nie złożył.

hłehłehłehłe

Edytowane przez TheKuba1414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym skrzydle powstała końcówka skrzydła (od góry na razie) oraz położyłem przednie kesony:

post-17671-0-45230200-1523302893_thumb.jpg

 

 

Przymiarka dźwigara lewego skrzydła:

post-17671-0-82040000-1523302895_thumb.jpg

 

Iiii klej nałożony, kąty sprawdzone i połapane na CA (pewnie i tak będzie krzywo, w końcu to mój model  :P) i skrzydło się klei:

post-17671-0-07492500-1523302899_thumb.jpg

 

W międzyczasie klei się także ster kierunku:

post-17671-0-84801700-1523302901_thumb.jpg

 

PS: SK jest przyłożony "ciężkimi rzeczami" - zdjąłem do zdjęcia.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...
Cytat

Coś mnie naszło na odgrzewanie starych kotletów

Pięknie wykończony ten stary kotlet 😀

Nie powiem, że model się podoba bo wygląda pudełkowato ale dzięki świetnemu wykończeniu bardzo zyskuje- brawo.

 

Wrzuć koniecznie filmik z oblotu ... a jeśli na oblot wybierzesz zbliżający sie długi weekend to może się spotkamy na lotnisku bo dość podobnie, zimą wyremontowałem starego klocka którego w agonalnym stanie ktoś, kiedyś podrzucił do modelarni i "odgrzany kotlet" w moim wykonaniu też czeka na oblot 😉

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.