Skocz do zawartości

aliexpress. com- ale jaja


pietka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie wiem czy ta historia jest jakoś bardzo traumatyczna ;)

Nie podoba się -dostajesz zwrot i spokój :)

 

Ogólnie - mi się zdarzyło kiedyś zaplątać w dłuższą rozmowę z panem od obsługi klienta w sklepie prowadzącym ogniwa słoneczne.

Rzecz polegała na tym, że zamówiłem ogniwa słoneczne i zaginęły (wg. trackingu) po wejściu do Polski.

Po 20 dniach sam sklep do mnie napisał, że coś jest nie tak, że mogę ubiegać się o zwrot.

Po mojej propozycji wysłania jeszcze raz - padła prośba o to, żebym uzyskał zwrot i zamówił jeszcze raz.

Rzecz ma polegać na tym, że wtedy im się to bardziej opłaca, ze względu na warunki ubezpieczenia Aliexpress.

 

I nie widzę w tym problemu - co mi za różnica czy wykonam te dwa kliknięcia. Jeśli dzięki temu kontrahent ma mieć mniejsze koszta?

Oczywiście jakby był problem z pieniędzmi, to bym był pierwszy który by się wkurzył, a tak to bez znaczenia.

 

To co jest dla mnie istotne z Aliexpress (czy HobbykIngiem, albo Banggood) to to, że w razie problemów zwrot pieniędzy jest preferowaną (i łatwą do uzyskania) opcją rozwiązania konfliktu.

Zawsze wezmę to nad czekania na naprawy gwarancyjne, odsyłki do producenta i inne przyjemne rzeczy z polskimi sklepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przesyłki z Ali przychodziły Pocztą. Ale lepsze jest wrogiem dobrego. Kilka ostatnich dostałem przez Mymeest czy coś równie absurdalnego. Korzystają z "Paczki w Ruchu", tyle że bez możliwości wybrania placówki. Jest u mnie w okolicy punkt-sklep czynny 7-21 przez wszystkie dni tygodnia. Ale nie, wysłali to do "placówki bankowej" w Centrum Zdrowia Dziecka. W korytarzu podziemnym pod budynkiem rehabilitacji, idzie się tam chyba z 10 minut od wejścia przez labirynt korytarzy, z parkowaniem beznadziejnie, od przystanku jeszcze dalej. A czynne... uwaga... W godzinach 9-14 w dni robocze!

 

To ZUO! eBay lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamówiłem na "Alie " przesyłkę za nieco ponad 200$ . Po raz pierwszy takie zamówienie z Chin ( kwota i gabaryt przesyłki ) . Co prawda było kiedyś podobne zamówienie ( helik 450-tka )  ale o połowę niższą cenę . Gabaryt przesyłki podobny . Przesyłka ta przeszła przez celny i nie było dodatkowych opłat . W tej przesyłce będzie dron . Jak u Was wyglądały te sprawy ?  Jaki sklep chyba nie ma znaczenia ?  Sposób wysyłki raczej już tak . Ostatnio otrzymałem przesyłkę kurierem DHL ( nie było innej opcji wysyłki ) . No i niestety dopadli ją celni i trzeba było dopłacić extra 120zł .

 

Ta przesyłka zostanie wysłana poprzez China Post Registered Air Mail . Waga ok. 2kg , gabaryty 36,6 x 32,4 x 23,6cm . Oczywiście z tymi gabarytami to przesadzili ! Podając wartości co do mm . Ale coś koło tego . Jak u Was to wyglądało ? Niekoniecznie zakupy w Alie . Przychodziły takie przesyłki przez celny ? Czy trzeba było wysupłać dodatkową kasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek na kontrolę nie ma reguły. Miałem przesyłkę za 820$ bez opłat.

Tak samo z przesyłkami za 500 i 400$.

A ostatnio sprawdzali mi przesyłkę za 2,75$ bo była w pudełku podobnym do telefonu. Po sprawdzeniu też bez opłat.

Nie miałem nigdy kontroli przesyłki nierejestrowanej.

Oczywiście czym cięższa i większa tym większe prawdopodobieństwo kontroli ale nie oznacza to, że jak przesyłka jest duża to automatycznie jest kontrolowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś paczka do mnie dotarła po 38dniach od daty zamówienia. Ominęła opłaty celne,wartość 250$. Jak wrócę z pracy to zabiorę się za sprawdzenie, i chyba będę nagrywał proces odpakowywania i sprawdzania elektroniki

 

Koniecznie unboxing. I włączanie też. To często konieczny dowód w przypadku jakiejś skuchy. A skoro wartość przesyłki nie mała to szkoda oszczędzać czas na takie fundamentalne ABC w handlu zagranicznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem sytuację, ze paczka przyszła z Chin, Oryginalnie zapakowana, bez sladów naruszeń a w środku brakowało zawartości.

Np było wszystko oprócz quada.

A w Polsce pewnie tak. Chińczykowi wyślę zdjęcie pustego pudełka i na słowo uwierzy, ze czegoś brakuje. W Polsce bez komisyjnego protokołu od kurierem zapomnij o jakiejkolwiek reklamacji.

To taka różnica między Polską a cywilizowanym światem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mi udało się przez świąteczne opóźnienia PocztyPolskiej dostać "gratisy od Alika". Do rzeczy: minął czas dostarczenia przesyłki w dwóch ostatnich zamówieniach. Napisałem w sporze, że do dnia .. nie otrzymałem przesyłki, w obu przypadkach otrzymałem zwrot pieniędzy, a w dodatku przesyłki dotarły, jakieś 3 tygodnie po pozytywnym rozpatrzeniu sporu. Co prawda nie kupuję drogich rzeczy, ale tak jak koledzy wyżej pisali, zakupy są dużo bezpieczniejsze niż na allegro. Od pewnego czasu sprawdzam opcje wysyłki, czasami za kilka pln można znacząco skrócić czas oczekiwania na przesyłkę. Poważniejsze zamówienia nauczyłem się robić w sprawdzonych sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy ktoś zamawiał z was jakikolwiek model z ali? Mam sporo zamówień i dużo doświadczeń z chińczykami natomiast nigdy nie zamawiałem żadnego modelu i powyżej 150Euro.W Europie dystrybucja modeli FMS kuleje, więc się chyba skuszę. Ceny są dosyć atrakcyjne tylko jak wygląda kwestia przesyłki, cła i Vatu. Vat jest teraz doliczony w cenie produktu, tylko co z droższą przesylka dalej jest tak samo? Cło chyba jak na zabawki z tego co czytałem coś koło 4%. Natomiast jak z przesyłką, czy taki delikatny towar dociera w całości po tak długiej podróży... Może ktoś ma jakieś doświadczenia i zechce się podzielić.

Wysłane z mojego SM-A127F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz vat jest już w cenie produktu na aukcji. Zamawiałem takie modele po 500-600zł. przychodziły bez problemów. Teraz dobijaja mnie wysokie ceny za przesyłki duzych modeli. np kit modelu kosztuje 300zła a przesyła drugie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zamówiłem, jak będę miał model w rękach podzielę się doświadczeniami.


No i mam:) Model doleciał do mnie w piątek. Zamowienie zlozylem 8 maja czyli szlo 18 dni. Najpierw do Luksemburga jakąś pocztą, pozniej do Polski kurierem dpd. Model po znizkach 1200 wysylka nie pamię tam ok 250. Najtanszy model w Europie jaki znalazlem to w Czechach niecale 1900... Takze sie oplaca i to bardzo polecam sprzedawce.
https://a.aliexpress.com/_ExEC16v

Wysłane z mojego SM-A127F przy użyciu Tapatalka



f5204791868959a1b8b37d1db4575417.jpg2ec03e49605032de4970e41177be7875.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.