Skocz do zawartości

PIKNIK MODELARSKI ŻAR 2018


PilotM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o wyższy standard ale o utrzymanie domostwa w normalnym stanie.

 

Przyłączam się do tej opinii (nt. Szkoły Szybowcowej).

Z biegiem lat widać, ze występuje tam eksploatacja rabunkowa na nieruchomości. Dlaczego tak jest? Nie wiem, nie wnikam, jestem tam tylko gościem raz w roku.

Natomiast w tym sezonie bezradność kierownictwa Szkoły dotknęła nas, modelarzy, najdotkliwiej od kiedy pamiętam.

W zaplanowanej imprezie, jaką jest Piknik Modelarski oczekujemy od Szkoły tylko trzech rzeczy: kawałka hangaru na modele, ToyToya i wykoszonego pasa startowego.

Z każdym rokiem pas startowy jest w coraz gorszym stanie. Od jesieni grasują tam dziki. Przed piknikiem, niewielki pas startowy został wykoszony w czwartek po południu. Nie było żadnego walcowania/wyrównania terenu. Wykoszony(?) fragment zalegały zwały zmielonej trawy. Strefę wystawy modeli wydeptaliśmy sami. Lądowanie poza wykoszonym pasem, bezpiecznie mógł wykonać jedynie model klasy Fokkera od Piotra.

Proszę popatrzeć na zdjęcia z lat poprzednich, wykoszone i zwalcowane było praktycznie cale lotnisko.

I tu jest zadanie dla organizatora na kolejny sezon. Wymusić/wyżebrać/dopilnować przygotowania lotniska już tydzień przed piknikiem. Bez tego, część modelarzy zrezygnuje z przywożenia ciekawych modeli ze względu na potencjalne uszkodzenia.

 

Urok góry Żar wynagradza wiele. Dla tych widoków jadę tam co roku. Pytanie, czy w przyszłym roku polatam tylko styropianem...

 

Dla Marka podziękowania za organizacje imprezy. Mam nadzieję, że nasze uwagi pomogą mu w coraz lepszej organizacji tej imprezy w przyszłych sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.