Skocz do zawartości

Albatros z Modelot jakie wyposażenie


robo123rob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak by model był kupowany u Mariusza to bym go spytał. Model jest od nich ale jednak z 2 ręki. Co do Mariusza to sporadycznie pojawia się na lotnisku gdybym go widział to już bym wiedział co tam wsadzić. Tak z innej beczki to interesuje mnie opinia kogoś kto go ma i może powiedzieć coś sensownego na temat jego wyposażenia, gdyż każdy ma własne doświadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mam...

Silnik Turnigy sk3 840kv 

Esc Jeti Spin 55 pro 

Pakiet 2600 Xtron 30c 

Selwa Lotki i klapy Turnigy 777mg 

Serwa Motylka Turnigy 313c 

Gdybym składał jeszcze raz dałbym cięższy silnik i mniejszy pakiet którym delikatnie można by było korygować środek. W moim przypadku z tym wyposażeniem model wyważa się idealnie w CG zalecanym przez producenta nie dokładając gama ołowiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem mu wepchać 4s  3300-4000 więc muszę ostrożnie z tą masą postępować żeby nie przedobrzyć, choć jakoś mocno nie zależy mi aby był lekki,serwa widzę że pancerne mu dałeś. Wielkie dzięki za info

Serwa przyzwoite do przyzwoitego modelu, myślę że dając mniejsze cudów nie ugrasz a dużo możesz stracić. Serwa w skrzydle są +- w środku ciężkości więc dając mniejsze raczej nic nie zyskujesz. 

Co do pakietu to nie wiem jakie stosujesz ale według mnie nic tak dużej pojemności tam nie włożysz, jak i nie wyważysz modelu. Jak chcesz tanio to włóż ten sk3 lub podobnej mocy a będziesz zadowolony :) ps model ma latać na zboczu czy raczej jako uniwersalny sprzęt ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://botland.com.pl/serwa-typu-micro/10311-serwo-feetech-wing-ft3325m-micro.html takie chciałem dać na skrzydło lub podobne z corony. Jurku żadnej rady tylko idiotyczna tu bez obrazy krytyka nic nie wnosi a jest wręcz żałosna. Dzisiaj Pixelem znajomy latał przy 8m/s na pakiecie 4s 3300 i jeszcze 70g ołowiu dokładał. Model ma być na wiaterek i raczej rekreacyjnie.Miejsca w nim jest masa bo miałem go dzisiaj w rękacj i 5000 by wlazło tylko po co. Co do silnika to około 700 -900 w nic na razie nie wybrałem  choć w termiku 3200 mam taki z nadwyżką więc może coś podobnego włoże tylko nie pamiętam co tam siedzi.Kiedyś widziałem na HK taki

Turnigy GliderDrive SK3 Competition Series - 3858 - 4.6 840kv

.Smigło jakieś 12-14cali do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba najważniejsze to zobaczyć co znajomy robił. A zrozumieć i tak nie trzeba....

Dawaj 5000 nie bedziesz musiał tych 70g dokladać...


PS

Szybowiec z obciążeniem powierzchni ponad 50g/dm to nie szybowiec tylko cegła. Rekreacyjnie pięknie spada.

A na zboczu to z takim obciążeniem sie lata gdy wieje 15ms. Szczególnie na górkach koło Dzierzoniowa.

Ale szpecjalisci wiedzą lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku napisałem że od 3300 więc nie wiem o co robisz dym,mogę dać mniejszy bądż większy w zależności od potrzeb. Koło Dzierżoniowa nie ma górek,raczej Bielawa i okolice nieco wyżej ale ja się nie znam.Jak będzie trzeba to i ze 2 kilo tam wepcham o ile uznam za stosowne gdy będzie dmuchać.Poprosiłem o radę i dostałem ,1 konkretna odpowiedz i krzyk  zwłaszcza w Twoim wykonaniu.Na typowym termiku mam pakiet 4s 3300 i muszę go dusić non stop w dół jak tylko poczuje ciepłe powietrze,ale co tam to cegła i nie będzie latać.A kto napisał że rekreacyjnie nie można latać przy dużym wietrze

 

Jureczku największą głupotą było by kupno twojego Toxica za 6 tysi

 

Temat można uznać za zamknięty

 

 

 

Reszty dopytam Mariusza bądz jego ojca bo jego częściej widzę

 

Tomasz dziękuje za konkretną odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Jak byłem młokosom modelarskim to wsadziłem do tak małego motoszybowca psaiet 3200mah. Ale tylko 3s. Potem stwierdziłem ze całkowicie wystarcza z zapasem 1800 3s. Choć sprawdzałem w toxicu 5 i 6s. A zostało 2200 3s. Bo tak model LATAŁ lepiej. I wszystkie normalnie obciążone modele szybowaly pięknie w termice jak i fajnie latały jak wiało.
Ty prosisz propozycje, dostajesz odpowiedz, ale stwierdzasz ze i tak wiesz ze ciężka elektrownia do doskonale rozwiązanie do takiego modelu. Wiec po co pytasz jak wiesz lepiej?
Napisałeś temat w dziale motoszybowce, a to co chcesz zrobić to samolot a nie szybowiec.
No i tak przy okazji .... tak drogich toxikow nie ma i ja nigdy nie miałem :) wiec jakies wypaczone informacje posiadasz.

Wiem wiem. Tak dużo latasz ze cegła Ci w każdych warunkach szybowiec lata. I w termice i w niczym. Ja niestety niedługo latam i nie umim tak ciężkimi szybowcami fajnie latać. No chyba ze na silniczku jak młodzik. Ale wtedy jednak wole wyjąc samolocik.


Modele Modellotu są całkiem fajnie, fajnie latają, ale przy rozsądnym obciążeniu powierzchni jak i przy rozsądnym napędzie. Nie są tak wytrzymałe jak laminaty. Więc "latanie" z takim czymś może skończyć się zabawnie. Jak ktoś chce niech się tak bawi. Po prostu silnik będzie się ciągnął model. Zero finezji. Szybowanie od święta. Szkoda że ludzie tak chcą psuć fajne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku nie wiem gdzie latasz . W Bielawie Gamma 2100 pakiet 2200 3s norma to 1-2h dłużej nie daje rady i ląduje, 3200 termik to samo pakiet 3300 4s waga modelu około 2,5 -3kg  nie ważyłem dokładnie do bólu karku. Niestety te modele nie lubią mocniejszego wiatru. Tak z innej beczki jak wszędzie dusi i nie ma warunków to niczym nie polatasz  nawet najlżejszy model nie pomoże, ale to pewnie sam wiesz. Interesuje mnie opinia co do serw z linku czy ma sens je montować parametry mają przyzwoite rozważałem serwa z Corony takie chociaż 4,5kg ale jakoś nigdy nie miałem z nimi styczności więc nie wiem co są warte. Co do samolocików jakoś nie przepadam wolę szybowce. Co do ciężkiej elektrowni to wole dociążyć model pakietem jak ołowiem o ile jest na tyle miejsca 

 

Jak pisałem wyżej naskoczyłeś na mnie jak na gówniarza ,więc akcja-reakcja.

Szanuję każdą opinie i nie twierdzę że nie masz racji gdyż nie każdą cegłą się dobrze lata  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Mam nadzieję, że autorowi wątku nie przeszkadza to, że trochę dokleję się do tematu...

 

W ten weekend oblatywałem Albatrosa, którego kupiłem od kolegi z forum (pozdrawiam Tomasz ;)) i chciałem wrzucić jakieś krótkie filmiki. Dla większości osób nie będzie to nic ciekawego (za operatora robi moja czapka z daszkiem), ale pamiętam, że jak kupowałem model to szukałem jakiegokolwiek filmu z albatrosem i znalazłem tylko jeden, więc może akurat komuś się przyda. Jak zaliczę jakieś ostrzejsze latanie na zboczu to na pewno coś jeszcze wrzucę.

 

https://youtu.be/qc02I7wpaus

 

https://youtu.be/He3mkHYHi0k

 

Jeżeli chodzi o wrażenia z latania to są super pozytywne, ale ogólnie jestem dosyć świeży i każdy model mnie cieszy. Ciekawe jest to, że podczas tego latania udało się nawet polatać w termice. Z 80m wyszedłem na prawie 300m i siedziałem na tej wysokości aż mi się znudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek napisz proszę jakie wyposażenie masz w tym Albatrosie i jaka ma wagę do lotu.

Wdł. producenta pusty model ma 1400g. Czy kupiłeś model w stanie jak od producenta czy poprzedni właściciel już go jakoś wykończył/wyposażył?

Poproszę też jeszcze filmy z latania. Jeśli można to trochę bardziej z nad głowy, gdy model jest bliżej Ciebie, żeby go było lepiej widać (takie demo dla potrzeb YT) ;)

Na tym filmie powyżej latasz dosyć szeroko i nisko więc model jest mniej widoczny przy kręceniu z daszka..

W każdym razie fajnie jeździ po niebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z sentymentem obejrzałem te filmiki  :)  fajna miejscówka. Poszukam u siebie jakiś nagrań z Albatrosem i jak znajdę do dokleję. Jakbym nie wiedział to nigdy bym nie przypuszczał że to pierwsze loty a lądowania super  :) Brawo i gratulacje z udanego re-oblotu.

 

P.S. Po ich obejrzeniu jeszcze bardziej twierdzę, że Virus w twoich planach jest zbędny  :) i ... szybciej chowaj klapy  ;) wiem że to wiesz ale warto się pilnować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, dzięki za cenne rady. O klapach niby pamiętam, ale zazwyczaj po wylądowaniu :) Muszę załadować tą kwestię do sekwencji lądowania :)

 

Wyposażenie:

Silnik Turnigy sk3 840kv 

Esc Jeti Spin 55 pro 

Pakiet 2600 Xtron 30c 

Selwa Lotki i klapy Turnigy 777mg 

Serwa Motylka Turnigy 313c 

 

W sumie to go nie ważyłem, zrobię to przy okazji i dam znać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z sentymentem obejrzałem te filmiki  :)  fajna miejscówka. Poszukam u siebie jakiś nagrań z Albatrosem i jak znajdę do dokleję. Jakbym nie wiedział to nigdy bym nie przypuszczał że to pierwsze loty a lądowania super  :) Brawo i gratulacje z udanego re-oblotu.

 

P.S. Po ich obejrzeniu jeszcze bardziej twierdzę, że Virus w twoich planach jest zbędny  :) i ... szybciej chowaj klapy  ;) wiem że to wiesz ale warto się pilnować.

Rozumiem, że to Ty jesteś poprzednim właścicielem Albatrosa Tomka. Jak wyglądało ulotnienie modelu - wymagał dużo pracy, czy tylko montaż wyposażenia ?

Bardzo spodobała mi się charakterystyka lotu Albatrosa zaprezentowana przez Tomka. Chyba się skuszę na zakup, choć raczej w wersji 3m (Barakuda). Mam nadzieję, że będzie latać podobnie majestatycznie jak Albatros..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.