Skocz do zawartości

Albatros z Modelot jakie wyposażenie


robo123rob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, właścicielem poprzednim Albatrosa, jak napisał Tomek, był też Tomek mój dobry kolega. A żeby było weselej to nasz wspólny kolega dla odmiany lata wspomnianą Barakudą ????

 

Moim zdaniem oba latają podobnie choć na różnych profilach i oba wymagają tyle samo pracy czyli nie za wiele, ale Albatros do lotu wychodzi jednak taniej co widać powyżej. A czy latają majestatycznie? Ja chyba co innego przez to rozumiem ????

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja też nieco inaczej rozumiem majestatyczne latanie. Modeloty lubią prędkość i te wolniejsze przeloty wymagają sporo uwagi. Myślę, że najtrudniejszą rzeczą (w zależności od warunków) jest malowanie skrzydeł. Modele przychodzą polakierowane lakierem bezbarwnym, ale kwestia koloru należy do Ciebie. Brzmi to śmiesznie, ale sporym wyzwaniem było dla mnie umieszczenie odbiornika - dwie pęsety, kleszcze peam, druty i sporo kombinowania - naprawdę jest tam niewiele miejsca :)

 

I tutaj ważna sprawa... filmik nazywa się remaiden, nie dlatego, że był to oblot modelu używanego. Prawdziwy debiut odbył się niecały miesiąc temu i trwał kilkanaście sekund - Pan Mariusz z modelotu przez pomyłkę wysłał mi złe cg i model zaliczył strasznego dzwona. Trochę mnie to podłamało, bo myślałem, że jeszcze nie jestem gotowy na takie modele, jednak po krótkiej analizie wyszła kwestia tego środka ciężkości. Po odbudowie i ustawieniu poprawnego środka ciężkości od razu się z nim "dogadałem". Przy okazji miałem okazję sprawdzić kolejną fajną cechę modeli z modelotu - są niesamowicie wytrzymałe i ze względu na prostą konstrukcję, bardzo fajnie się je naprawia.

 

post-17762-0-76026500-1554968466_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem co miałeś na myśli z tym remiaden  :) i wszystko jasne. Grubo! Za taki błąd powinieneś dostać rekompensatę. Czyżby w katalogu też był błąd czy nie sprawdzałeś? A wystarczyło Tomka zapytać  ;)

Dobrze że już wszystko całe i jesteś zadowolony z modelu. Jak już się z nim oswoisz i będziesz latał na zboczu to pewno przyjdzie Ci do głowy balastowanie  :D a tak apropo to podaj jeszcze wagę RTF jaka Ci wyszła.

No i jak już polatasz Virusem to jestem ciekaw Twoich wniosków na temat mojej opinii  ;)  Powodzenia i jak najwięcej udanej zabawy z Albatrosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... mogę mieć pretensje tylko do siebie. Pan Mariusz wysłał mi plik z ustawieniami, natomiast trochę ten środek ciężkości mi się nie podobał i odbiegał od tego, co było na stronie (tam było poprawnie). Dzień był jednak wymarzony na oblot, Tomek nie odbierał, do modelotu też nie mogłem się dodzwonić i zwyciężyła chęć oblatania modelu :) W każdym razie jakoś szczególnie nie żałuję, bo czegoś się nauczyłem i fajnie mi się to naprawiało, a przy okazji kilka rzeczy poprawiłem. Co do wagi to dam znać, a z Virusem to sam jestem ciekaw. W każdym razie nie spodziewam się jakiejś wielkiej różnicy, bo waga będzie podobna i ogólnie modele są dosyć podobne... pewnie bardziej na miejscu byłoby, gdyby w kolejce czekał jakiś używany tox/respect :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nieco inaczej rozumiem majestatyczne latanie. Modeloty lubią prędkość i te wolniejsze przeloty wymagają sporo uwagi.

Może trochę przesadziłem z tym majestatycznym lataniem ;) w każdym razie bardzo mi się podoba zachowanie energii i doskonałość modelu i charakterystyka lotu.

 

Dziękuję też za dodatkowe informacje. Dojście do wnętrza kadłuba jest tylko jedno? Niestety smukły kadłub wymaga gimnastyki.. Jaka bateria Ci wchodzi do środka? Może mógłbyś zrobiłbić kilka zdjęć ze szczegółami montażu wyposażenia, bo na stronie producenta zdjęcia są malutkie i nie pokazują szczegółów.

Zastanawiam się jeszcze nad tymi profilami, bo Albatros ma profil bardziej do termiki a Barakuda do szybkiego latania. Bardziej by mi pasowało 3m ale charakterystyka lotu Albatrosa jest super i nie wiem czy Barakuda nie będzie za szybka...

Proszę jeśli macie filmy z Albatrosem/Barakudą o publikację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o wrażenia z latania to są super pozytywne, ale ogólnie jestem dosyć świeży i każdy model mnie cieszy. Ciekawe jest to, że podczas tego latania udało się nawet polatać w termice. Z 80m wyszedłem na prawie 300m i siedziałem na tej wysokości aż mi się znudziło.

300m to za blisko nieba ( a jak pewnie wiesz w niebie nudy niesamowite ) . Lataj nizej ( blizej piekla ) ,tam sie przynajmniej cos dzieje  ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Krzysiek - bardzo miło zobaczyć fajne latanie i okolice, w których spędziło się sporo czasu :)

 

Miałem dzisiaj chwilkę i zważyłem Albatrosa. Trzeba zwrócić uwagę na to, że jest to ważenie "na mokro", czyli modelu gotowego do lotu. Wyniki wyglądają następująco. 

 

Lewe skrzydło: 575 gr
Prawe skrzydło: 578 gr
Kadłub z wyposażeniem i balastem, bez pakietu: 890 gr
Bagnet: 43 gr
4 śruby: 15 gr
Pakiet: 289 gr
 
W sumie do lotu waży: 2390 gr
 
W sumie sporo, bo wiem, że Barakuda też wychodzi koło 2400 gr do lotu i pytanie czy te 40 cm (albatros ma 2.6m i konkretnie różnica w powierzchni płatów wynosi 11 dcm2) darmowej powierzchni nośnej widać gołym okiem? Gdybym kupował nowy model to na 90% brałbym barakudę, ale ciekaw jestem czy różnica w locie była bardzo zauważalna. Krzysiek, Tomek - możecie coś na ten temat powiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja nie zaryzykuję porównania, miałem tylko sposobność oglądania ich w locie, choć Barakudy nie widziałem w akcji przy 10 m/s a Albatrosa na pusto tak - filmik pewno widziałeś. I tu mnie on bardzo pozytywnie zaskoczył. Są też na yt filmiki z barakudą i też fajnie i żwawo gość nią lata na żaglu.

Gdybym liczył się z kosztami to Albatros bo wg mnie podobnie latają choć to mocno zależy od pilota i ustawień modelu - jak sam się przekonałeś Albatrosem też można się leniwie powozić. A jeśli bym się z nimi nie liczył to pewno też bym postawił na barakudę choć wg. mnie w tym przypadku 3m to takie lepsze samopoczucie ????

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.