Skocz do zawartości

Oklejanie kadłuba Oratexem


wojt1125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kończę właśnie kadłub do Lisa w skali 1:5 z zestawu Kit Oldgliders. Na stronie producenta znalazłem, że niektóre jego modele oklejane są folią Solartex - łącznie z kadłubem. Ja mam folię Oratex i zastanawiam się, czy okleić kadłub tą folia - zamiast laminować, szpachlować, malować... Metoda wydaje się dużo szybsza. Czy ktoś to testował i ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

 

post-1769-0-79425900-1524034415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzecz cała w tym, że po zalaminowaniu przodu cienka tkanina (44-50) nie szpachlować . Zostawić fakturę płótna . Reszta gładko.

Ponadto położenie Oratex na rozijalne powierzchnie to łatwizna. Nos był blaszano laminatowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 Na stronie producenta znalazłem, że niektóre jego modele oklejane są folią Solartex - łącznie z kadłubem. Ja mam folię Oratex i zastanawiam się, czy okleić kadłub tą folia - zamiast laminować, szpachlować, malować... Metoda wydaje się dużo szybsza. Czy ktoś to testował i ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Propunję szpachlowanie/malowanie. Tak jak piszesz, oklejanie szybsze, ale w tym drugim przypadku powierzchnia o wiele leszpa/mocniejsza/estetyczna. Moje modele tak robię i uważam, że efekt jest dobry a eksploatacja o wiele mniej uciążliwa.

Na zdjęciu moja Foka tak właśnie zrobiona.

post-2099-0-44115700-1525878585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.