Skocz do zawartości

Próba bicia rekordu QLRS.


maxiiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz.

Z racji , że nie mam swrmetera zrobiłem kilka anten o różnej długości. Zmieniając anteny w odbiorniku na odległości 1,5km sprawdzałem rssi. Różnice były rzędu kilkanaście procent. Wybrałem tę antenę która miała największe rssi i to była ta  15,5cm.

Robert.

Takie urządzenie już jest tylko ta cena odstrasza :)

https://radio-modele.pl/px4flow-v1-3-1-sensor-optyczny-z-czujnikiem-mb1043-do-kontrolera-lotu-px4-pixhawk,455,32445.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano pogoda jak marzenie i strzeliło 13,5 km. Na tym sprzęcie więcej już nie będzie. Akumulator 5000mah poszedł cały. Do tego modelu większy już nie wejdzie. :(

Zmieniłem tylko odbiornik na taki sam jak w nadajniku aby telemetria nie skończyła się za szybko. Moc nadajnika i odbiornika ustawiona na minimum czyli ok 200mW. RSSI na wysokości 120m i odległości 13,5km wyniosło 70%. 

Pomimo anomalii magnetycznych lot odbył się bez niespodzianek.

 

A tak wyglądała trasa:

 

post-7189-0-62224700-1524337352_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam fajne tylko takie które ułatwiają życie i mogą pomóc w naszym hobby. Mam jeszcze inne rozwiązania dotyczące sprawnego podglądania latających obiektów ale to inna częstotliwość. Raczej to nie do opisywania tu na forum gdyż na to hobby trzeba mieć zezwolenie radiowe i ustalić przelot z urzędem. Na pocztę mogę napisać jeżeli to cie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna. Jest też aplikacja na android..

I tu jest zagadka...

Klikając na jakąś lokalizację w tej aplikacji, czasami, wyświetlają się na chwilę kamery internetowe w pobliżu.. Ale tylko na chwilę.. Skąd one są, ktoś może wie? Jak je obejrzeć dłużej i większym okienku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo programów jest jest pod androida i te strony podane tu na forum pewnie też można ściągnąć. Czasami trzeba dobrze trzeba "pogrzebać" w nich aby dobrze je poznać jak we wszystkich. Poszukuje w tej stronie historii np jakie wiatry były w dniu 12.12.2017. i na postawie tych danych zlokalizować zagubiony model szybowca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.