Skocz do zawartości

Graupner MX-20 Problem


MarcinRc1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory wszystko było w porządku. Wszystkie odbiorniki jakie mam (7szt) bindowały się, niezależnie od ustawienia mode.

Dla pewności spróbowałem przed chwilą bindowania na innym Mode i jest to samo. Nie binduje się.

Nic w radiu nie mieszałem i niczego nie przestawiałem.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałem dzisiaj :)

I tu podejście do upierdliwego klienta jak najbardziej profesjonalne.

Kolega  po tamtej, jak mi się wydaje także modelarz,nie wyłączył mi się wpół zdania jak ten pan z Bydgoszczy, tylko wysłuchał cierpliwie co miałem do przekazania i obiecał sprawdzić na swoim sprzęcie co boli moje radio.

Jutro będę dzwonił.

Jak dla mnie mój rozmówca z serwisu, to super gość i na pewno będę polecał tą firmę.

Nie spuścił mnie na drzewo jak poprzednik, tylko autentycznie się przejął problemem i chyba pomoże (mam nadzieję :) )

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ostatnim czasie nie robiłeś aktualizacji FW nadajnika lub swoich odbiorników ? Dlaczego pytam ? Ponieważ winowajcą jest najprawdopodobniej sam nadajnik. Raczej niemożliwe jest aby wadliwe były wszystkie twoje odbiorniki. Zaintrygował mnie Twój problem. Ja na Twoim miejscu zaprosiłbym kolegę z jakimkolwiek nadajnikiem HOTT Graupnera i sprawdził bindowanie wszystkich swoich odbiorników. Jeżeli się zbindują to masz sprawcę. Jeżeli nie to masz niesprawne wszystkie swoje odbiorniki :D co jest mało prawdopodobne. Pisałeś o problemach z anteną-tulejką. Czy nie mogło się zdarzyć, że włączyłeś nadajnik z uszkodzoną lub nie podłączoną anteną choćby na moment? Sprawdź czy przewód anteny wewnątrz nadajnika jest podłączony do modułu w.cz. W moim nadajniku MC-32 przewód ten zakończony jest pigtailem - takim subminiaturowym wtykiem ale w innych nadajnikach może być lutowany. Jeżeli jest z pigtailem to tylko lekko dociśnij pigtaila do płytki - nie wyjmuj go - nie rozłączaj przy załączonym nadajniku !!! Spróbuj zbindować odbiornik GR-16 i opisz dokładnie jak przebiega proces bindowania (która dioda RX świeci a która nie świeci). Co jest na wyświetlaczu nadajnika - bind R08 czy bind n/a? Jak nie zlokalizujemy problemu to możemy zrobić telekonferencję i wspólnie rozwiązać problem. Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz - czy podczas bindowania zachowujesz minimalną odległość anteny nadajnika od anteny odbiornika wynoszącą około 1m. Mniejsza odległość może uniemożliwić zbindowanie.  No i jeszcze jedna rzecz o której pomyślałem - czy do bindowania wyłączasz RF ( ale to są podstawy podstaw ) jednak bindowanie z załączonym RF nie powiedzie się. Nie obraź się, że o takie rzeczy pytam. Wiem z własnego doświadczenia, że człowiek nie raz łapie się na prostych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Nadajnik ma teraz nowszą wersję oprogramowania 2.021.

I nadal się nie binduje. Odbiorniki z innymi nadajnikami bindują się bez problemu Mam drugi MX20 pożyczony od kolegi.

Dziś już za późno na wspólne działanie, ale jutro się na pewno odezwę :) 

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik poszedł do kolegi, który po swojemu będzie sprawdzał.

Myślę, ze niewiele to pomoże, ale może...

Poczekam na całkowicie nową antenę, którą dostanę w przyszłą sobotę.

Na razie przeprosiliśmy się za starym poczciwym MX22 i dzisiejszy trening przed zawodami się odbył bez problemu.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.