Skocz do zawartości

Budowa Brown B2 Miss Los Angeles


robert.pilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Znalazłem czas na laminowanie maski...

Okleiłem taśmą pakową, wysmarowałem pastą do butów...

Następnie położyłem trzy warstwy tkaniny 80g/m² i ostatnia warstwa tkaniną 25g/m². Wszystko nasączone żywicą Epidian 53.f4a95d2b4db7abc52c59b7b9cd1befd3.jpge0c77983f15c05ccf5194a4ea3785a8c.jpgd784480da53bda8b939f16efec75f964.jpg939b989d22a52e4e85df981ab5b93dd1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"ta technologia" to żadna tajemnica, to laminat na formie pozytywowej lub inaczej na formie traconej.

Widać na zdjęciu jedynie szkielet formy wyjęty ze środka a wypełnienie szkieletu, zostało zapewne "stracone" :-)

 

Waga zależy od ilości tkaniny i żywicy, jeżeli kolega posłuchał rady Kesto i zastosował 4 x tkaninę 80g/m2 to szacuję, że maska waży ok 60g

Przygotowałem kiedyś film o prostych elementach laminowanych, polecam bo technologia prosta i bardzo przydatna: https://www.youtube.com/watch?v=bSr0aCxgEFk&t=312s

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga maski przed malowaniem... 111.8g niestety przy długości maski 260 mm nie dało się mniej. 57da342f616fae9567716a56ae3f668d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Fajnie Ci to wychodzi :)

 

Możesz napisać jaka jest waga maski wykonanej w takiej technologii?

 

Pozdrawiam,

Z

 

Dzięki... pierwszy raz robiłem maskę z laminatu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zauwazylem, ze piszesz rurka jest z aluminium.  Aluminium w tej postaci nie jest dobrym materialem na lozyska, bedzie szybko sie zuzywac.  Rurki mosiezne mozna kupic w sklepach modelarskich, czesto z firmy K&S Engineering.  No i dodaj jakis smar.

 

Tuz przed wklejeniem rurke nalezy przeszlifowac do czystego metalu, najlepiej zeby byla troche chropowata.  Ale to napewno wiesz, sorry. 

Edytowane przez Andrzej Klos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem, ze piszesz rurka jest z aluminium.  Aluminium w tej postaci nie jest dobrym materialem na lozyska, bedzie szybko sie zuzywac.  Rurki mosiezne mozna kupic w sklepach modelarskich, czesto z firmy K&S Engineering.  No i dodaj jakis smar.

 

Tuz przed wklejeniem rurke nalezy przeszlifowac do czystego metalu, najlepiej zeby byla troche chropowata.  Ale to napewno wiesz, sorry. 

Kupując alu myślałem nad tym. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.