Skocz do zawartości

Zapomniany RWD-9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum ,to wybaczcie jeżeli zrobię jakiegoś babola.Wracając do tematu -szukałem dziś czegoś na strychu i natrafiłem na model RWD-9.

Aż się wzruszyłem,model ten budowałem ponad czterdzieści lat temu.Budowany był z planów zamieszczonych w książce Wiesława Schiera -Miniaturowe Lotnictwo.Opracowanie takie sobie

a wykonanie jeszcze gorsze.Pewnie dziś zrobił bym ten model zupełnie inaczej.Po wstępnej weryfikacji postanowiłem model ulotnić(nigdy nie latał).Na początku przykręciłem jakieś amorki

samochodowe żeby mógł stanąć na własnych kołach.Potem sprawdziłem mechanikę.SK ,SW oraz lotki działają bez problemu.Gorzej z klapami i skrzelami (trzeba wymienić serwa).

W szufladzie z tzw."przydasiami" znalazłem silnik Turnigy 700kV na 4SLipo.Myślę że da radę.Powinienem w tym sezonie go ulotnić.Bardzo dawno nie latałem,muszę poćwiczyć na symku.

Pozdrawiam.Andrzej

Oto kilka fotek:

post-21084-0-82268300-1526328462_thumb.jpg

post-21084-0-90744800-1526328507_thumb.jpg

post-21084-0-65748200-1526328548_thumb.jpg

post-21084-0-57296000-1526328592_thumb.jpg

post-21084-0-65826100-1526328635_thumb.jpg

post-21084-0-04984000-1526328681_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Patrzę i patrzę i jakoś nie widzę tej "kiepskości"... 

Jakie śmigło planujesz do oblotu ? I ile zaważy ta cudna maszyna ?

Dotąd nie miałem okazji latać czymkolwiek z zmiennymi slotami. Ciekawość mnie zeżre jak się nie uwiniesz  ;) ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po wstępnej weryfikacji postanowiłem model ulotnić(nigdy nie latał)." Tak napisał autor tematu i budowniczy modelu. Więc skoro nie latał, to pewnie i serw nie miał zamontowanych. Widocznie takie duże, jak wtedy bywały, się nie mieściły, albo autor wcale nie miał do nich dostępu. Tak, czy inaczej, model ma dużą przyszłość przed sobą, czego jemu i Autorowi życzę. :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i dziękuję za komentarze .Zważyłem model .Bez pakietu i śmigła waży 2500 gram.Trochę dużo.Mam zamiar zastosować śmigło 12x6 lub 12x8. Serwa wszystkie będą nowe.Kolega Wojtek napisał Ze wtedy tak małych nie było.

Były dostępne serwa typu "standard" ale nie u nas.Będąc zawodowym kierowcą trochę jeżdziłem  po Europie i czasami coś fajnego sobie przywoziłem.Ale ceny w przeliczeniu na złotówki były kosmiczne.Pozdrawiam.Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.