Skocz do zawartości

Motorek mi się rozleciał...


AndrzejC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aby ten cały syf który przypadkiem może sie zebrać nie trafił do układu stopa korbowodu+czop wału korbowego

I wszystko jasne :).

W samolotach byc może ma to mniejsze znaczenie, ale też bardzo wielu lataczy w ogóle nie myje po użyciu swoich motorków, łódkarzy zresztą także nie...

A po użyciu reszta paliwa z olejem , oleju czasem przepalonego, a łódkach także często wody spływa w najniższy punkt i zaczyna robić swoje.

A później nie wiadomo dlaczego silniczek się zaciera na czopie albo pęka korbowód...

O tym patencie usłyszałem bardzo dawno temu od jednego z najbardziej znanych zawodników FSR, a potwierdził to sam producent silników CMB i od tamtego czasu każdy tłok wędruje u mnie do góry.

 

 

No a pozniej ( przy uruchomieniu ) nie trafi ?

 

Nie trafi, gdyż nie dopuszczamy do tego, żeby ten cały syf w tym silniku był. Jeżeli dbamy o swój motorek

 

No nie trafi  też, ponieważ przed każdym odpaleniem silnika, gdyż przed uruchomieniem silnika i tak trzeba do niego nalać trochę paliwa, a jak już odpali to syf jeżeli jest, zostaje wypluty.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego gdyż w październiku będzie jeszcze jedna nasza impreza, o wiele większa niż ta w Brzegu. Wszystkie kategorie FSRów

Jedna z większych w tej części Europy.

Ostatnia w tym sezonie, termin 18-20 październik. W Jaworze.

Oczywiście zapraszam, bo poziom tych zawodów zawsze jest wysoki i  udział bierze wielu bardzo dobrych zawodników.  Kilku medalistów z Konopisk też tam będzie.Już się zapowiedzieli.

Jeszcze o tym będzie dużo pisane.

A.C.

I właśnie nadszedł ten czas, żeby o tym napisać :)

Wszystkich "silnikowych"  zapraszam do Jawora.

Będzie na co popatrzeć i o czym pogadać :)

Zawody zaczynają się juz w ten piątek, ale w sobotę, będą trwały od rana do wieczora (eliminacje), a w niedzielę finały.

Odbędą się w  miejscowości JAWOR  na Osrodku "Jawornik" ul. Mysliborska.

Łatwo trafić.

Zapraszam, bo poziom będzie wysoki, więc na wodzie będzie się działo...

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowego korbowodu już nie można zakupić, więc pozostało wykonać własnoręcznie.

Wymiary zdjąłem z drugiego takiego motorka, narysowałem i wrzuciłem na obrabiarke.

Materiał PA 9 grubosci 8 mm.

 

10 minut i zarys korbowodu zrobiony.

Teraz pozostało roztoczyć otwory , wstawić tulejkę z brązu i rozwiercić pod sworzeń i czop korbowy.

 

post-818-0-86575500-1572210782_thumb.jpg

post-818-0-39315200-1572210806_thumb.jpg

post-818-0-34547900-1572211347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Zbyszke znowu nie słucha Kolegi Andrzeja to mnie nie dziwi - w końcu ustaliliśmy że się nie zna!!! I że nie słucha Kolegi Andrzeja, i sam śmie dorabiać korbowód - ram mu się już silniczek rozleciał i i drugio raz się rozsypie  to już przywykłem. Ale że Paweł (który jako jedyny napisał o jaki chodzi silnik - pewnie ślepy fart i też się nie zna :)), śmie mi tu denerwować Kolegę Andrzeja -no, no - to musi się wiązać z stanowczą reprymendą.

A Zbyszek, jak to Zbyszek - dorobi co trzeba, zmontuje przyjedzie na lotnisko, wyreguluje, dotrze, doreguluje i będzie śmigało jak nowe - taki korbowodzik toż to bułeczka z masłem dla Zbyszka przed śniadankiem :). A mnie najdzardziej cieszy że ten korbowodzik był frezowanany na CNC - czyli można się umówić ja jakieś małe frezowanko :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem te złośliwości Kol. Krzysia.

Zapytałem o jaki silnik chodzi, bo mam trochę różnych części do silników, w tym korbowodów.

I być może obyłoby się bez frezowania. Chciałem pomóc.

 

Nigdy nie negowałem ani wiedzy, ani umiejętności kol. Zbyszka.

A to że potrafi samodzielnie wykonać sobie detal do silnika świadczy o tym, że jest rasowym modelarzem i fachowcem.

 

Myślę, więc kol. Krzysiu, że te złośliwości nie bardzo są na miejscu :).

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców sympatyków WEBRY.

Czy może ktoś ma wał do silnika WEBRA 1,8 cm.

Jeżeli ktoś ma to chętnie się wymienię. Mam do tych fajniutkich silników dużo części, ale wału niestety nie mam w zapasie.

Mogę za ten wał oddać kompletny karter, albo kompletną tuleję z tłokiem i do tego dorzucę korbowód, kolektor wydechowy, uszczelki.

Potrzebuję wału bo w jednym motorku mi pękł na wysokości kanału wlotowego.

Chodzi o taki silnik jak na zdjęciu.

Mam pewne plany co do tych silników i będę chciał, żeby znów wróciły u mknie do użytku.

A.C.

post-197-0-16051200-1572357603.jpg

post-197-0-90339200-1572357931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może jednak ktoś ma taki wał do tej WEBRY 1,8. Mam dużo części, ale wału nie mam.

Jak ktoś z kolegów ma taki silnik w złym stanie, to mogę wspomóc częściami, bo mam.

 Na zdjęciach widać tylko część tego co do tych motorków mam.

Posprawdzajcie, może komuś zalega?

A.C.

post-197-0-36264600-1572464591_thumb.jpg

post-197-0-18759000-1572464607_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam taką sztukę nówkę i wodną i powietrzną, ale nie bardzo mam ochotę je ruszać. Bo szkoda.

Te dwie na zdjęciu  są używane i do tej jednej potrzebuję samego wału.

 

Mam do tego łódeczkę, którą zbudowałem jakieś 15 lat temu. I nawet nie popływała, bo na dzień dobry pękł ten wal. Odłożyłem to wszystko na półkę, ale jakoś mnie korci, żeby jednak puścić ten stateczek na wodę. I dlatego szukam tego wału. Bo jak raz wał pękł, to może pęknąć jeszcze raz.

A te moje sztuki nówki już do modelu włożone nie zostaną.Nie stać mnie :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może jednak ktoś ma taki wał do tej WEBRY 1,8. Mam dużo części, ale wału nie mam.

Jak ktoś z kolegów ma taki silnik w złym stanie, to mogę wspomóc częściami, bo mam.

 Na zdjęciach widać tylko część tego co do tych motorków mam.

Posprawdzajcie, może komuś zalega?

A.C.

 

Poxipolem sie nie da ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.