Skocz do zawartości

Silnik i serwa do FunCuba


Miguel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Zdecydowałem się na zakup FunCuba Multiplexa, po dobrych doświadczeniach z Easy Starem. Zastanawiam się jaki silnik i serwa powinienem tam wsadzić. Producent podaje typ 3536, ale nie wiem szczerze co konkretnie wybrać. Nie zależy mi by model miał wielki ciąg, chce by po prostu latał poprawnie. Czy ktoś mógłby również doradzić mi w kwestii wyboru serw do tego modelu? Całość będzie zasilana pakietem 3S. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co prawda mój fun cub juz od dawna wisi na ścianie bo jest na emeryturze , ale mam wielkie ciśnienie na latanie FPV , i do tej zabawy mam zamiar właśnie wykorzystać nieużywanego  funcuba.

Model ma wylatane mnóstwo godzin , a serwa zamontowane w nim to zwykłe tower pro sg90 , jedynie na sterze kierunku mam chyba MG90 (takie najtańsze z metalowymi trybikami), i nigdy nie było problemu.

Silnik miałem w nim emax 2815/07 i był idealny , nie za słaby nie za mocny , do wręgi pasuje idealnie bez żadnych przeróbek , ciag był wystarczający aby powiesic model na śmigle, a na pakiecie 3S 2600mah spokojnie latał ponad 20 min.

Niestety silnik po chyba dwóch latach użytkowania zdechł , cos przetarło uzwojenie, więc wymieniłem silnik na taki jaki miałem zalegający , a był to 2820/07.

I jak sie okazało 2820/07 w fun cubie to poroniony pomysł , moc jest ogromna , jest tyle ciągu że to aż przeszkadza i drażni, do sprytnego polatania funcubem silnik emax 2815/07 jest optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.