Skocz do zawartości

Ukrècenie wału korbowwgo


RV4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanko,czy ktoś z Was miał przyjemność serwisować silnik na gwarancji u Jakuba w f3m?.Pytam gdyż zależy mi na czasie wiadomo sezon a nie chciał bym by to trwało do września.Wczoraj miałem pecha i po starcie ukrèciło mi wał korbowy w silniku Dle 55.Dobrze że na wysokości ok 30m,szybki zawrót i ládowanie z wiatrem po ok 500m,obyło się bez strat w modelu całe szczęście.Maska naruszona,żeberka i jedno złamane,dla mnie to trochę dziwne musialo dostać kołpakiem lub piastà.Silnik ma wypalone 40l także niewiele.Dwa lata temu miałem podobny przypadek po wymianie wału na nowy,tylko że śmigło zostało,w tym przypadku odmaszerowało wbijając się w ziemię.

Ukrècenie wału korbowego

post-3046-0-20048500-1529096410_thumb.jpg

post-3046-0-50607600-1529096461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł tam w radiu po lewej stronie (mode2) lub po prawej (mode1) masz taki mały drążek z możliwością ustawiania wartości pośrednich miedzy pełnym gazem a minimalnym gazem.

Warto od czasu do czasu z tej opcji skorzystać , wtedy wal tak szybko się nie ukręca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym śmigle wyważa się cały komplet śmigło- podstawa kołpaka- kołpak na wyważarce z asymetrycznym podparciem osi. Można najlepiej wyważyć śmigło a nie wyważony kołpak zrobi swoją robotę. Poza tym przyłączam się do opinii Tomka. Niewyważenie + pełny gaz na 99 % czasu latania i jaki efekt ... było do przewidzenia. Trzeba mieć naprawdę talent, żeby zarżnąć w ten sposób 2 DLE.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpak i śmigło wyważone,te elementy wykluczam.Jakość materiałów schodzi poniżej krytyki,tym bardziej że dwa lata temu miałem taki sam przypadek po zakupie nowego wału.A stary pracuje do dnia dzisiejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwac w DLE dwa waly przy piascie w ciagu dwoch lat, to na moj gust troche za duzo przypadkow. Nie koniecznie przypisywalbym wine za ten stan rzeczy zlej jakosci materialow, bo wowczas jednak o podobnych przypadkach daloby sie uslyszec od innych uzytkownikow. Akurat nic tak szybko nie rozchodzi sie po swiecie, jak narzekania na wszelkich forach na temat zlej jakosci czegokolwiek, a ja o urwanych walach w DLE jeszcze dotychczas nigdy nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.