Skocz do zawartości

Wybralem model. Tylko którą opcję wybrać ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Po przewałkowaniu trochę forum i kilku filmów na YT, postawnowiłem że swoją przygodę z modelami RC (latające) zacznę od Pioneer 1400/Sky Surfer.

Chcę kupić RTF. Znalazłem kilka ofert sklepów i pojawia się różnica 100zł - oba RTF. Ktoś byłby w stanie powiedzieć czy warto dokładać ? Czy różni się czymś istotnym ?

Dodam że sklep ef3m.pl gdzie ten model jest za 499zł znajduje się w miejscowości w której mieszkam (Warszawa). W pozostałych sklepach wchodzi w grę tylko opcja wysyłki.

 

https://www.ef3m.pl/pl/p/Pioneer-1400-RTF-gotowy-do-lotu-/48 - Pioneer 499zł Warszawa

https://rc-team.pl/motoszybowce-rc/57975-r-planes-motoszybowiec-pioneer-ii-24ghz-rtf.html# - rc-team.pl - 100zł taniej (399zł), widze że ładowarka troszkę słabsza.

https://abc-rc.pl/model-sky-surfer-1400mm-rtf-mode-2 - Sky Surfer, 459zł

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Kompletne-zestawy/R-PLANES-PIONEER-II-24-GHz-RTF-Mode-2.html

 

Czy warto dopłacać i kupić w ef3m. Czy ktoś może wyłapać jakieś różnice poza mocą ładowarki ?? Czy może lepiej zaoszczędzić 100zł bo to i tak prawie to samo ? Jakieś inne wskazówki ?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uważam że jeśli ktoś zaczyna i nie wie czy go to hobby wciągnie to nie ma sensu na start kupować Bóg wie jakiego sprzętu. Gotowy zestaw rtf wystarczy na pierwszy sezon dwa. A jeśli po takim czasie zacznie się wciąż chcieć i złapało ta chorobę modelarska dopiero w tedy można by myśleć nad dobra aparatura, rewelacyjna ładowarka itp.

Ale jeśli wiesz że za 5 lat także będziesz latał to kupuj dobra aparaturę. Warto od razu zainwestować w lepsza ladowarke i kilka dodatkowych baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika że rozpoczynasz przygodę z RC. Pomijając zakup modelu, bo to rzecz oczywista, najpierw pierwsze kroki

skierowałbym w stronę symulatora ( no chyba że to już masz za sobą ) który pomoże w jakimś stopniu nabrać wprawy w pilotażu,

wyćwiczeniu nawyków odwrotnego działania drążków w momencie kiedy model leci w naszą stronę. Ponadto samo lądowanie,

jak dla mnie bardzo istotne aby można było cieszyć się z możliwości ponownego startu. 

Co do wyboru modelu to oczywiste że warto kupić tam gdzie taniej. 

Reszta wygląda tak jak opisał mój poprzednik Daniel.
Pozdrawiam i udanych zakupów życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję :) Choć o tym nie wspomniałem, przygody z lataniem jak najbardziej mam zamiar poprzedzić treningiem na symulatorze. Jeśli chodzi o gotowy zestaw RTF a ten bez radia to różnica w cenie wyjdzie minimalna bo radio z odbiornikiem kupuję używane a samolot bez radia jest tańszy co zwraca 2/3 kosztów aparatury sterującej. Jeśli ten model jest ok i nie ma nic lepszego w tych pieniądzach to dziękuję za pomoc i gorąco pozdrawiam :)

 

 

EDIT:

Jeszcze takie pytanko. Czy gdybym chciał w przyszłości zamontować kamerę z przodu w tym modelu, to lepiej teraz kupić jakąś wersję bez tego pilota w środku i z przezroczystą szybką? Czy wymiana tego elementu jest możliwa tzn szybki i pianki na której jest umiejscowiona ? 

 

I drugie pytanie. Widzę że są też wersje bez pakietu napędowego. Czy kupno delikatnie większego niż w RTF (1750 zamiast 1300) ma waszym zdaniem sens ??

 

I trzecie pytanko. Czy kabinka od Sky Surfer pasuje do Pioneer'a ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa ok. Już rozumiem. Początkowo myślałem że musi być jeszcze jakaś szybka przed kamerką bo to aerodynamika itd ale faktycznie obejrzałem parę filmów na yt i ludzie montują je nawet na skrzydłach, z przodu z tyłu itd więc to nie będzie problem. Aparaturę już zamówiłem używaną od jednego z forumowiczów - FlySky FS-I6 za połowę ceny nowej. Sam samolot zamówię z tego linku - http://riku.pl/towar/p/id/8012/ 

Wydaje mi się że najlepsza opcja. Jak znacie jakieś lepsze - zapodajcie. Jeśli się wkręcę to zacznę wydawać więcej na te hobby :)

 

Gdzieś też mi chodzi z tyłu głowy że lepiej wziąć większy model. Ok 2m rozpiętości. Mógłby ktoś dokładniej mi przybliżyć jakie korzyści wynikają z większego sprzętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa osłona przed obiektywem to pogorszenie jakości no chyba że jakiś filtr dedykowany,poza tym w słoneczny dzień mogą wystąpić jakieś bliki odbicia flary itp
Ja używam Mobiusa do filmowania bez żadnych osłon,na skrzydle lub kadlubie.
Większy model to przede wszystkim lepsza stabilność w locie. Ustawiony wytrymowany leci jak po sznurku ,oczywiście ,,maluchom,, też nic nie brakuje.
Dwumetrowy model... to już jest fajnie. Jeśli nie masz zbytniego ciśnienia na Pioniera i chciałbyś większy to jak najbardziej można się rozejrzeć za czymś większym.
A jak nie to brać ten z linku podszlifować umiejętności a na wiosnę kupić coś większego.
W segmencie pianek i nie tylko jest spory wybór.Wszystko zależy od zasobności portfela, wszak to studnia bez dna.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jasna.

Ty szukasz platformy nośnej dla kamery by wykonywać filmy. To jest główne zadanie modelu. Tak więc potrzebujesz model stabilny "samolatający ".Twoje kierowanie zamknie się na początku zmianą kierunku i wysokości lotu jak sadzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że jest to zły pomysł na początek.

Podstawą ( platformą ) twojej kamery ma być latający model. Musisz opanować jego pilotaż. Co na nim zamontujesz to sprawa wtórna !

Co byś nie zamontował model musi być poprawnie kierowany. I to na ten moment jest najważniejsze ! Filmy i cała otoczka z nimi związana nie wyjdzie bez opanowania modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem opis modeli, które wskazałeś w pierwszym poście i wynika, że możesz liczyć na zasięg aparatury 200m. To strasznie mało szczególnie, że na początku trudno zapanować nad odległością i kierunkiem lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem na kanale Andrew Nortona filmik z montażu i lotu modelu Volantex Ranger G2 (

). Model ma bardzo dobre opinie. Dodatkowo nadaje się jako trenerek i platforma FPV. Jest do kupienia w Warszawie na Olx.

 

Volantex V757-6 Ranger G2 motoszybowiec model zdalnie sterowany 1200mm

https://www.olx.pl/oferta/volantex-v757-6-ranger-g2-motoszybowiec-model-zdalnie-sterowany-1200mm-CID767-IDuaEJ9.html

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.