Skocz do zawartości

Vspeak do Spektrum - gdzie to można kupić?


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem Spektrum Dx8 pierwszej generacji z telemetrią. Staram się ogarnąć temat vario w tej aparaturze. Z samym czujnikiem vario na aparaturze tylko wyświetla się aktualna wysokość, mi zależy na pipku, ewentualnie komunikacie o aktualnej wysokości. Doszedłem do modułu Vspeak http://www.vspeak-modell.de/en/speech-module/spektrum , tylko nie bardzo wiem gdzie i nawet za ile można to kupić, oraz czy gra jest warta świeczki.

Jest kilka filmików gdzie jest pokazane jak to działa, więc jeżeli cena jest do przejścia, to chcę to mieć ;).

 

Drugie pytanie w temacie telemtrii Spektrum, czy Altis może robić za czujnik vario? będzie działać jak podłączę do TM1000, czy trzeba jakiś dodatkowy konwerter sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Robercie, błądziłem po tych stronach i nie mogłem znaleźć cennika.

 

Wiem że dx8 pokazuje tylko aktualną wysokość, ale po zamontowaniu tego urządzenia działa też pikawka vario, ale cena nie powala. 120€, do tego czujnik vario trzeba dokupić, prawie 400pln. Chyba zamiast tak kombinować kupię taranisa Q7 do szybowców, a dx8 zostanie do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem informacji na ten temat i znalazłem temat na rcgroups który umarł w 2014 roku bez rozwiązania. Próbowałem aktualizować, ale jest problem, bo trzeba zarejestrować nadajnik, niestety jest już przypisany do innego konta i nie jest to konto kolegi z lotniska od którego nadajnik kupiłem. Spróbuje napisać maila, może uda się przepisać nadajnik i wtedy sprawdzę oprogramowanie.

 

Wpadło mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie, odłożę trochę grosza i kupię spektrum z komunikatami głosowymi i większą ilością kanałów ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero od pewnego momentu na płytach głównych Spektrum zaczęto montować moduł głosowy.

Jeśli Piotrze nie masz w nadajniku tej funkcji, to aktualizacja softu niestety nic nie da.

 

Sam dzwoniłem jakiś czas temu do Scorpio i wypytywałem o szczegóły, bo chciałem żeby mi radio gadało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, sn wysłałem przez PM.

 

Wiem Andrzeju że moja aparatura nie ma modułu i aktualizacja nic nie da w kwestii komunikatów czy też pipka vario. Moduł Vspeak rozbudowuje możliwości apki o komunikaty głosowe, ale chyba wolę odłożyć na di12, albo dx18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wojtku za podesłanie updatu, niestety nie startuje, zapewne jest zabezpieczenie z numerem seryjnym. Musiałbym napisać do suportu o odblokowanie nadajnika, tu niestety pojawia się mały problem, a mianowicie moja słaba znajomość języków obcych. Czy ktoś znający język angielski jest w stanie pomóc mi w napisaniu prośby o odblokowanie nadajnika? Będę bardzo wdzięczny :).

EDITITI:

Już napisałem maila, google pomogło ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.