Skocz do zawartości

Czy świeżak może mieć problem z lataniem cessna 182


Paszczakk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem swiezy nie latalem nigdy, kupilem na amazonie taki model latwy do latania jak abc tak pisza, jednak nie moge go utrzymac w powietrzu dluzej niz 5 -8 sekund, nie idzie do gory za bardzo.  Co robic?

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00PA5GN92/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Pierwszy lot trwal najdluzej czyli z 10 sekund i skonczyl sie na drzewie. Poszedlem po drabine sciaganelem go , zero zniszczen.

Teraz kazda proba jest krotsza i nizsza . Przy probie startu z kol nawet nie chce sie oderwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, jestem swiezy nie latalem nigdy, kupilem na amazonie taki model latwy do latania jak abc tak pisza, jednak nie moge go utrzymac w powietrzu dluzej niz 5 -8 sekund, nie idzie do gory za bardzo.  Co robic?

 

 

Symulator na początek to podstawa i coś na uspokojenie , machanie dragami na max , nie nauczy latać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór! Ja na tym zaczynałem. Małe, podatne na wiatr, więc lataj praktycznie tylko przy flaucie inaczej nie ma szans. Pamiętaj, żeby robić BAARDZO DELIKATNE wychylenia i będziesz go utrzymywać dłużej.

Poza tym polecam też symulator, baaaardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór! Ja na tym zaczynałem. Małe, podatne na wiatr, więc lataj praktycznie tylko przy flaucie inaczej nie ma szans. Pamiętaj, żeby robić BAARDZO DELIKATNE wychylenia i będziesz go utrzymywać dłużej.

Poza tym polecam też symulator, baaaardzo pomaga.

Dzieki za odpowiedz, wlasnie probowalem przy flaucie i bylo jeszcze gorzej, myslalem ze brak wiatru jest winny ;) ale dzis lekko powiewalo a efekt ten sam. Czyli moje zdolnosci :)

Przestawiłem na kontrolerze ustawienia na high wtedy lotki bardziej sie wychylaja moze pomoze. Laduje baterie i ide zaraz cwiczyc, oby dluzej niz 5 sekund bo frustrujace to jest :(

Dzieki wszystkim za szybka odpowiedz. Pozdrawiam czekam jeszcze na jakies sugestie, a jezeli symulator to jakis darmowy znaxcie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość 3x Twój wzrost, łąka minimum 200 x 200 metrów (minimum 150 x 50, ale to bez symulatora możesz przy okazji nauczyć się chodzić po drzewach). Proponuję mimo wszystko na delikatnych wychyleniach i baardzo delikatne ruchy, zwłaszcza sterem wysokości. To jest typowy 3-kanałowiec, więc nie martwisz się o nic :)

Generalnie staraj się temu mikrusowi NIE PRZESZKADZAĆ. On sam lata :) Najpierw leć po prostej, nie ruszaj wcale kierunku, tylko wysokość opanuj. Później jak się zbyt oddali, to zwrot (tutaj musisz przypilnować trochę wysokość, gdyż przy mocnym zakręcie będzie tracić wysokość) i znowu na siebie, nie ruszaj kierunku, tylko i wyłącznie wysokość, żeby leciał równo.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie: ten silnik składa się z 3ch małych silniczków. U mnie jeden miał wyrwany kabel. Dopiero po naprawie latał ładnie. Wystarczy przeciąć dziób o masz dostęp do niego. To dopiero, gdy upewnisz się, że śmigło prawidłowo założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze zdjecia smigla. Ciag powietrza idzie od przodu czuc go wyraznie ale chyba nie na tyle by poderwac samolocik. 


Silniczki kreca sie wszystkie 3 . Widac je od przodu


Smigło jest raczej dobrze zamonotowane. Jedyne co jest to ze rusza sie przód tyl precik do ktorego jest smiglo przykrecone. 

post-21232-0-53094600-1529954442_thumb.jpg

post-21232-0-85460500-1529954449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sorry długo trwało . Symulator  dla kogo ? Ktoś kto nie zna teori lotu  nie zrozumie dlaczego jego model wali w ziemię-znaczy łapie kreta. Dzisiejsza technika załatwia 95  myślenia za nas .Przykłady .

Mój wnuk 5,5 roku lata na symulatorach {mam4 sztuki} prawie wszystkimi modelami. (Oprócz helików) samodzielnie latał nawet Fun cubem -oczywiście bez lądowania. Mój syn  lata dronami  FPV i jest w tym dobry ,według mnie i moich kolegów na lotnisku.Ale tam wszystkim zarządza komputer. Jak mu dałem do pilotowania FUN Cuba (pomyślałem wnuczek  latał to i on sobie poradzi ) rozwalił go w 18 sekund . Nie do uwierzenia  ale prawdziwe. Tak więc twierdzę że symulatory są do niczego potrzebne. Zresztą jak zacxzynałem bawić się w modelarstwo to o takich cudach nikt nie śnił , no może oprócz Pana Stanisława Lema.. A modele latały. 

Czekam na odmienne opinie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.