Skocz do zawartości

Arduino, TX-RX, anteny


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli że robisz dobrze. Ale do jednej płytki Arduino (tej nadawczej) musisz wgrać wsad "TRANSMITTER_GIMBAL.ino" a do drugiej (odbiorczej) "RECEIVER_GIMBAL.ino"

 

To jest na filmie ? Bo nie widzę tego . Albo jestem ślepy ! :P Dobra wrócę z miasta to jeszcze pogadamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym filmem na Youtubie są podane linki do oprogramowania. Żeby zaoszczędzić Ci czasu i dodatkowych pytań umieszczam te pliki tutaj. Musisz tylko zmienić rozszerzenia plików z .txt na .ino. Inaczej nie dało się ich tu umieścić.

 

Tak , po pobierałem je . Powiedz mi . Mogłem spitolić płytki próbując jeszcze raz wgrać  oprogramowanie Arduino 6.5.1 ? Wciskałem przycisk resetu i na nowo próbowałem wgrać oprogramowanie  ale powtórnie się nie wgrało . Świeci się tylko jedna dioda .

 

Co zrobić z tym co teraz pobrałem ? To mi się otwiera jako dokument tekstowy . Skopiować to i wkleić  do oprogramowania arduino ?

 

5b6750a02012ac12med.jpg

 

 

powklejać to tutaj ?

 

43ddf2b28c5855femed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytasz  wszystko co napisałem? : "Musisz tylko zmienić rozszerzenia plików z .txt na .ino. Inaczej nie dało się ich tu umieścić." Plików z rozszerzeniem "rar" czy "ino" serwer nie chce przyjąć więc musiałem go jakoś oszukać. Więc przywróć te rozszerzenia i wgraj do płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę możesz programować praktycznie dowolną ilość razy. Co do tych plików: U mnie te pliki są automatycznie skojarzone z Arduino. Wystarczy dwuklik i plik się otwiera w programie. Nawet ikonkę ma z Arduino. Dlatego może ściągnij stąd https://www.arduino.cc/en/Main/Software  i jeszcze raz zainstaluj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę możesz programować praktycznie dowolną ilość razy. Co do tych plików: U mnie te pliki są automatycznie skojarzone z Arduino. Wystarczy dwuklik i plik się otwiera w programie. Nawet ikonkę ma z Arduino. Dlatego może ściągnij stąd https://www.arduino.cc/en/Main/Software  i jeszcze raz zainstaluj. 

 

Próbowałem .Pisze że ta aplikacja nie będzie działać na moim kompie . Działa tylko na Win 10 . Ja ma zainstalowanego Win 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Arduino Ci działa to po co chcesz przeinstalowywać. Choć w sumie 10-tka jest podobno o niebo lepsza od v.8.1

Mam nadzieję, że ściągnąłeś też folder "libraries.zip" z tego linku pod filmem. Musisz go rozpakować do katalogu "Arduino" i nadpisać istniejące pliki. Bo taki folder już tam jest. Następnie otwierasz Arduino, Ustawiasz płytkę, port, programator i klikasz Plik / Otwórz i wskazujesz np. RECEIVER_GIMBAL.ino. Powinien pojawić Ci się listing. Teraz klik na Szkic // Weryfikuj/Kompiluj i jak program to przetrawi to dajesz Wgraj. Niestety nie mogę tego sprawdzić na żywca bo nie mam takich płytek i tak jak już pisałem, w życiu nie korzystałem z tego programu. Zastosowałem Arduino Mega do mojej frezarki oraz do styroplotera ale tam wsad się wgrywa z poziomu programu sterującego maszynką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie pliki do zaprogramowania płytek Arduino Pro Mini, ale żeby poprawnie skompilować te pliki prawdopodobnie są potrzebne jeszcze biblioteki (libraries) z następnego podanego linku. Może zapytaj na Elektrodzie w dziale Arduino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę możesz programować praktycznie dowolną ilość razy. Co do tych plików: U mnie te pliki są automatycznie skojarzone z Arduino. Wystarczy dwuklik i plik się otwiera w programie. Nawet ikonkę ma z Arduino. Dlatego może ściągnij stąd https://www.arduino.cc/en/Main/Software  i jeszcze raz zainstaluj. 

 

Udało mi się zainstalować wersję z tego linku co mi podałeś .Po kliknięciu dwa razy w dodatek rzeczywiście sam się instaluje w aplikacji Arduino . Tylko dlaczego cały  czas wywala mi : błąd kompilacji dla płytki Arduino Pro or Pro mini ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego :(  U mnie kompiluje bez błędów. A ten plik libraries.zip ściągnąłeś i rozpakowałeś tak jak pisałem?

Tak , ściągnąłem go i rozpakowałem . Mam go zapisanego jako folder skompresowany i jako folder plików . Co z nim teraz zrobić ?  W zasadzie te libraries jest już w aplikacji Arduino . Może nie wszystkie składniki jak w tym którego link podał gościu, ale jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.