Skocz do zawartości

Jak podłączyć lotki w szybowcu w Fly Sky-I6 ?


GKOT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam   Was  Koledzy , 

 

           Bardzo proszę Was o pomoc,   podpowiedź ... i jeśli  cierpliwości  Wam  wystarczy ,  to  również o rozpisanie jak przysłowiowej  poczciwej ;-) mlekodajnej "krowie na miedzy"   -   jak krok po kroku  ugryźć problem z podłączeniem lotek  ,

  ... i  ... (ew.   jeśli ma to sens w szybowcu ASW-28 od "Fly Fly Hobby" gdzie nie ma klap)   zmiksowania     klapolotek.(jeśli klapolotki w tym przypadku to "klapa" i marny pomysł, to OK - zrozumiem) ... 

 

  Problem polega na tym, że w  wymarzonym, upodobanym i zakupionym szybowcu   ASW-28 od  w/w   F.F.H.  zamontowałem i podłączyłem wszystkie   "graty"  potrzebne do ulotnienia tego modelu. 

 

Rzecz odbywa się na aparaturze    FS-i6  , ... odbiornik FS-IA6 

 

   Kiedy chciałem  podłączyć   lotki   i  je  odpowiednio ustawić ,  spotkał mnie problem z jedną lotką. 

Nie podłączałem kabli  serw w przewodzie   "Y"   , lecz zrobiłem to  z sugestii kolegi  podłączając 1 serwo lotki na kanał [1] , natomiast 2 serwo lotki na kanał [6]  . Kanał [1] porusza lotką ,  natomiast lotka druga ani drgnie - ...tzn. drgnie , ... ale na pokrętle "VRA".  

  Szukałem na forach podobnego tematu, i znalazłem  tu jakiś archiwalny temat  odnośnie miksowania , i wierząc , że coś mi to pomoże zacząłem iść krok po kroku za sugestią autora postu :

 

Aux. Kanały

2. Kanał 6, Źródło SwB (użyłem Przełącznika B, aby aktywować moje spojlery lub klapy.
 
Wymieszać (klapy)
1. Mix # 1: Mix jest włączony, Master Ch1, Slave Ch5, poz. mix -100%, Neg. mix -100%, Offset 0%
2. Mix # 2: Mix jest włączony, Master Ch6, Slave Ch1, poz. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%
3. Mix # 3: Mix jest włączony, Master Ch6, Slave Ch5, poz. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%
To jest mix na klapolotki
Jeśli chcesz same klapy, będzie wyglądał tak:
Kanały Aux - przyciągają się na taki komunikat, np .:
Kanał 6, Źródło SwB
Sam mix:
1. Mix # 2: Mix jest włączony, Master Ch6, Slave Ch1, poz. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%
2. Mix # 3: Mix jest włączony, Master Ch6, Slave Ch5, poz. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%

Poz. mix - chcsz wychylenie  

 

 

 ...   kontynuując ... - nic mi to nie dało - lotka z kanału [6] jak nie współgrała, tak nie współgra z kanałem [1]   i nie wiem co robić - proszę o wyrozumiałość,przyznaję, że nie mam doświadczenia z aparaturami z możliwością miksowania, i tego typu bajerami ;-) 

 

    Proszę podpowiedzcie - jak to podłączyć i co krok po kroku zrobić , bo latać się chce, a tu lipa, bo doświadczenia i wiedzy nie ma w dziedzinie rozbijania poszczególnych serw na różne kanały ;-) . 

    Za wszelką wyrozumiałość i podpowiedzi, sugestie i nawet ostre słowa krytyki , że coś źle robię - z góry dziękuję  i przyjmuję to jako lekcję na przyszłość   .  POMOCY !!! 

   Pozdrawiam serdecznie - Grzegorz  :-) 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej...
Zobacz sobie ten filmik 



Grzegorz jeśli chodzi o klapolotki to jak dla mnie są one tak potrzebne jak umarłemu gromnica.
Jeśli już to eksperymentalnie trzeba było by zrobić wychył w górę i sprawdzić reakcję szybowca

wszak przy wychyle w górę zwiększa się opadanie modelu, do tego wypada zmiksować ster wysokości,

wszelakie kombinacje mające na celu zrobienie z lotek klapy czyli wychył w dół to proszenie się o kłopoty. 

Nie sądzę że będziesz miał jakiekolwiek problem z przyziemieniem więc owe klapolotki moim zdaniem

są zbyteczne. Podłącz wszystko jak ,,Bozia przykazała,, i ciesz się szybowaniem, jak już wlatasz się

w model i poznasz jego zalety i kaprysy wtedy zadecydujesz czy jest Ci to do szczęścia potrzebne.

Powodzenia...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

 

Aux. Kanały

2. Kanał 6, Źródło SwB (użyłem Przełącznika B, aby aktywować moje spojlery lub klapy.
 
Wymieszać (klapy)
1. Mix # 1: Mix jest włączony, Master Ch1, Slave Ch5, poz. mix -100%, Neg. mix -100%, Offset 0%
2. Mix # 2: Mix jest włączony, Master Ch6, Slave Ch1, poz. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%
3. Mix # 3: Mix jest włączony, Master Ch6, Slave Ch5, poz. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%
To jest mix na klapolotki
Jeśli chcesz same klapy, będzie wyglądał tak:
Kanały Aux - przyciągają się na taki komunikat, np .:
Kanał 6, Źródło SwB
Sam mix:
1. Mix # 2: Mix jest włączony, Master Ch6, Slave Ch1, poz. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%
2. Mix # 3: Mix jest włączony, Master Ch6, Slave Ch5, poz. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%

Poz. mix - chcsz wychylenie  

 

 

 Wszystko jest tutaj OK.

Musisz tylko podpiąć serwo w kanał nr.5 nie 6 tak jest przypisany w mixach.

W "Aux.chanels" Chanel 5 ustawić jako"None"

Wszystko musi  działać.

Inna sprawa to jest w ustawieniach ,jeżeli włączysz rewers na którymś kanale od lotek to będziesz musisz pozmieniać procentowe ustawienie "poz-neg -mix" . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

           Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź na mój post, 

 

 Bogusław - świetnie to opisałeś , dziękuję za dosadne porównanie i wybicie z głowy tych "klapolotek"  - zrozumiałem ... , odpuszczam... , żeby nie przedobrzyć :-)   

 

  Andrzeju -  zrobiłem tak jak kazałeś, zamieniłem wtyczkę z kanału 6 na 5  , piąty kanał revers  ...  i   DZIAŁA   ! :)   

       

             teraz   jeszcze  "kosmetyka"  z ustawieniami wychyleń  lotek  i  czekam na dogodne warunki pogodowe .   ;)  

     

     Dziękuję Wam koledzy raz jeszcze . 

 

... aha, jeszcze dopytam , przy wychyleniu np. w prawo

 

                       1) - lotka prawa do góry więcej, a lewa w dół mniej 

              czy 

                       2) - lotka prawa do góry mniej, a lewa w dół więcej 

 

   która opcja?        - bo z różnymi się spotkałem w dyskusjach i na filmach z YT 

(może komuś się coś pokićkało i powiedział odwrotnie niż miał zamiar powiedzieć , i poszło w świat) .  

 

 Pozdrawiam   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ ustaw sobie na początek różnicowość 100/50 a później będziesz kombinował tak byś był zadowolony 

Poustawiałem  tak jak sugerujesz ,  zamówiłem wspomnianą przez Ciebie  kartę  do programowania hamulca , ...   zobaczymy co z tego wyniknie , oby w pogodę się wstrzelić , mieć wszystko poukładane, poustawiane, poregulowane i "po-naładowywane"  i  w końcu ulotnić ASW-28 ... hehhh, ... nim sie skończy sezon na latanie   ;)  :P  :D   . OKI- już hamuję , bo się rozpędziłem za bardzo - "co nagle , to po diable" - jak prawi przysłowie  ;)  :D   . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.