Skocz do zawartości

Samolt z silnikiem odrzutowym


Kubuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam wrażenie, że czasami mnie ktoś troluje.


Ja nie jestem doświadczonym modelarzem. Może czasami zadaję głupie pytania, ale każdy przecież kiedyś był niedoświadczony :) Aerodynamiką zajmuje się głównie kto inny w naszym kole. Proszę więc jednak czasami o odrobinę wyrozumiałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale wydaje mi się, że ktoś tu kogoś troluje. Jeżeli się mylę (a to wyjdzie w praniu) to przepraszam.

Skoro już czterech ma takie samo wrażenie (łagodnie mówiąc), to raczej się nie mylisz.

 

Na politechnice nie jesteś modelarzem, a studentem, który ma zdobyć wiedzę jaka ma być mu przekazana.

Nie zaliczasz u mnie ćwiczeń jakie zrobiłeś sobie tu na forum.

 

Kubuś, podpisywałeś coś ? Kolega @stema jest Twoim przełożonym tu na Forum i na uczelni ? 

 

 

Jak nazywa się dr.opiekun waszego koła?

"...Pyta raz żabka jeżyka, czemu z kolcami chodzi..."

Wiesz, co jej odpowiedział czy zacytować ? 

Będzie beka  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 12 stron pisania głupot i zero konkretów ze strony konstruktora. No może poza tym że przerysował kratownicę od wicherka jakimś programem. Zero wniosków i zero postępu. Kilka osób napisało coś co ma sens ale niestety poszło bez rozgłosu za to bezsensowne gadanie rządzi. Sam coś próbowałem doradzić ale rezygnuję. Życzę powodzenia i już tu więcej nie zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba. Dostałeś informacje i rady. Wiedza podana na tacy. Powinieneś wiedzieć gdzie i czego szukać. Piłka jest na Twojej stronie. Czekamy na efekty. Btw radziłbym w chwilach wolnych zbudować patyczaka lub inne maleństwo. Zawsze to jakieś doświadczenie.

 

Dodam tylko, że forum pełne jest miłośników / hobbystów / maniaków modelarstwa RC* (niepotrzebne skreślić), my wszyscy chętnie służymy wiedzą i radą ale oczekujemy także efektów. Nikt nie lubi "gadać po próżnicy".

Edytowane przez Vesla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Kuba, ale zgadzam się w pełni z Kolegami.

Ostatnia moja rada.

Kadłub Wicherka, wydaje się prosty, ale to kratownica, jeśli zrobicie wbrew zasadom kratownicy, to straci sztywność.

Moim zdaniem prostszy będzie kadłub "skrzynkowy" czterodźwigarowy + wręgi. Troszkę cięższy od kratownicowego, ale na pewno prostszy w budowie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kadłub jest wbrew zasadą kratownicy?

Popatrz na mój post #165 i zastanów się proszę zanim zadasz jakieś pytanie.

Nie napisałem, że narysowany kadłub jest wbrew zasadom kratownicy.

Napisałem: jeśli zrobicie wbrew zasadom kratownicy, to straci sztywność (a to nie takie trudne)

Tylko tyle.

Zasugerowałem prostszą wersję kadłuba. 

Jak widać, Ty uczysz się w wirtualnej modelarni jaką jest to Forum, większość z nas uczyła się w rzeczywistych modelarniach.

Życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas chciała się uczyć i łykała (łyka) wiedzę jak mały pelikan, z każdego możliwego źródła: koledzy, książki, czasopisma, sieć. Chcieć to móc (truizm który w tym przypadku się sprawdza).

Kuba, zgodnie z "Zasadą Pareta" 80 na 20, powinieneś zdobyć 80% potrzebnej wiedzy w pierwszych 20% czasu poświęconego na naukę. Do dzieła, nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013 roku przywiozłem na piknik Latać Każdy Może Pawła, uczestnika corocznego Światowego zjazdu - konkursu w USA studentów lotnictwa. O przedstawiciela ekipy prosił Organizator Pikniku Konrad_P.

Polska ekipa z Politechniki Warszawskiej zgarnęła wtedy wszystkie "trzy złota". Wygrała wszystkie trzy konkurencje, co odbiło sie dużym echem w środowisku modelarskim też.

post-8532-0-37283000-1534072699_thumb.jpg

Napiszę tylko, że Paweł nie był modelarzem, ale był studentem lotnictwa i astronautyki. W ekipie byli też modelarze  (dwóch) i wspólnie dali radę nie prosząc forum o pomoc. 

Paweł na pikniku dał wykład z filmami i przezroczami i wiele ciekawych rzeczy modelarze od niego usłyszeli.

post-8532-0-32219300-1534073229_thumb.jpg

Żałuję dzisiaj, że nie poprosiłem Pawła aby opowiedział dodatkowo o materiałach i technologiach jakie testowali i zastosowali w swoich modelach bo dla wielu z nas dzisiaj jest to nie osiągalne.

Nie budowali oczywiście silników bo to inny wydział na Politechnice, a konkurs był lotniczy.

 

Dla mnie to co prezentujesz Kubuś w tym Twoim temacie to jest tak jakby studenci weterynarii napisali na forum rolnicze pytanie jak się robi konia.

 

To tyle, ale obawiam się, że nie doczekamy się wyglądu Twojego samolta odrzutowego Wicherka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.