Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złośliwe oprogramowanie forum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover
  • Imię:Jarek

Napisano 09 lipiec 2018 - 08:19

Ale to nie o to chodzi.

Wlasnie dokladnie o to chodzi, ze to nie wina oprogramowania forum. Poczytaj uwaznie watek od poczatku, bo ja nie bede sie powtarzal.
  • 0

#22 Emhyrion

Emhyrion
  • Modelarz
  • 2222 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 09 lipiec 2018 - 08:32

Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Mnie też nie chce się powtarzać. Chcesz być nieomylny? Proszę bardzo. Oceny bezpieczeństwa przez ludzi z zewnątrz to nie zmieni.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#23 robertus

robertus

Depronowe Siły Powietrzne

• Modelarz
  • 10980 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 09 lipiec 2018 - 08:43

Przez ten czas nie wchodziłem na stronę. Nic nie odklikiwałem. Nikt mi nie zagwarantuje, że to fałszywy alarm lub błąd skryptów Google. Bo może typ być prawdziwe zagrożenie po włamaniu na stronę.
  • 0

#24 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover

Napisano 09 lipiec 2018 - 08:56

Robert, wylaczajac safebrowsing nie stwarzasz zagrozenia, bo safebrowsing tylko z nazwy jest "safe". Jednym z jego glownych zadan jest linkowanie stron sponsorowanych (przez Google, ma sie rozumiec). A nazwa jest, jaka jest, zeby ludzie dali sie na to zlapac i nie deaktywowali. Rownie dobrze mogli to nazwac "pupa pani Maryni". Pawel nie jest w stanie tego ogarnac, ale moze inni. I nie ja to wymyslilem, a tylko powtarzam, co eksperci wykryli. Poszukaj, poinformuj sie samodzielnie. Gdzie nie spojrzec, safebrowsing porownywany jest z wirusem badz malware. Gdzie nie spojrzec, eksperci doradzaja, by ten badziew wylaczyc. I to nie moj wymysl.

Tyle mojego na ten temat. Bardziej wnikliwym nie bedzie szkoda palcow, by wystukac na klawiaturze odpowiednie slowa w wyszukiwarce. Inni niechaj zyja we wlasnym swiatku.

• 0

#25 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 567 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 09 lipiec 2018 - 09:36

Mylisz sie. Tutaj, przyklad pierwszy z brzegu, wprawdzie po niemiecku, ale mozesz sobie dac przez przez Google przetlumaczyc:

https://dieviren.de/safe-browsing/

Jestem przekonany, ze jesli dobrze poszukasz, znajdziesz odpowiednie informacje tez po polsku.

Jedno jest pewne: safebrowsing nie ma nic wspolnego z "safe".

Tylko ten program ze strony to zupełnie coś innego niż Safe Browsing w Chrome, jeśli ktoś ma "zdrowy" komputer i zainstalowanego Chroma czy inną przeglądarkę nie ma prawa mieć takiego programu czy rozszerzeń. Ten program można pewnie zainstalować na własne życzenie pobierając dziwne pliki czy instalując programy bez odznaczania wszystkich ptaszków. Dodatkowo na tej stronie zachęcają do zainstalowania programu do usuwania, ciekawe jak bezpieczny jest ten ich program...

Tutaj polska wersja na której również są zielone przyciski zachęcające do pobrania i usunięcia wszelkich problemów z komputera - https://www.pcrisk.p...y-safe-browsing

PS: Zainstalowałem ten program na wirtualnej maszynie z czystym Windowsem 7, skan pokazał coś takiego:

Spoiler

Jakby ktoś chciał usunąć alert zabezpieczeń z chroma to tutaj instrukcja https://www.download...stronie/n/8344/

I właśnie tak należy zrobić jeśli nie chcę się korzystać z Safe Browsing w Chrome, nie trzeba nic odinstalowywać. 

Mogę powiedzieć tylko, że choć czasem faktycznie omylny i denerwujący komunikat, może on ustrzec przed złośliwym oprogramowaniem, problem w tym że twórcy tych programów bardzo szybko po zablokowaniu ich strony z pobieraniem zmieniają domenę i znów zanim google ją zablokuje ktoś może pobrać złośliwy program.

• 0

#26 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover

Napisano 09 lipiec 2018 - 09:56

Dodatkowo na tej stronie zachęcają do zainstalowania programu do usuwania, ciekawe jak bezpieczny jest ten ich program...

A w ktorym miejscu napisalem, ze trzeba cos instalowac? Bo o ile ja sobie przypominam, nigdzie czegos takiego nie pisalem.

I właśnie tak należy zrobić jeśli nie chcę się korzystać z Safe Browsing w Chrome, nie trzeba nic odinstalowywać.

A w ktorym miejscu napisalem, ze trzeba cos "odinstalowac"? O ile wiem, nigdzie czegos takiego nie napisalem.
A co wczesniej napisalem? Ano wlasnie, jak safebrowsing wylaczyc, nic poza tym. Proste? Proste.

Z uwaga trzeba czytac, kolego! Najlepiej jeszcze zanim wlasna odpowiedzia zamet wprowadzisz.

• 0

#27 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 567 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 09 lipiec 2018 - 10:06

A w ktorym miejscu napisalem, ze trzeba cos instalowac? Bo o ile ja sobie przypominam, nigdzie czegos takiego nie pisalem.

Znowu ja nie napisałem, że napisałeś, że trzeba, po prostu dałeś link do strony która do tego zachęca, a może ktoś się naciąć bez sensu. Ale nie chcę się licytować :)

Zresztą ten program pokazałem przy okazji, jak widzę tego typu rzeczy to strona dla mnie już traci wiarygodność.

A w ktorym miejscu napisalem, ze trzeba cos "odinstalowac"? O ile wiem, nigdzie czegos takiego nie napisalem.

A co wczesniej napisalem? Ano wlasnie, jak safebrowsing wylaczyc, nic poza tym. Proste? Proste.

Z uwaga trzeba czytac, kolego! Najlepiej jeszcze zanim wlasna odpowiedzia zamet wprowadzisz.

Moim zdaniem dając link do tej strony zasugerowałeś, że Safe Browsing to właśnie to co tam opisują (a nie jest), więc znowu ktoś mógłby pomyśleć, że może trzeba to zrobić. Ale dobra, może źle zrozumiałem, idę polatać :)

• 0

#28 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1756 postów
  • SkądHannover

Napisano 09 lipiec 2018 - 10:29

Czarek, dlatego juz na wstepie opisalem, jak ten add-on w Firefox (bo w Chrome i Edge juz dawno stracilem wiare) wylaczyc. I z mojej strony byloby zasadniczo "po ptakach". Ale zawsze sie znajdzie ktos madrzejszy...

Ale fakt, powinienem byl przy "napisanym" pozostac. Tyle, ze ludzi raczej nie przekonasz, jak im linka pod nos nie podsuniesz. Nauczka na przyszlosc: powinienem trzymac gebe na klodke - niechaj sie mecza.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych