Skocz do zawartości

Spitfire ESM 72,5


Krzysztof 1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  wszystkich .

Mam Spitfire  ESM 72,5"  i proszę  praktyka , który lata  tym modelem jak ma ustawiony środek ciężkości. Szukałem na różnych forach krajowych i zagranicznych i każdy różnie  podaje ale wszyscy negują 120 mm z instrukcji.

Pozdrawiam 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może i nie gryzie, ale w pewnych przypadkach wprowadza w błąd na tyle duży, że może mieć to przykre konsekwencje. I wcale nie dotyczy to jakichś mocno nietypowych modeli.

 

Czy mógłbyś przytoczyć te pewne przypadki? Bo dotychczas zbudowałem różne modele i korzystając z tego kalkulatora nie miałem jeszcze problemów ani przykrych konsekwencji. Natomiast podając przypadki gdzie kalkulator może nie działać - na pewno wzbogacisz naszą wiedzę i ktoś w przyszłości skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam dokładnie ten sam zestaw i też miałem problem z środkiem ciężkości.

Koledze który go oblatywał udało sie rozbić go w sposób kontrolowany (w zbożu korkociągiem i obyło się bez większych uszkodzeń), bo stwierdził, że nie da rady nim wylądować.

Środek ciężkości był około 130mm od krawędzi natarcia.

Obecnie po wykonaniu nowego łoża i kilku przeróbkach (baterie na łożu itd.) jest na pusto w okolicach 110mm, czyli tyle ile sugeruje większość osób posiadających ten model.

Radzę wykonać również nowe żeberka, bo te chińskie rozchodzą się w locie, a serwa wypadają.

 

 

 

post-21524-0-31753100-1538946733.jpeg

post-21524-0-09801300-1538947199_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.