Skocz do zawartości

Jaki profil i silnik do Top-Line 2m?


piotr-sympatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Czy ktoś może podpowiedzieć jaki profil i cięciwę w śr. i na końcu płata i statecznika zastosować do kadłuba modelu Top-line 2m?Zakładam,że do napędu użyję jakiejś spaliny,może webra 120 aero,os 160fx,ew.Mvvs 26 benz......?Wiadomo,nie chodzi mi o wyczynowe latanie w f3a....Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zastosuj profil symetryczny np. 12% ,cieciwa w środku płata 460mm a na końcach 210mm. Statecznik poziomy profil 9% , cieciwa przy kadłubie 260mm a na końcach 140mm. Jeżeli pamiętam dobrze to w modelu TOP LINE w kwdłubie jest określony profil ,bo ten model miał całe skrzydło. Jeżeli chcesz proporcje to napisz. Prawdopodobnie Piotr Urbański z Łodzi ma do tego modelu płat wycięty ze styropianu i statecznik poziomy. Do tego modelu silniki o których piszesz sa odpowiednie. Jest to dobry model do F3A i F3A Klub. Jacek Swiderek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za cenne informacje.Szczerze mówiąc,to prawie zabrałem się za robotę i wyrysowałem takie właśnie profile:NACA 12% 460 i 200mm,a w stat.właśnie

9%i pewnie coś o podobnych wymiarach.Dokonam jednak po tych podpowiedziach pewnych korekt i będzie zajęcie w wolne zimowe wieczory.Kadłub który kupiłem na allegro jest przystosowany do skrzydła i stat.dzielonego i ma wklejony kanał na rurę rezonansową-no chyba,że to np. nowsza wersja modelu.Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.