Skocz do zawartości

frsky GPS V2 błędna lokalizacja.


afcht
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem GPS V2 problem jest z GPS.

Dokładnie chodzi o to że na wyświetlaczu dane takie jak wysokość i prędkość zupełnie głupieje, raz jest na wartościach plusowych a raz na minusowych, np raz jest prędkość podawana 20 km/h a zaraz jest -5km/h a fatyczna około 80km/h to samo tyczy danych współczesnych, ciągle jest pokazywana miejscowość oddalona o około 40km ode mnie , nie ważne czy model lata czy stoi w miesiącu, i to się dzieje z każdym dniem i miejscu. co z tym zrobić, aktualizacji do gps nie widziałem, może ktoś posiada i wgranie od nowa by pomogło ?

 

Odbiornik był testowany zarówno z wyświetlaczem FSD jak i komputerem za pomocą STK, w rożnych warunkach i miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak to jest ten odbiornik.

Antena gps jest poprawnie zainstalowana napisem do góry na ogonie.

 

Jaka procedura kalibracji ?

 

Odbiornik nize byc wlaczony godzine przed lotem i nic to nie zmienia.

W pobliżu brak zakłóceń, pracuje na er9x

Po podłączeniu do komputera jest ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem jak to sprawdzić, program Free Link ani wyświetlacz frsky FSD tego parametru nie posiadają.

 

Współrzędne GPS odczytane na wyświetlaczu FSD są one w formacie xxxx.xxxx N i xxxx.xxxx E.

W jaki sposób przeliczyć je na format przyjazny mapą Google? lub jakiego formatu one są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współrzędne GPS odczytane na wyświetlaczu FSD są one w formacie xxxx.xxxx N i xxxx.xxxx E.

W jaki sposób przeliczyć je na format przyjazny mapą Google? lub jakiego formatu one są?

Wytłumaczę na przykładzie:  1234.5678N to znaczy szerokość geograficzna 12o 34,567 minut N. Więc w formacie czytelnym dla googla, czyli stopnie i dziesiętne stopnia, 34,567 trzeba podzielić przez 60 i dopisać do 12 po przecinku: 12,576117N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie rozwiązało, zastosowałem filtr na zasilaniu, i zmieniłem kabel na zakręcony ze względu na długość. Błędne położenie wynikało z mojej nie wiedzy na temat poprawnego odczytu położenia.

Teraz mam takie pytanie wyświetlacza FSD od frsky


Jest tam taki parametr jak "SPDG - SPEED OF GPS"
I zauważyłem cos dziwnego ( albo czegoś nie wiem)
Zwiększając prędkość początkowo nalicza prawidłowo do 32 po przekroczeniu przeskakuje na -32 i maleje do zera, po przekroczeniu zera znów nalicza dodatnio.

Oczywiście prędkość ciągle rośnie.

Tak ma być czy czegoś nie rozumiem?

 

Może w sieci znajduje się lepiej dopracowane oprogramowanie do FSD, z większymi możliwościami konfiguracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.