Skocz do zawartości

szybkirc12 - kolejny oszust na forum :(


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie przypuszczałem że będę musiał przestrzegać użytkowników forum przed jednym z Nas, ale niestety...

Jakoś w połowie zeszłego już miesiąca użytkownik szybkirc12 wstawił tu na forum ogłoszenie o sprzedaży ładowarki. Napisałem pw, które poniżej zacytuję: 

 

 

zalesvw Wysłano 13 lipiec 2018 - 16:35
Cześć. Jeśli aktualne to poproszę o dane do przelewu.
szybkirc12 Wysłano 13 lipiec 2018 - 22:44
Tak aktualna.
Mój numer konta – xxx xxx xxx xxx xxx xxx
zalesvw Wysłano 13 lipiec 2018 - 22:49

Ok, jutro zrobię przelew. Wysyłka w cenie? 

Mój adres:

Dariusz Zalewski

XXX XXX XXX 

szybkirc12 Wysłano 13 lipiec 2018 - 22:55
Jak mi Pan podeślę potwierdzenie jutro jak zdążę wyślę Ładowarkę
szybkirc12 Wysłano 13 lipiec 2018 - 22:56
Mam jeszcze silnik emax 2822 i regulator 30a lipo też jakieś się znajdzie
zalesvw Wysłano 13 lipiec 2018 - 22:57

Silnik i regulator z pakiecikiem 3s może brat by wziął... Zapytam, tylko w jakiej cenie taki zestaw?

szybkirc12  Wysłano 13 lipiec 2018 - 22:58
Silnik 20 regulator 20 i Lipo 30
szybkirc12 Wysłano 13 lipiec 2018 - 23:02
Tak, nie sprzedaje uszkodzonych rzeczy
zalesvw Wysłano 13 lipiec 2018 - 23:07

Ok. Poproszę w takim razie zestaw: ładowarka, silnik, regler i pakiecik3s   :) Za chwilę puszczę kasę i doliczę 15zł na koszt wysyłki.

szybkirc12 Wysłano 13 lipiec 2018 - 23:08
Dobrze. W takim razie proszę o zdj przelewu jutro powinno mi się udać wyślac
zalesvw Wysłano 13 lipiec 2018 - 23:13

Przelew poszedł.

Załączone pliki
szybkirc12 Wysłano 13 lipiec 2018 - 23:16
Dziękuję jutro może uda mi się wysłać jeżeli nie to w poniedziałek rano
zalesvw Wysłano 17 lipiec 2018 - 21:52

Cześć!

Mogę poprosić numer przesyłki? Kiedy mogę się jej spodziewać?

szybkirc12 Wysłano 20 lipiec 2018 - 10:00
Wczoraj dopiero udalo mi sie wyslac.
Odpowiedz
  •  
  •  

Druga strona rozmowy :

 

 

zalesvw Wysłano 24 lipiec 2018 - 21:07
13-go dogadalismy sprawe a jest 24-ty i nadal nie ma przesylki od Ciebie :/ Smierdzi mi tu oszustwem, bo nawet nie chcesz podac numeru przesylki choc dwa razy o to prosilem... Nie pozostaje mi chyba nic tylko opisac odpowiednio sytuacje na forum ku przestrodze :/
szybkirc12 Wysłano 25 lipiec 2018 - 13:43
Wyślę wieczorem potwierdzenie
zalesvw Wysłano 28 lipiec 2018 - 18:45

ODDAWAJ KASĘ !!! 135zł !!! 

Mam gdzies czekać na Twoje paczki miesiącami ! Miałeś wysłać 14-go, albo 16-go, nadałes pakę niby 20-go w co nie wierzę bo trzy razy upominałem się o numer paczki i nic, poza tym zdeklarowałes się że ten umer przyślesz i też nic z tego ! Jest 28-my i ani paczki ani numeru do śledzenia, nic !!! 

ODDAWAJ KASĘ NA KONTO : Dariusz Zalewski  12-1020-2791-0000-7302-0260-9824 !!!  Przypominam jeszcze raz - 135zł !

Między pierwszą a drugą stroną rozmowy prosiłem też o numer paczki...

 

Mam jeszcze nadzieję że szybkirc12 się ogarniesz chłopie,i przyślesz albo fanty albo kasę, młody jesteś i jeśli w taki sposób chcesz iść przez życie to szczerze współczuję. 

 

Do pozostałych forumowiczów- UWAŻAJCIE, szczególnie na szybkiego :/ Teraz już żadnego odzewu, nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że przez takich  (tu użyłem cenzury)  typów ludzie tracą zaufanie...... od początku mojej kariery z rc też wymiany na zaufanie przebiegały pomyślnie teraz ludzie na lotnisku sprzedają mi na raty słowne na nie małe kwoty choć mnie nie znają bo znają tylko moje imię oni Niemcy ja Polak, zapewne coraz rzadziej będą takie wymiany/wysyłki na słowo ehhh co za czasy zero honoru....... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. W Polsce też to działa. Sprzedawałem na raty trzy modele i jakoś nie miałem problemów z zapłatą, a tylko jeden kolega był z Warszawy i miałem z nim jakiś (ograniczony) kontakt. 

 

Owszem, zdarzają się łajzy, które robią jednorazowy interes a potem się zawijają, ale przypuszczam że to wciąż tylko margines. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiary w ludzi nie tracę, przestrzegam tylko przed kolejnym, zdemaskowanym, dość kosztownie jak dla mnie, "cfaniakiem". 

Tym bardziej że kasa nie była do końca moja  :( Ale cały czas wierzę że jednak coś do mnie dotrze, albo towar albo kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby możliwość oferowania towarów do sprzedaży mieli użytkownicy z np. rocznym stażem to takich łajz byłoby mniej..

I tak masz kolego szczęście, że okazyjnie nie zaoferował Ci np. laminatowego f3j stan igła za 1500pln...

Poza tym zdecydowanie brak ocen posprzedażnych , jeśli ktoś się nie poskarży to taka łajza może naciągać kolejnych...

Oj słabo pod tym względem na forum...zupełnie to nieogarnięte...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze na innych forach jest podobnie jedynie portale z ochroną kupujących dają szanse na odzyskanie należności. Kupując na forach zawsze wieży się "na słowo" w uczciwość drugiej osoby, a to jak widać niektórzy wykorzystują do szybkiego nielegalnego dorobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, ale wprowadzenie karencji na sprzedaż ograniczyłoby możliwość działania "zawodowych oszustów".

Po jednym numerze nie mogli by pojawiać się na forum z czystą kartą i wykręcać kolejnego...a tak pełny luzik i błogosławieństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że przez takich  (tu użyłem cenzury)  typów ludzie tracą zaufanie...... od początku mojej kariery z rc też wymiany na zaufanie przebiegały pomyślnie teraz ludzie na lotnisku sprzedają mi na raty słowne na nie małe kwoty choć mnie nie znają bo znają tylko moje imię oni Niemcy ja Polak, zapewne coraz rzadziej będą takie wymiany/wysyłki na słowo ehhh co za czasy zero honoru....... 

 

Jak mnie pamięć nie myli, to także dawno temu miałeś mi coś wysłać i do dziś nie dotarło... tak więc myślę, że z tą krytyka powinieneś nieco pofolgować :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten nóż? Kompletnie o nim zapomniałem przez wyprowadza do Niemiec, odezwij się na priv z nr konta to wyśle Ci wartość tego noża, 20zl? 30? 

PS. Jest to trochę inna sytuacja niż sprzedaż i nie wysłanie towaru ;) dlatego średnio tu pasuje.

I szkoda że ni3 odezwałeś się na priv choć raz się przypomnieć (serio miałem masę spraw na głowie) tylko wywaliles działa na forum bezpośrednio..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! Uspokójcie trochę sytuację :) z tym nożem :D :D :D .

ZALESVW może podasz na Forum dane tego pajaca oszusta (adresik itp) by każdy z nas miał na uwadze jego pokrętną osobę. Nick zawsze taki palant może sobie zmienić i dalej swobodnie oszukiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam tylko numer konta i nazwisko jakiejs babeczki... :/

 

Poza tym było by to nielegalne ujawnienie danych osobowych więc nawet gdybym chciał to mam zwiazane rece :/

 

Durne polskie prawo... bandyta moze cie okraść i pobić ale ty jemu dać w ryj nie możesz bo sam będziesz bandytą :(

 

Chyba jedyna radą jest nie kupować nic od nowych, ewentualnie żądać przesyłki pobraniowej z opcją sprawdzenia przed odbiorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyna radą jest nie kupować nic od nowych, ewentualnie żądać przesyłki pobraniowej z opcją sprawdzenia przed odbiorem...

To też.

 

A jaki problem w regulaminie forum zapisać, że cichociemni handlarze z oszałamiającą liczbą (7) postów i forumowym stażem jak tanie wino (3 dni) mogą inkasować pieniążki tylko po potwierdzeniu, że przesyłka doszła i wszystko z towarem o.k.?

Przykładowe limity, których nieosiągnięcie kwalifikuje do sprzedaży za pobraniem:

sprzedający: minimum 100 postów (plus ew. 1 miesiąc stażu)

kupujący (uprawniony do pobrania): jak wyżej

Te limity mogłyby być inne dla tych, którzy na forum tylko handlują, a inne dla modelarzy którzy coś w to forum wnoszą - w merytorycznych dyskusjach, zakładając wątki warsztatowe - i w ten sposób jakoś się uwiarygadniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam tylko numer konta i nazwisko jakiejs babeczki... :/

 

Coś mi tu śmierdzi jednym gościem który na innych forach też oszukiwał ludzie pisali o podobnych danych jak pamiętam.

Może podaj cztery ostatnie cyfry nr konta aby unikać wpłat na konta z taką końcówką. Całego nie podajesz wiec według mnie prawa nie łamiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też.

 

A jaki problem w regulaminie forum zapisać, że cichociemni handlarze z oszałamiającą liczbą (7) postów i forumowym stażem jak taniego wino (3 dni) mogą inkasować pieniążki tylko po potwierdzeniu, że przesyłka doszła i wszystko z towarem o.k.?

Przykładowe limity, których nieosiągnięcie kwalifikuje do sprzedaży za pobraniem:

sprzedający: minimum 100 postów (plus ew. 1 miesiąc stażu)

kupujący (uprawniony do pobrania): jak wyżej

Te limity mogłyby być inne dla tych, którzy na forum tylko handlują, a inne dla modelarzy którzy coś w to forum wnoszą - w merytorycznych dyskusjach, zakładając wątki warsztatowe - i w ten sposób jakoś się uwiarygadniają.

To co napisał Bartek jest dość rozsądną propozycją.

Wydaje mi się, że po wakacjach trzeba przedstawić ten problem adminowi i zrobić stosowne wpisy w regulaminie.

To jest już kolejna podobna sytuacja na tym forum i chyba czas najwyższy aby zminimalizować tego typu procedery.

 

Myślę, że te 100 postów to jest dobra ilość choć wysoka.

Ja poszedł bym dalej i dał możliwość sprzedaży po minimum 3 miesiącach od rejestracji.

Z mniejszymi limitami dla niby modelarzy to bym był ostrożny, polak potrafi.

A może wprowadzić coś takiego jak rekomendację dla sprzedających poniżej 3 miesięcy.

 

To propozycje ale trzeba coś z tym na pewno zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie różne ograniczenia powodują tylko, że eliminuje się może jednego oszusta, a przy okazji stu uczciwych nie może nic sprzedać.

 

I czemu np. trzy miesiące, a nie miesiąc albo pół roku? Zresztą ta osoba jest już na forum ponad dwa miesiące, równie dobrze mogła by być i trzy. A jak ktoś nie pamięta to niedawno był też nieco podobny wątek dotyczący osoby z bardzo dużym stażem i ilością postów. Zresztą przecież każdy może sam sprawdzić od kiedy ktoś jest na forum, ile napisał i jakich postów i podjąć decyzję czy kupować od kogoś takiego.

 

Jak wchodzą jakieś przepisy nakładające takie czy inne ograniczenia i zakazy to zaraz jest bunt, że ograniczenie wolności, że każdy ma swój rozum i sam niech decyduje, że jak tak można i w ogóle. A tutaj jakieś wymysły, że staż, ilość postów, rekomendacje itd.

 

W tym konkretnym przypadku jeszcze ewentualnie poczekać parę dni, odżałować godzinę czasu na wizytę na posterunku Policji i tyle. Patrząc na kwotę nie sądzę, że jest to jakiś większy, dobrze zorganizowany przekręt więc nie powinny być problemu z odzyskaniem kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.