Skocz do zawartości

FPV na Wi-Fi 5Ghz


zbyszek80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Mam takie pytanko kupiłem drona MJX Bugs B2W i on ma FPV po Wi-Fi 5Ghz, 
Jak wiadomo 5Ghz ma standardy starszy wolniejszy 802.11a i nowszy 802.11ac 
Chciałem sobie kupić jakiś niedrogi tablet obsługujący 5Ghz myślałem o standardzie a bo takie tablety są o wiele tańsze ale nie wiedziałem czy to będzie mi śmigać. Napisałem na fb do MJX o wykorzystywany w dronie standard piszą, że ac i aby mieć odbiornik ac. No i teraz pytanie czy jeśli będę miał tablet "a" to będzie mi to śgmigać ? Podobnież będzie tylko przesył danych zmniejszy się do takiego jaki obsługuje słabsza strona "a" czyli w tym przypadku nasz tablet. I pytanie czy jeśli się da połączyć drona z wifi ac z tabletem a to czy będzie to faktycznie działało i będzie wystarczające do przesyłu obrazu na żywo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł dość obszerny i szczegółowy ale dla osoby nie siedzącej w temacie dość trudny i mało zrozumiały. Choć tak mi się nasuwa, że właśnie a do ac może być za wolne mieć za mało tych kanałów sygnałowych itd. 

Pisałem do producenta z tym pytaniem bo w instrukcji nie podaje o jaki standard chodzi to dostałem taką odpowiedź "The 5G WiFi standard of the device must support 802.11ac, then it can find and contact the WiFi from B2W"

Więc wyglądało by na to, że musi być ac chyba, że tak zapobiegawczo piszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.