Skocz do zawartości

Czy FrSky Taranis Q X7 nadaje się do DLG?


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wiem, że wspomniany w tytule tematu nadajnik był na kilku zawodach testowany z modelami DLG. Czy są już jakieś opinie na temat jego przydatności do lotów tymi modelami? Czy pewnie leży w ręce, czy przełączniki są umieszczone ergonomicznie? Jak sobie radzi gdy obok jest włączonych kilkanaście innych nadajników? O oprogramowanie nie pytam bo ponoć ma spore możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja nie jeżdżę na zawody ale dość dużo latam dlg.

Jestem w trakcie wdrażania q 7 dla jednego z moich dlg.

 

Na plus w stosunku do turnigy 9x i 9xr pro jest chwyt radia przy wyrzucie. Profil gumy z tyłu ułatwia wygodne trzymanie.

Trymy działają lepiej, szczególnie lepiej niż w 9x. Są też w lepszych miejscach (szczególnie poziome) niż w 9xrpro.

 

Przełącznik używam tylko jeden - rzut i reszta lotu. Prawy skrajny na górze frontu radia. T8, 9x i 9xpro miały przełącznik dwupozycyjny. Tu jest 3jka. Ustawiam po prostu jak dwupozycyjny - dubluję pozycję 2 i 3.

 

Na razie jest bardzo ok.

 

W stosunku do 9xr pro może tylko brakować rączki, która przydaje się do trzymania aparatury jednym palcem. Ale można do tego zastosować smycz, jeśli ktoś używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.