Skocz do zawartości

Michaś RC


bigkris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i troche prostsze to jest. jest teraz roznica jakichs 2mm wiec to zostawiam. zaczynam robic kieszenie na laczniki centra i uszow.

 

Edit:

 

co sie stanie jak dam wieksze katy na uszach? tzn chodzi mi o to ze uszy byly by podniesione nie o 90mm na koncowce tylko 105mm?

 

Łaczniki wyciete i oszlifowane, teraz czekaja na wklejenie. chyba pojda na distal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te łączniki nie są za wąskie? Najlepoej jakby miały taką wysokość, że dokładnie pasują pomiędzy dźwigary. Na zdjęciu tego nie widać a wydaj się wąskie.

Druga sprawa: Jeśli centropłat i uszy są na tym samym profilu, to żeby ładnie się zeszły na łączeniu to powinieneś mieć zeszlifowany koniec centropłata i ucha. Jak sobie przymierzysz to będziesz wiedział o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione sa pomiedzy dzwigarami, tam juz je wpasowalem i tego nie zmieniam. Marek lacznik wchodzi dokladnie miedzy dzwigary wiec nie jest za waski, jest on nawet dwa razy grubszy.

 

mam pytanie co do wysokosci uszu, jesli dam je na 10cm z hakiem czy to cos zmieni? chodzi mi konkretnie o nosnosc modelu, bo wiem ze bedzie stateczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinę spadnie ci powierzchnia nośna, bo ona jest rzutem na płaszczyznę ale to nie będzie ogromna różnica. Z tą statecznością też nie można przesadzać. Przestateczniony model może mieć problem z utrzymaniem kierunku (może latać wężykiem). Do tego nie wiem czy nie spadnie skuteczność steru kierunku. Ja bym się raczej dostosował do planu, bo podejrzewam, że jest to konstrukcja sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadanie na dzisiaj, doklejam do polowek kadluba sklejke 0,6mm. moze wkleje laczniki platow ale to nie jest pewne bo polowka jest scisnieta na desce montarzowej. no ale gdyby cos to jutro beda wklejone, planuje tez wregi wyciac oraz dokleic do nich sklejke. oraz wyciac gore i dol kadluba. byc moze uda mi sie dzisiaj zrobic statecznik pionowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, robie to z pospiechu... teraz bede wszystko edytowac juz

 

Edit: wlasnie zrobilem zdjecie skrzydelka. potrzeba mu jeszcze kilka podklejen oraz ostatecznych szlifow. wyglada na troche pokrecone ale jest proste :D oto jak wyglada:

 

 

img6772fe3.jpg

 

EDIT:

 

własnie zwarzylem skrzydlo. wazy 120g. to malo czy duzo jak na takie skrzydelko? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w woli wyjasnienia, pisze nowego posta aby troche ruszyc temat.

 

Robie sobie powoli kadlub. zdjecia tego co zrobilem wrzuce zaraz. no wiec pytania:

-jak umiescic tutaj jakies wyposazenie, bo nie widze zbytnio mozliwosci dania 4 acu aaa,

-bowdeny dac na tym etapie?,

-jak wkleic statecznik pionowy?, czy zrobic na niego rowek i w ten rowek go wkleic?

 

Zdjęcia:

img6853ze1.jpg

img6854xy5.jpgimg6855aw4.jpgimg6856ny4.jpgimg6860yt9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi Ci zapewne o mocowanie statecznika pionowego. Jeśli masz sklejone "korytko" :D kadłuba , pokryj kadłub balsą w części ogonowej od góry na długości nieco większej niż krawędź natarcia statecznika pionowego (nie wiem czy jasno się wyraziłem). W balsie tej wytnij szczelinę i wpuść statecznik pionowy. Powinien być doklejony do dolnej powierzchni kadłuba wewnątrz. A statecznik poziomy...... cóż Twoja wola. Ja miałem rozbierany, ale model woziłem i tak z przykręconym statecznikiem poziomym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.