Skocz do zawartości

Extra 300 KS - 2,7 m - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu  :) . Chcę powoli kompletować materiały i wyposażenie. Mam pytanie - jakiej długości potrzebna jest rura skrzydeł? Będę szukać czegoś tańszego niż https://carboncenter-sklep.pl/rura-z-wlokna-weglowego-38x35x2000-mm-prepreg-winding-p-248.html (ale jednak chcę łącznik węglowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robert ja nie za bardzo jestem w temacie tego modelu ale z tego co kojarzę to taki model został rozbity przez tą rurę , oszczędności się mszczą okrutnie i zawsze zamiast taniej wychodzi drożej , kwestia czasu, tak miałem z serwami , i tak miałem z silnikiem.

Szkoda za zaoszczędzone 200zł unicestwić 10 tyś zł a o własnej pracy i dużej ilości poświęconego czasu na budowę to nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - duży model to i koszty duże. Nie zamierzam zmniejszać średnicy łącznika czy też jego grubości ścianki lub długości. 38 x 35 mm pozostanie na pewno i na pewno nie będzie to rura wykonana jedynie z rowingu. Ale jeśli wystarczyłaby np rura 1,5 m to może warto takiej poszukać. Niestety kit mam na razie w wersji full 2D i chwilowo łatwiej mi zapytać o długość rury niż zmierzyć. Zanosi się, że czasu na poszukiwania będę miał dużo  :) . Można dotrzeć do producentów kompozytów węglowych, którzy przygotują rurę na wymiar. Cięcie tego cholerstwa w warunkach domowych zdrowe nie jest. 

Chętnie też dowiedziałbym się, co za łącznik był zastosowany w tym rozbitym modelu. Dobrze wiedzieć, czego unikać  ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zmierzę dzisiaj wieczorkiem i dam znać. Ale to coś koło 1,20 m...

No właśnie - czyli kupując rurę z podawanego wcześniej źródła około jej 40% idzie w odpad. To moim zdaniem wystarczający powód aby poszukać gdzie indziej. Szczególnie, że nie mam ciśnienia, by kupować już.

Za informację o długości będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

 

Edycja: Zrobiłem mały rekonesans w temacie łącznika skrzydeł i zostałem sprowadzony na ziemię. Nie wygląda to najlepiej. Można zamówić rury węglowe 3k 38x35x1200 oraz 39x36x1200 w ilościach minimalnych 1 - 2 sztuki. Naddatek nieduży - 3 cm. Niestety to jedyna dobra wiadomość. Koszt to około 150 - 155 USD plus koszty przesyłki. Wychodzi na to, że bardziej się opłaca kupić w Carbon Center i przeszło 80 cm rurki wywalić do śmieci. Typowo są dostępne rury o długości  1 m w cenie do 50 USD. Nieźle, zwiększenie długości 120% = zwiększenie ceny 300%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

co poniektórzy są zniecierpliwieni przebudową tego forum i nie mogą doczekać się zdjęć z relacji.

A są w trakcie budowy ?

Dlatego pozwoliłem sobie udostępnić wszystkie zdjęcia tutaj: https://photos.app.goo.gl/fNdUxD7JSwc7HPxe7

 

Mam nadzieję, że prace ruszą do przodu, a zdjęcia w końcu pojawią się.

 

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym właścicielem wycinanki od Kolegi Marcina Extra 300 2,7m.

Na prośbę Marcina postaram się zrobić relację z budowy . Wiem , że wszystkie wcześniejsze fotki poszły do archiwum , więc są niedostępne.

Jednak zdążyłem zrobić kopię fotek i jak ktoś będzie w potrzebie są dostępne u mnie.

Budowę zacząłem od płatów.

Wyraźnie widać pierścienie korygujące średnicę rury nośnej z fi. 38 na fi. 35.

Proszę zwrócić uwagę na przekątne  ażurów żeber i belek dzwigara  - warto to zrobić-  naprzemiennie.

Nie ma powodu do paniki jak brak relacji z budowy.

Ten projekt jest tak zrobiony , że każdy go poskłada.

Z mojej strony Wielki szacun dla konstruktora.

100_2112.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.