Skocz do zawartości

Moja pierwsza motorówka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc wszystkim,

 

Jak w temacie, postanowiłem ze zbuduję sobie motorówke  :D tak dla czystej zabawy  :)

Doświadczenia w szkutnictwie to nie mam żadnego, ale co, ja nie zbuduję ?  :lol:

 

Szukałem w Google planow, probowałem zaprojektowac w CAD samemu, ale mineło troche lat od ostatniego razu co korzystałem z tego typu programów i po 3 dniach projektowania jednej wregi rzuciłem to w cholere  :P Kupiłem papier milimetrowy, cyrkiel, linijke, krzywki i ogień  ^_^

 

Efektem moich prac kreślarskich jest takie oto cudeńko jak na zdjeciach poniżej  :)

 

Długość: 465mm

Szerokość: 164mm

Wręgi: sklejka sosnowa 3mm

Spód: balsa 3mm

Waga: na chwile obecna 180g

 

Spód w niektórych miejscach musiałem wyszpachlować, głównie na grzbiecie aby nadac mu ostrzejsza krawędź, nastepnie został on pokryty 2 warstwami Epidianu w celu wzmocnienia.

W obecnej chwili planuje jaka zrobić zabudowę, póki co zdecydowałem sie na wieko przykrecane na 4 śruby z uszczelka dookoła aby wody nie nabierało gdy sie przewróci. Mam nadzieje ze ta opcja wypali i nie przysporzy za duzo kłopotów konstukcyjnych  :)

Czy takie rozwiązanie ma sens? Czy lepiej sie nie bawić i zrobic na standardowy "Kołek" i uszczelniać taśmą?

 

Całość chcę wyrównać i położyć koncowe 2 warstwy żywicy tzw gloss coat z barwnikiem o efekcie perłowym.

 

Przed ostatnie zdjęcie przedstawia ster kierunku z kanałem wodnym (wys 95mm powinno wystarczyc) oraz wał napędowy ze śruba, co do wału to sie zastanawiam czy nie za krótki całosc ma 150mm, rekaw 100mm, zastanawiam sie czy przy takiej dlugosci silnik nie bedzie za blisko rufy, bo nie wiem jeszcze jak bardzo ma byc śruba oddalona od pawęży i pod jakim kątem (tu pytanie o rade doświadczonych konstruktorów).

 

Też zastanawiam się czy warto przyklejac listewki jako stabilizatory.

 

Mam również dylemat z doborem silnika, nigdy nie miałem styczności z takimi modelami i nie bardzo wiem jakiej mocy silnik zakupic zeby ta łódka fajnie smigała po tafli, a jego cena nie przekroczy 120zl, nie musi byc demonem predkosci jak zawodowe katamarany, ale fajnie byloby nie zasnac podczas zabawy :)

Minimum jakie chce osiągnąć to przedstawione na tym filmiku https://youtu.be/iI-tNFyccNA?t=3m54s

 

Na koniec ostatnie pytanko:

Nadajnik pistoletowy czy tradycyjny?? Planuje zakup samochodu zdalnie sterowanego i budowe drona FPV, jedno bedzie wygodniejsze, ale drugie przyda sie tez do drona.

 

 

PS.

Trochę przeglądałem to forum zanim postanowiłem się przyłaczyc i założyć konto, sporo ciekawych i przydatnych informacji znalazlem, ale podejrzewam ze część mogło mi się zdarzyć pominąć, niemniej prosiłbym o oszczedzeniu sobie postow w stylu "poszukaj se, bylo juz o tym" itp. 

Merytoryczne odpowiedzi jak najbardziej mile widziane :)

Dziekuję

post-21512-0-54735200-1538509342_thumb.jpg

post-21512-0-41586700-1538509355_thumb.jpg

post-21512-0-51577200-1538509379_thumb.jpg

post-21512-0-35671500-1538509430_thumb.jpg

post-21512-0-49607700-1538509445_thumb.jpg

post-21512-0-98740800-1538509511_thumb.jpg

post-21512-0-49381900-1538509524_thumb.jpg

post-21512-0-99986300-1538510655_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uuu, panie: minimum 50mph (jakie chcesz osiągnąć), to chyba nie z tym mikrusem, którego trzymasz na kolanach (tak na moje oko: ok 50cm długości) i motorkiem za 120 plnów? :rolleyes: Tak z ciekawości zobacz jaki jest użyty motorek i regulator (6S) w tym 90cm Spartanie z f-my TRAXXAS (widocznym na filmiku, do którego link zapodałeś), aby uzyskać taki ślizg, o jakim myslisz.

 

PS MOTOR i REGULATOR ze Spartana. TUTAJ więcej szczegółów, jak to jest rozmieszczone w Spartanie. W tym maluchy takiego napędu i zasilania nie zmieścisz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kadłub pasuje na Mini Eko Ekspert. Powinien być jak najlżejszy. Silnik bezszczotkowy mały, o małym poborze prądu co pozwala dać mniejszy pakiet lipol, regulator 30A. Serwo SG92 carbo. Śruba cała w wodzie typu X. Napęd i zasilanie w korytku. Wkoło zamknięta przestrzeń. W razie wywrotki nie zatonie.  Prosty układ powoduje lekkość modelu co sprawia, że model będzie szybko pływał i do tego potrzebny jest większy akwen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.