Skocz do zawartości

PUP po mojemu czyli waga orzeszkowa


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do wniosku że na 1s muszą być odpowiednie obroty ten dzwonek 5g na który wymieniłem na 7,4 v targał pionowo do góry patyczaka o wadze 75 g na śmigle 4x3  na 3x 2,5 można było fikołki robić ma 3000 kv. I tutaj obroty mają

znaczenie. Na 1 s nawet na 5x3 nie pójdzie. Pewnie zaryzykuję  i wstawię motorek 7000 kv ale nie wiem jeszcze jaki. 5g o podobnym kv nie spotkałem nie przekraczają 3000 myslę o motorku 3,1g 7000 kv i pewnie go sprowadzę jak nie wypali będzie w d... Producent pisze że ciągnie to zwykłe modele do 60g ale ja za bardzo nie wierzę chinolom. Jeśli się uda to rozwiązać pup powinien latać i to dobrze. Z doświadczenia wiem że takie dwupłaty potrzebują trochę mocy duże opory linki podwozia szrokie kadłuby itp. W triplane motorek ma prawie ciąg 1:1 i jest gicior. Nie wiem dlaczego tych motorków nie ma mógłbym przysiądz że kiedyś 5 g z większym kv były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam bardzo prosił bym o pomoc mianowicie chodzi mi o przesyłkę z hobbyking nie rejstrowaną. Zamówienie złożyłem 30 -11 -2018 i do tej pory ani śladu.

Czy ktoś miał już takie doświadczenia z tym sklepem przesyłka zamówiona w magazynie EU Na stronie piszą że idzie od 4 do 14 dni nie wiem co robić czy mam się bać że coś nie tak :unsure:  :unsure:  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprowadzałem z Hobby King (coś tam zamawiałem z Chin, gdzie indziej i przychodziło mniej więcej w takim czasie jak deklarowali, ale nie zamawiałem przed świętami). Myślę, że to potrwa trochę dłużej niż podają, bo jest okres Mikołajkowo-choinkowy i pewnie teraz mają urwanie łba (zarówno w sklepach on-line, jak i w firmach spedycyjnych), a więc większe ryzyko zadziałania praw Murphy'ego.  ;)  Ja bym tam się wstrzymał do stycznia z zamówieniem. "Odpukać w niemalowane" - będzie OK! Tylko cierpliwie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dzięki Olek za uznanie na razie szukam w kraju co powiecie na takie cuś

https://www.gimmik.net/DWhobby-_Bezszczotkowy_silnik_C05M__1104_9450KV,o,20634.html?gclid=EAIaIQobChMI2KuXl9243wIVkArgCh0_aQOfEAEYASACEgIB3_D_BwE

 

Aha Zdrowych Pogodnych i Wesołych Świąt Wam wszystkim życzę ;)  ;)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...  Pewnie zaryzykuję  i wstawię motorek 7000 kv ale nie wiem jeszcze jaki. 5g o podobnym kv nie spotkałem nie przekraczają 3000 myslę o motorku 3,1g 7000 kv i pewnie go sprowadzę jak nie wypali będzie w d...

 

... a pod link podany przez Andrzeja (rajaner), nie zaglądałeś? Może taki motorek 4g 7800KV, (tam dostępny) wystarczy:

 

MIKRO SILNKI BEZSZCZOTKOWY – 1103. 7800kv. 1-2S

 

 

... za 39 plnów (razem ze wszystkimi śrubami do mocowania - w komplecie jest 6 szt. -  waży ok. 5g) i duuużo tańszy od tego z Twojego linku.

 

TUTAJ masz odpowiednik z Chin (kilka plnów taniej, ale ile trzeba czekać na przesyłkę?). Tylko tak się zastanawiam, czy z motorkiem o dużym KV nie zrobisz z tego "dziadka" odrzutowca? ;)

 

Tak z ciekawości w Gammodel mają całkiem klawe motorki (do szybkich maluchów), np.: TAKI, 2,5g, zasilany z 1s i 19000KV !!! Więc jak widać, bardzo małe µmotorki bezszczotkowe o dużym KV, zasilane z jednego LiPo są dostępne na naszym rynku. Gorzej jest chyba z małymi regulatorami do bezszczotkowców, zasilanymi z 1S! A propos, jakiego regulatora używasz w PUPie?

 

PS Wesołych Świąt. Ja już dzisiaj jestem objedzony na full, mimo, że to tylko "postna" Wigilia! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam motorek z linku byłby chyba dobry niestety oska nie ten rozmiar i długość weź Jerzy jeszcze pod uwagę atrapę silnika kv jak najbardziej odpowiednie. doszedł mi z hk motorek 7000kv o niebo lepiej ale niestety jeszcze za słabo dlatego jestem taki przewrażliwiony na moc. z regulatora moga max wydusic 4a mam taki

https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-xp-3a-1s-0-7g-brushless-speed-controller.html?countrycode=EU&utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=eu&utm_term=LF&___store=en_us

wyższe kv może aż tak strasznie nie zaszkodzi maleństwo tak się nie rozpędzi duże opory linki podwozia i tp. najwyżej dorobię śmigło o skoku 2 żeby wszystko się udało muszę wykszesać 50 gram ciągu co z 1 s wcale nie jest takie łatwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno twoja jak i propozycja kolegi ssuchy wydają się dobre ale właśnie miałem pisać, że trzeba na średnicę wału uważać bo może być problem z mocowaniem śmigła (prerabiałem to z najmniejszym REDOXEM jak chciałem do patyczaków go zaadoptować). Trzeba by przejrzeć oferty silników do mini-qudrocopterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chyba znalazłem odpowiedni motor do pupa co o tym sądzicie może się ktoś wypowie na śmigiełku 5x3 wyciąga 90g na 4x3 powinien te 60 dać

https://www.amazon.com/AP-05-5000kv-Micro-Brushless-Motor/dp/B01F4CS6XG/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&%2AVersion%2A=1&%2Aentries%2A=0

aby go wmontować wystarczy tylko skrócić odrobinę łoże i kv chyba odpowiednie

myślę że warto zaryzykować jeśli z niego wyjdzie d...a chyba zmienię hobby na dokarmianie zwierzątek :wacko:  :wacko:  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam nareszcie doszło z chin moje ostatnie koło ratunku motorek ma 5000 kv i waży 5g mam nadzieje że będzie ok jutro próby  :)

a tutaj fotka z poprzednikiem

 

post-5993-0-36968700-1549310606_thumb.jpg

 

na śmigiełku 5x3 powinien wycisnąć 90 g zobaczymy jak poradzi sobie z 4x3 55g powinno mnie całkowicie zadowolić

ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no i po oblocie :)  :) !

Model lata niestety lubi zwalić się na skrzydło trzeba na to uważać jest bardzo nerwowy na ster wysokości i dość trudny w pilotażu. 

Wydaje się trochę ociężały muszę się nauczyć nim latać niestety powiadają że mikro areodynamika rządzi się swoimi prawami. Podczas lotu trzeba z nim trochę powalczyć ale na szczęście jednak leci.

Niedługo wrzucę filmik jak pogoda dopisze i znajdę operatora. Nigdy już nie pokryję żadnego malucha papierem koreańskim jest tak delikatny na uszkodzenia że szkoda nerwów. To był mój pierwszy i ostatni taki maluch wciąż poszukuje odpowiedniej skali prawdopodobnie wyłamię się po za mikro nie wiem jeszcze ale rozmyślam nad tym aby przerzucić się na modele redukcyjne

ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubi zwalić się na skrzydło (...) jest bardzo nerwowy na ster wysokości

Przesuń ŚC do przodu, nawet jeśli to oznacza doważenie balastem (ale lepiej poprzesuwać wyposażenie).

Dołóż expy na ster wysokości, jeśli Twoja aparatura je posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no i po oblocie :)  :) !

Model lata niestety lubi zwalić się na skrzydło trzeba na to uważać jest bardzo nerwowy na ster wysokości i dość trudny w pilotażu. 

Wydaje się trochę ociężały muszę się nauczyć nim latać niestety powiadają że mikro areodynamika rządzi się swoimi prawami. Podczas lotu trzeba z nim trochę powalczyć ale na szczęście jednak leci.

Niedługo wrzucę filmik jak pogoda dopisze i znajdę operatora. Nigdy już nie pokryję żadnego malucha papierem koreańskim jest tak delikatny na uszkodzenia że szkoda nerwów. To był mój pierwszy i ostatni taki maluch wciąż poszukuje odpowiedniej skali prawdopodobnie wyłamię się po za mikro nie wiem jeszcze ale rozmyślam nad tym aby przerzucić się na modele redukcyjne

ps

Gratulacje z oblotu. Co do delikatności pokrycia z papieru koreańskiego to fakt. Bardzo delikatny i po pocellonowaniu bardzo kruchy, Łatwy do uszkodzenia. Cóż, jeszcze jedno doświadczenie. Co do budowy maluchów, upierdliwa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam z pupem wyszła klapa modelik w miarę dobrze lata lata ale zapanować nad nim w powietrzu to prawdziwy horror.

Ja nie mam takich zdolności następna sprawa z moich doświadczeń wyszło że na 1 s nie ma sensu budować jakiego kolwiek samolotu. Nie wiem czy wszystkie regle na 1s tak mają nie stabilizują napięcia które spada poniżej minimalnego by zasilić odbiornik. Rezultat odbiornik poniżej swojej wartosci zasilania przestaje działać i po sprawie . Nastepny mankament jaki zauwazyłem to kiczowata oska w motorku ugiela się podczas londowania. to jest bardzo podejrzana sprawa

mam tej samej firmy dwa egzemdlarze i co w 3g jest ok a w tym 5 zupelnie coś innego. to jest bardzo podejrzana sprawa nie wiem co  o tym myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie bardzo ważna sprawa czy pamiętacie ten model

post-5993-0-16534300-1560875805_thumb.jpg

mewien prezes z ż chce mi obrabować dom i go ukraść najął bandziorów którzy prubóją się dostac do mojego domu pamiętajcie jeśli którykolwiek z moich modeli pojawi się gdzieś na wystawie be ze mnie został mi skradziony a ja nic nowego ne zbuduję jeśli tak się stanie pokarze jego zdięcie na forum i własnoręcznie napisany przez niego podpis nie wiem co mam robić to już nie modelarstwo tylko chamstwo nie da sie tego skomentować jak ich jeszcze raz zobaczę w mojej okolicy wszystkie modele spale i wypiszę się z pfm

a wiele dobrego jeszcze mógłbym tu pokazać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.