Skocz do zawartości

Pakiet z chin


kolekszy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No tak, ale to se moze piszczec do usr.... smierci (ogniwa/baterii), w dodatku biorac prad - rozladowywujac baterie . Jest jakies rozwiazanie ktore pozwala na korzystanie z akumulatorow LI-XX bez piszczenia?

 

biper jest doraźnym wskaźnikiem podłączanym zazwyczaj w czasie użytkowania modelu, żeby w odpowiednim momencie zahałasował i żeby przerwać zabawę. ciągłe podłączenie go do baterii jest bezsensu bo ją zwyczajnie rozładowuje. 

z tego co czytałem - nawet tutaj na forum pakietami li-ion nie ma co się za bardzo przejmować - ładujesz i odkładasz, z li-po nieco więcej zabawy przy przechowywaniu, a chyba jedyne wyjście to sprawdzanie raz na jakiś czas pod ładowarką jaki jest stan baterii. lub chwilowe podłączenie bipera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to se moze piszczec do usr.... smierci (ogniwa/baterii), w dodatku biorac prad - rozladowywujac baterie . Jest jakies rozwiazanie ktore pozwala na korzystanie z akumulatorow LI-XX bez piszczenia?

I tu się mylisz nie piszczy ciągle, tylko jak napięcie bez obciążenia wzrośnie to przestaje. A prądu to bierze tyle co nic może 50mA na godzinę pracy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz nie piszczy ciągle, tylko jak napięcie bez obciążenia wzrośnie to przestaje. A prądu to bierze tyle co nic może 50mA na godzinę pracy 

 

Moje wszystkie 4 sztuki piszcza po chwilowym spadku napiecia caly czas. A pradu biora malo, to prawda, ale tylko z 1 celi (albo 2 cel, nie sprawdze teraz). Chodzi mi o to, ze przerobilem dla synka maly chinski jezdzik NICD na 2S2P Li-ION i wolalbym zamiast piszczenia i jazdy do konca (do 0V) po prostu odciecie napiecia przy tych 3.2, 3.3V. Zna ktos jakies rozwiazanie? Wiem ze mozna kupic tanio BMS, ale nie jestem pewien czy moge pakiet ladowac ladowarka modelarska (pakiet ma wyjscia T-DEAN i balancer), czy musz ladowac jakas inna ladowarka przez BMS.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Moze byc 3.0, 2.9 czy ile tam bedzie potrzeba. Chodzi mi o to: ładuje ładowarką modelarską do pełna, dzieciak jezdzi a ja nie musze nasłuchiwac piszczenia, po osiągnieciu minimalnego napiecia cel pojazd sie zatrzymuje, a dzieciak idzie z buta :-) i mowi ze autko nie jedzie :-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz płytki bms . Mam takie kilkunasto amperowe na 2s jak by kto chciał

Tylko pamiętajcie o jednym. Ogniwa ze zbieraniny nie oddadzą Wam pełnej pojemności przy takich prądach . Warto było by zastosować nowe ogniwa o podwyższonym wydatku . Pisałem wczesniej mam pakiet 2s z takim bms oddam za 40zl ale w konfiguracji cztery cele obok siebie a wiec gabaryt 65x72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wszystkie 4 sztuki piszcza po chwilowym spadku napiecia caly czas. A pradu biora malo, to prawda, ale tylko z 1 celi (albo 2 cel, nie sprawdze teraz). Chodzi mi o to, ze przerobilem dla synka maly chinski jezdzik NICD na 2S2P Li-ION i wolalbym zamiast piszczenia i jazdy do konca (do 0V) po prostu odciecie napiecia przy tych 3.2, 3.3V. Zna ktos jakies rozwiazanie?

 

Tych monitorów były 2 wersje, pierwsza gdy napięcie rosło przestawała a obecnie sprzedawane piszczą cały czas to prawda.

Rozwiązanie: Zamiast BMS jasne zaprogramowany Attiny13 by przy spadku napięcia do ustawionego podał sygnał na N-Mosfet nawet  do 150A który rozłączy obwód. Ale po co się bawić w projektowanie płytek i układu skoro gotowy BMS 20A kupisz za ułamek ceny projektu (6zł)

Natomiast za niecałe 8zł masz BMS 20A z balanserem.

https://pl.aliexpress.com/item/2-s-20A-7-4-v-8-4-v-18650-bateria-litowa-p-yta-ochronna-BMS/32863604994.html

Ładowarką modelarską bez problemu naładujesz pakiet przez BMS ciągle ładuje w ten sposób akumulatory do radiotelefonów Baofeng.

 

Tylko jeden mały szczegół jak już BMS odetnie zasilanie i na wyjściu nie masz nic (0V) wtedy musisz podać impuls napięcia by ożywić układ BMS. Niestety ładowarki modelarskie monitorują napięcie na pakiecie (bez podawania go) i dopiero kiedy im się zgadza uruchamiają ładowanie.

W przypadku pakietu z zerowym napięciem na wyjściu BMS ładowarka co najwyżej wywali błąd connection break.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Charger to jest akurat bardzo przyzwoita ładowarka i spokojnie powinna każdego nawet uśpionego BMS ruszyć. Ładujesz normalnie tam gdzie odbierasz prąd. BMS są różne, część sama " powraca" po zdjęciu obciążenia, część odcina pakiet trwale i trzeba podać od strony ładowania napięcie aby BMS wstał ponownie. Wykonuję mnóstwo baterii akumulatorów na  różnych płytkach. Dysponuje akurat ładowarkami marki Robitronic i Schulze, te nie mają problemu z próbkowaniem akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jaki masz BMS, jeżeli ma swój balanser, to podłączysz tylko plus i minus. Jeżeli nie ma swojego to do BMS musisz podlutować te 3 przewody dla pakietu z 2 cel. I normalnie podczas ładowania wpinasz wtyk balansera w ładowarkę i złącze do ładowania ( poprzez płytkę) I charger powinien bez problemu ruszyć. Robię sporo pakietów dla płetwonurków i tam sporo moich kolegów ma te ładowarki. Ładują bez problemu. Jedynie przestrzegam przed ładowaniem kombinacji 5S-6S  ładowarką Imax B coś tam... Ta " ładowarka" nie potrafi rozpoznać skutecznie  ile cel ma podpięte. Złącze balansera w żaden sposób nie koresponduje w tym modelu z oprogramowaniem ładowania. W efekcie akumulator 6S rozładowany jest przez nią  rozpoznany jako naładowany 5 celowy.. Litowe ogniwa sa bardzo wdzięczne i trwałe, ale wymagają jak każde minimum wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek jest dla wersji z balanserem. Tylko z tego co wiem, to ladujac przez BMS nie są potrzebne specjalne programy ładowania, tylko zwykły zasilacz. Co mam ustawic na ładowarce? Bo raczej nie Li-Io balance charge? Zwykle Li-IO charge?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wersji z balanserem Li-io charge.

 

Nie wieże aby jakakolwiek ładowarka w programie Li-io podniosła odłączony pakiet przez BMS.

To jak uruchamianie ładowania bez podłączonego pakietu gdyż musi być mocno rozładowany poniżej normy a każda ładowarka zaraz zacznie o to wyć nieważne jak dobra by była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rysunku nie wynika, czy płytka ma balanser. Zawsze w każdej płytce są odczepy na każdą cele, dlatego, że na tym polega działanie płytki, iż monitoruje każdą cele i odcina jak osiągnie zadany próg. Płytka bez  balansera, nie zadziała gdy nie podlutujesz odczepów. Z praktyki mojej wynika, że jak są równe cele to 2 celowy pakiet możesz sobie balansować co 3-4 ładowanie i tyle.


To jest płytka z balanserem . Akumulator jest mojego wykonania .

post-4076-0-90749300-1548658558_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.