Skocz do zawartości

Turnigy accucell 6 80W - Problem z rozładowywaniem LiPo


Jaroslaw_0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam pewien problem z moją ładowarką jak w temacie. W trybie rozładowywania maksymalny prąd to 0.6 A to samo w trybie rozładowywanoa do storage. Według producenta to 2A i tak było na początku użytkowania. Po kilku miesiącach coś się właśnie stało i rozładowywanie robi się uciążliwe bo trwa zbyt długo. Nie wiem w czym jest problem. Nie wiem czy nie oddać ładowarki na gwarancję,

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W swojej ładowarce, inny model ale oprogramowanie to samo, jest tak że jak ustawie mu prąd rozładowywania np. 2,5 A to potrafi sam sobie zbić do 2A z uwagi na kiczowaty zasilacz... 

 

Może w Twoim przypadku jest podobnie, wcześniej było ok a teraz np zasilacz coś nie domaga, sprawdź czy ładuje tak samo jak ładował jeśli tak to nie wina zasilacza. I jeśli jest taka opcja oddaj na gwarancję. 

 

Chyba że koledzy mają jeszcze jakiś inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Piotrek ważna jest moc rozładowywania.Podawana wartość na ładowarkach określa moc ładowania. W tych ustrojstwach zazwyczaj moc rozładowywania jest 10 krotnie mniejsza.

Jeżeli rozładowywałeś pakiet 3 celowy  to  wszystko by się zgadzał (około 7-8 W) i wygląda , że nie ma co reklamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.