Skocz do zawartości

Vicomte - odrodzenie.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy model Vicomte jest podobny do jakiegoś samolotu, tzn czy można go podciągnąć pod półmakietę?

Jakoś prawie nic na temat tego modelu nie mogę znaleźć, a mam taki obiecany do odkupienia.

Mam teraz wolny silnik XM3536CA-8 (400W, około 1,4 kg ciągu), mam nadzieję, że to do niego wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nic nie znalazłem n/t samolotu Vicomte. Jednak na jednej z imprez modelarskich kolega, który wykonał ten model " z pudełka " czyli bez tuningu jak w moim przypadku twierdził, że taki samolot istniał. Mając zestaw tego modelu spokojnie możesz zrobic z niego połmakietę któregoś z istniejących samolotów, np: francuski lub niemiecki "parasol" morane -saulnier (lub Pfalz), sredniopłaty - M-S, Pfalz czy Fokker. Zmiany byłyby kosmetyczne: wykonanie nowej maski silnika, poszerzenie kadłuba tak aby na całej długości miał niemal rowna szerokość patrząc z góry.

Mój model wykonany był bardzo ciężko: kadłub pokryty balsą + p. japoński + cellonowanie + malowanie + zabezpieczanie lakierem poliuretanowym. Skrzydła podobnie. Pokrycie folią - zwykłą lub " szmacianą" z pewnością znacznie obniży wagę( u mnie 2,5kg do lotu, a z pływakami 3,3kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model już jest gotowy i latany.

Ostatnio widziałem go dwa lata temu, bo później znudził się właścicielowi (wolny, nieakrobacyjny, podatny na wiatr) i był już tylko ozdobą pokoju (ładnie wykonany).

Już wszystkich szczegółów nie pamiętam, ale chyba niewiele się różnił od tego co pokazano na pudełku zestawu

http://www.spieleeck.de/Svenson-Flugzeuge/Svenson-Flugmodell-Vicomte-E::2384.html?language=en

Latał jako elektryk i prawdopodobnie miał wtedy silnik zasilany z 6x lipol 2200mAh o znacznej mocy. Dostanę go bez osprzętu, więc to co było wcześniej, jest właściwie bez znaczenia.

Większych przróbek nie planuję, tylko nowe wyposażenie i ewentualnie kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogę w końcu napisać, że mam Vicomte - jest już u mnie w domu.

Kolega Mariusz, od którego go odkupiłem zrobił go bardzo starannie.

Skrzydło jest sztywne i ma lotki. Na zdjęciu jeszcze bez silnika i na kołach GWS, ale będą oldtimer. Olinowanie tylko ozdobne z gumki tekstylnej (tu jeszcze stare i nie naciągnięte).

Vicomte.jpg

Wygląda na to, że to model wzorowany na Morane-Saulnier H

http://www.ajbs.fr/musee/showpic.php?img=fazms001.jpg

Czy da się na rotorze outrunera zamocować atrapy cylindrów i uzyskać makietę silnika rotacyjnego, czy to się rozleci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze będzie nielichy hamulec, po drugie rozleci się na pewno. Po trzecie, tamte silniki wolno kręciły, a elektryczek szybko, więc odniesienia skali i tak nie będzie. A dawne oryginały też się często rozlatywały (urywanie cylindrów, trochę o tym pisał m.in. Witold Rychter w Skrzydlatych wspomnieniach). pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze będzie nielichy hamulec, po drugie rozleci się na pewno.

 

Czy te bzdury wymyśliłeś na poczekaniu, czy to jakies głębsze przemyślenia :?: Dlaczego zakładasz, że GL zamontuje silnik wysokoobrotowy? Zapewne słyszałes o silnikach wolnoobrotowych - te na pakiecie 11,1V będą kręciły wolniej niż mój 4suw 10cm. Uważasz iż drgania będą większe przy elektryku niż przy taqk dużym 4suwie? O hamowaniu nawet nie wspomnę. Może najpierw warto obejrzeć film z lotów zanim wymyśli się 'kosmiczne" teorie :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Mowa o hamulcu dla obracania się silnika, a nie modelu (jest przecież obudowany. Wiem co to silnik wolnobrotowy. Np. tylko 800kv przy 11 V zasilania. Policzyć Ci wielkość siły odśrodkowej występującej na powierzchni rotora przy tych parametrach, a które miałyby oddziaływać na atrapy cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na rotorze outrunera zamocować atrapy cylindrów i uzyskać makietę silnika rotacyjnego, czy to się rozleci ?

 

Sorry Bubu2. Nie doczytałem tego zdania więc pisałem o modelu, a nie o silniku. To spowodowało owe nieporozumienie. Więc jeszcze raz przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Strasznie się grzebię z tym modelem, miesiąc minął a z powodu braku czasu i różnych drobiazgów, dopiero dzisiaj został do końca wyposażony.

Silnik to Turnigy SK3548 KV900, akumulatory to dwa równolegle połączone pakiety Kokam 2100 3S (na codzień pojedynczo używane w Acromasterze,

z tąd taki, może nie optymalny układ).

Śmigło drewniane (do spaliny) Xoar 13x7. Przewidywany ciąg to może być około 1,3 do 1,5 kg.

Model z pełnym wyposażeniem waży 1980 g, jednak musi zostać jeszcze trochę doważony.

 

Ponieważ nie posiadam planów, to prośba do kolegów, którzy taki model (lub plany) mieli,

o podanie optymalnego SC.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Długo to trwało (a to pogoda, a to znowu inne zajęcia), ale w końcu poleciał.

Z powodu wietrznej pogody długo czekaliśmy na jakąś odpowiednią chwilę.

Tylko jeden krótki lot, za to bardzo udany. Oblotu dokonał Piotr (syn).

Wszystko poszło gładko, nie było najmniejszych problemów ze startem, lotem czy lądowaniem. Model prowadzi się dobrze, a lot wygląda realistycznie

i tylko dźwięku brak. Prawie wcale go nie słychać.

Podziękowania dla Fokkera za inf. o SC - zrobiłem dokładnie według jego danych.

 

Na chwilę przed startem:

gotowy%20do%20startu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba czas trochę uaktualnić plan pracy :mrgreen: Po wykonaniu nowego skrzydła pomyślałem sobie - jak zawsze w takiej sytuacji - a czemu nie zrobić nowego kadłuba? I stało się. Początkowo miał to być kadłub o tych samych wymiarach co poprzedni tylko znacznie lżejszy, wyszło inaczej:

nowy1pop.jpg

Najistotniejsza zmiana miała dotyczyć steru pionowego; albo taki jak w Halberstad'ach, lub statecznik i ster taki jak w Schutte-lanz D.III. Na wszelki wypadek zrobiłem oba.

Z czasem jednak zachciało mi sie nowego nosa modelu - raczej coś z atrapą silnika rzędowego. Znowu wybór padł na Schutte-Lanz D.III

W tej chwili kadłub wygląda tak:

nowy2pip.jpg

ale ostatecznie wyglądać będzie tak:

widokzboku.jpg

Oczywiście mój będzie jednopłatem - średniopłatem. Chyba że znowu coś się zmieni :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.