Skocz do zawartości

Wilga 2000 Artex


karambolis8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Model gotowy do oblotu.

 

Waga modelu z wyposażeniem, bez pakietu to 985g. Przymierzam się do pakietu 3S 3000mAh 205g, bo taki mam.

 

Silnik SunnySky X2212 980kV ze śmigłem 9x7x3 na 3S wg eCalca daje ciąg 1000-1300g.

 

eCalc wylicza obciążenie powierzchni nośnej 56g/dm2, prędkość zatrzymania (stall) przy 36km/h, czas lotu 12-13 minut. 

 

Może ktoś wyrazić opinię jak te wartości wypadają jak na taką klasę modelu?

 
Producent przepowiadał wagę gotowego do lotu ok 850g. Od siebie dodałem kółko ogonowe z serwem 12g, wzmocnienia balsowe na ogonie i aluminiowy kołpak (oczywiście nie jest niezbędny ;) ). Moje dodatki nie ważą jednak przecież 350-400g.
 
Co do środka ciężkości. Producent podaje 8cm. Z eCalca z marginesem 15-20% wychodzi 4-5cm. Kogo posłuchać na oblot? :D
Pozdrawiam,
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do środka ciężkości. Producent podaje 8cm. Z eCalca z marginesem 15-20% wychodzi 4-5cm. Kogo posłuchać na oblot? :D

Masz może wyniki z eCalc CG? albo link do tego?

Jak liczysz, to albo zrób link do swojego modelu, albo wydrukuj do pdf.

Pytanie dlaczego takie różnice, może model się źle trymował i dlatego tylne SC.

Jakie masz kąty zaklinowania skrzydła i statecznika poziomego?

 

Chyba, że ktoś, kto już lata, latał tym modelem coś Ci podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki

Sprawdziłem te 8cm, to jest SM 5%, na pewno nie na oblot.

Moim zdaniem jeśli taki zalecają, to model ma problemy z trymowaniem, czyli ma źle dobrany dekalaż, czyli kąty zaklinowania.

Ja bym robił oblot na 15% SM

Model będzie miał pewnie tendencje do nurkowania, ale ja nie przesuwałbym na razie SC w tył tylko poziomował go trymerem.

Jeśli latasz dobrze, to możesz spróbować SC w zakresie SM 10%, a może blisko 5%, ale po oblocie

Zwróć uwagę, że NP jest w 9 cm, to SC w 8 cm, to dla dobrego pilota i oblatanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki! Pogoda na oblot w mojej okolicy dopiero koło 27 maja :(

 

Wracając do samego modelu. Udało mi się fajnie upchać kable serw pod podłogą, tak że wewnątrz jest względny porządek.

6kyMYln.jpg

 

Do oblotu skonfigurowałem sobie dwa miksery, które zmieniają zakres wychylenia lotek oraz osobno steru wysokości na dwóch potencjometrach. Po oblocie zobaczę jak mi się najlepiej latało i zmienię mikser na stały zakres wychyleń, ewentualnie jakieś D/R. Kółko ogonowe mam wyłączane przełącznikiem, żeby nie majtało się w locie.

https://www.youtube.com/watch?v=T8GCQjx8MW8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wzór oklejenia. Bardzo fajne.

Jest sporo do poprawki, ale jak będzie latać i się nie rozbije to możne poprawię.

Poprawka wymaga końcówka skrzydła, nie miałem rękawicy żeby na ciepło naciągnąć folę, oraz za wysoko wyszedł mi czerwony na kadłubie, ale mogę to zakleić białym.

Muszę go jeszcze zważyć, oraz zamontować odbiornik na stałe, bo do testów tylko go wyrzuciłem do środka. A no i kółko z tyłu jest nie sterowane, ale za to ma oświetlenie załączane serwem. 

Kolejna sprawa to ze latam na polu i nie wiem czy te kółka 6 czy 7cm się sprawdzą w trawie ?. W FunCub-e mam 12 cm i podwozie się ugina to nie ma problemu z lądowaniem gdziekolwiek, ale tutaj mam obawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj był oblot. Jarkowi dziękuję za wskazówki. Środek ciężkości ustawiony na 6.4cm był strzałem w dziesiątkę, w ogóle nie było trzeba trymować wysokością.

 

Większy problem był z wychyleniami. Wydawało się, że dałem niewielkie, ale przy starcie była nerwówka i już widziałem model rozbity. Jednak szybka korekta wychyleń potencjometrem zażegnała kryzys :)

 

Napęd nieststy mam za słaby. SunnySky X2212 980kV z 9x7x3. Rozbieg jest bardzo długi i musiałem latać na 80-100% gazu. Spróbuję większe śmigło lub inny silnik.

 

Ale całe gadanie na nic, bo oblot i tak się nie liczy, bo nie ma filmu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.