Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mig-3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 Chuck Yeager

Chuck Yeager
  • Modelarz
  • 369 postów
  • SkądWyry
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 grudzień 2018 - 20:18

Jeszcze brakuje przodu i usterzenia a konstrukcja kadłuba już od ściany do ściany :o

Chyba przyjdzie Ci go budować na korytarzu  :D

Tak poważnie to dobra robota - biegnę wyciąć kilka elementów do Mustanga bo mnie mocno wyprzedziłeś.

P.S. Te skokowe zmiany przekroju centralnej kratownicy są tak na planie w oryginale? Nie ma tam jakiś łagodniejszych przejść? Pachnie mi tu efektem karbu, ale z drugiej strony ta kratownica jest w sumie pomocnicza a większość roboty robią listwy poszycia i samo poszycie.

• 0

#42 Matijus

Matijus
  • Modelarz
  • 804 postów
  • SkądBräunlingen Niemcy
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 grudzień 2018 - 20:39

Haa ja mocno zwolnię przy podwoziu i kabinie tak więc Ty pewnie skończysz Mustanga ja będę w połowie :D Kratownica jest przerobiona aby kokpit tam zmieścić, a kratownica wsumie pomocnicza jak pisałeś biorąc pod uwagę że listwy jeszcze potem balsa na pokrycie i wstępnie u mnie będzie jeszcze laminat. Tak więc raczej o sztywność się nie boję :) Usterzenie będzie raczej ściągane tak więc jakoś tam se poradzę w tym ciasnym pomieszczeniu (chyba :D

• 0

#43 solainer

solainer
  • Modelarz
  • 268 postów
  • SkądCzeladź
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 grudzień 2018 - 21:30

Ta kratownica jest po zmontawaniu poszycia do niczego nie potrzebna. Ja z moich modeli ją usunąłem i latają. Na takiej kratownicy był zrobiony PT 17, Turbinator i teraz Vampire. Dwa pierwsze już sporo wylatały i wywalenie tej kratownicy w niczym nie przeszkadza. Poszycie nadaje sztywność całej konstrukcji, a kratownica jest po to żeby całość można było prosto zmontować.
  • 0

#44 paweln7

paweln7
  • Modelarz
  • 371 postów
  • SkądMiedziana Góra
  • Imię:Paweł

Napisano 03 styczeń 2019 - 18:14

Witam

Mateusz jeszcze świętujesz Nowy Rok :) bo cisza w temacie ,

tak na zachętę na temat malowania MIGA 3

JAK-1 Zima 1942

IMG_1258.JPG

IMG_1259.JPG

Pozdrawiam Paweł N

• 0

#45 Matijus

Matijus
  • Modelarz
  • 804 postów
  • SkądBräunlingen Niemcy

Napisano 04 styczeń 2019 - 09:12

Witam
Mateusz jeszcze świętujesz Nowy Rok :) bo cisza w temacie ,
tak na zachętę na temat malowania MIGA 3
JAK-1 Zima 1942
attachicon.gifIMG_1258.JPG
attachicon.gifIMG_1259.JPG

Pozdrawiam Paweł N

Witam, super wygląda :). A narazie cisza brak czasu, auto siadło i muszę ogarnąć nowe a jeszcze problemy rodzinne i jakoś tak brak chęci oraz czasu oraz finansów jak narazie (choć na tym etapie dużo nie trzeba)
  • 0

#46 Chuck Yeager

Chuck Yeager
  • Modelarz
  • 369 postów
  • SkądWyry

Napisano 14 luty 2019 - 12:37

Mateusz jest jakiś progres?

• 0

#47 Matijus

Matijus
  • Modelarz
  • 804 postów
  • SkądBräunlingen Niemcy

Napisano 20 luty 2019 - 08:06

Mateusz jest jakiś progres?

Niestety temat kompletnie wstrzymany, jak narazie. Ciężko powiedzieć kiedy znowu coś zacznę, za dużo na głowie mam.
  • 0

#48 jethrotull

jethrotull
  • Modelarz
  • 545 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2019 - 12:42

Ta kratownica jest po zmontawaniu poszycia do niczego nie potrzebna. Ja z moich modeli ją usunąłem i latają. Na takiej kratownicy był zrobiony PT 17, Turbinator i teraz Vampire. Dwa pierwsze już sporo wylatały i wywalenie tej kratownicy w niczym nie przeszkadza. Poszycie nadaje sztywność całej konstrukcji, a kratownica jest po to żeby całość można było prosto zmontować.

W jaki sposób usuwasz kratownicę z wnętrza modelu? Ona nie jest przymocowana do poszycia?
  • 0

#49 Chuck Yeager

Chuck Yeager
  • Modelarz
  • 369 postów
  • SkądWyry

Napisano 20 luty 2019 - 13:00

Niestety temat kompletnie wstrzymany, jak narazie. Ciężko powiedzieć kiedy znowu coś zacznę, za dużo na głowie mam.

Szkoda, fajnie się zapowiadał. Mam nadzieję, że szybko Ci się wszystko ułoży i powrócisz do budowy,

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych