Skocz do zawartości

"Śmietnikowa" pracownia ssuchego, organizery warsztatowe i "patenty" narzędziowe.


ssuchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Magazynek podsufitowy zamontowany:

 

post-18069-0-77269500-1562613639_thumb.jpg

 

post-18069-0-38749600-1562613713_thumb.jpg

 

... po przemyśleniu, zrobiłem "podłogi", centralnie z formatki B1 (depron 4mm 707x1000, dwustronnie laminowany folią), a na zewnątrz z podkładów pod panele (czyli z tego co akurat miałem pod ręką :P ), przykręcając do listewek krótkimi wkrętami. Dzięki temu do magazynku można w razie czego wrzucać również drobniejsze elementy z pianek i sklejki (nie przelecą przez ażur):

 

post-18069-0-51604700-1562614126_thumb.jpg

 

... i magazynek po zapakowaniu materiałami modelarskimi:

 

post-18069-0-67014100-1562614300_thumb.jpg

 

post-18069-0-33305800-1562614317_thumb.jpg

 

post-18069-0-60155200-1562614367_thumb.jpg

 

... od razu mi się luźniej zrobiło na dole! :)

 

W robocie dwa następne magazynki: na ścinki listewek ("stopniowany" z rur tekturowych) i na drobne kształtowniki (pręty, rurki, płaskowniki itp.) z laminatów, plastików i metali ("stopniowany" z wykorzystaniem plastikowego, prostokątnego kanału wentylacyjnego i kątowników plastikowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Magazynek podsufitowy zamontowany:

 wink.gif?v=1545133808

 

https://youtu.be/PfB05QgG9vA?t=2

 

Każde wolne miejsce w warsztacie jest na wagę złota, dobry pomysł Jurku z tym podwieszeniem. Może i do mojego da się wykorzystać bo już bajzel się robi (choć asortyment nieco cięższy i stelaż do niego musiałby być solidniejszy -zapewne z profili zamkniętych), a muszę wygospodarować miejsce na wózku na nową spawarkę https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-wf-jet-tig-iii-ac-dc-200-puls-7594256174?offerId=7594256174&inventoryUnitId=dj4QEnSY2WkJy2dDUb7smg&adGroupId=YTMzZjZjNTEtMDYwZi00ZTE2LTg5MTItM2M1ODA0MjczNGNkAA&campaignId=NmQ2MTA5NDItM2YwMy00MTljLTljODQtY2I4ODk4NmQ5OGM0AA&sig=5d43cc31ef05160f0fb2bbc3121dda56&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Spawarki&gclid=Cj0KCQjw9pDpBRCkARIsAOzRzivF94YVbfexNWvOIVXo_zMRiWVQa7qOdJIK60tx7goBuDPtuFEbFEkaAmo2EALw_wcB, bo mój dzielny chińczyk (Ct520) już leciwy (ma 10 lat !), i choć wbrew opiniom o "żółtych" sprzętach nigdy mnie nie zawiódł, to jest tylko DC(bez pulsu) i aluminium niestety nim nie da się pospawać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman, weź mnie bardziej nie gnęb, ;)  bo już jestem na maxa zdołowany, oglądając twoją wypasioną (jak dla mnie) pracownię! :rolleyes: Spawareczka, którą planujesz kupić, to super sprzęcik - marzenie, tylko cena już mniej spolegliwa (szczególnie w przypadku zabaw amatorskich). :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli, małymi kroczkami do przodu. Dzisiaj powiesiłem ostatnie boxy (35 szt. pudełek) z moich przydasiowych zapasów  ;)  (o których pisałem już wcześniej: TUTAJ), co prawda jeszcze nieopisane, ale na pewno znajdą właściwe zastosowanie. Skończyłem również montować tymczasową (do czasu rozdzielenia przyłącza) instalację elektryczną, która dotychczas opierała się tylko na przedłużaczu, co było baaardzo niewygodne:

 

post-18069-0-28988400-1563561811_thumb.jpg

 

... w końcu instalacja z głównym odłącznikiem i rozdzielonymi zabezpieczeniami nadprądowymi dla oświetlenia i gniazdek. Zamontowałem tymczasowo tani licznik energii (nieatestowany - producent podaje, że ma +/-2% dokładności), który pokazuje między innymi napięcie fazowe, pobór mocy przez obciążenie i zużycie energii elektrycznej (obciążenie max. do 3,5kVA):

 

post-18069-0-69866800-1563562364_thumb.jpg

post-18069-0-47685900-1563562492_thumb.jpg

post-18069-0-21670300-1563562511_thumb.jpg

 

Pozwoli mi to oszacować średnie zużycie energii w celu wpisania do wniosku o rozdzielenie przyłącza jakichś konkretnych danych, a nie wartości wyssanych z palca.

 

Nareszcie normalne gniazdka :) :

 

post-18069-0-48317200-1563562994_thumb.jpg

 

... będą jeszcze gniazda pod blatem biurka, z prawej strony (tak mam w pracowni elektronicznej i jest to wygodne rozwiązanie) i przy nowym stanowisku (pod szlifierkę wolnoobrotową) z prawej strony okna.

 

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, dwie białe żarówki LED-owe 15-tki dają tak jasne światło, że nie są potrzebne błyszczące odbłyśniki, które w wykonaniu amatorskim pewnie robiłyby paskudne, nierównomierne "zajączki", co przy pracy mogłoby być mocno upierdliwe (a wiem o czym piszę, bo na optyce się trochę znam, co wynika z moich, innych zainteresowań amatorską astronomią obserwacyjną). W fabrycznej lampce (kreślarskiej) stojąco/przykręcanej z długim, gibanym wysięgnikiem, którą używam na stole narzędziowym (spisuje się tam doskonale, bo żarówkę można ustawiać i przekręcać w dowolnym kierunku), klosz lampki nie ma wewnątrz błyszczącego odbłyśnika, tylko jest pomalowany białą, matową farbą. Poza tym typowe żarówki LED-owe z gwintem E27 świecą w kącie 120°i lepiej jest dobrze przemyśleć właściwe ustawienie oprawek w konstruowanej samodzielnie lampce (nawet planowałem gibane oprawki w mojej lampie nadbiurkowej, ale ostatecznie uznałem to za przerost formy nad treścią  ;)  ).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wykorzystanych jakichś 45 gniazd ( tak pobieżnie licząc) a i to mi brakuje i ciągle podłączam dodatkowe przedłużacze...

Więc radzę stworzyć więcej tych punktów poboru bo może ich braknąć bardzo szybko :)

A.C.

Na wszystko znajdzie się rada... ;)

 

rozgalezniki-urzadzenia-elektryczne-345x

 

... a i zawsze można dać nowe przyłącze na słupie...

 

Kathmandu-Nepal.jpggiphy.gif

 

U mnie oprócz "zwykłej" domowej instalacji do warsztatu doprowadzony jest gruby kabel siłowy od głównego licznika, i z niego idzie zasilane wtyczek siłowych 32A oraz osobne fazy do oznaczonych (R,S,T) gniazdek 230V

 

post-3384-0-34738900-1563607520_thumb.jpg post-3384-0-29288300-1563607802_thumb.jpg 

post-3384-0-52316800-1563607947_thumb.jpg  post-3384-0-55987400-1563607568_thumb.jpg

 

na których nie ma takich spadków napięć jak na domowej instalacji (różnice nawet ~10V), a na przykład zwłaszcza inwertery starszych przecinarek plazmowych są na to dość czułe. Co prawda moja nowa WF JET TIG III ma układ PFC (Power Factor Correction  umożliwiający zwiększenie współczynnika mocy do wartości możliwie bliskiej 1 w celu zmniejszania strat w liniach przemysłowych) i nie daje się zauważyć tego zjawiska, ale inne podłączone go tych osobnych gniazdek pracują stabilniej...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jurek , jak Ci idzie z Twoja modelarnia  ? 

 

Ja dzisiaj powiesilem u mnie pierwsze szafki ( kupuje w oddziale "fynd" w IKEA , czyli albo ze sklepowych demontazy , albo zwroty klientow ) , zamontowalem na 90% brame garazowa , a w poniedzialek zamowie zywice na podloge ( oczywiscie POMARANCZOWA  ;) )

W IKEA ( oczywiscie na FYND ) kupilem bialy laminowany blat  ( za 137 kr ) o dlugosci 246 cm . Na dole kilka fotek z mojego balaganu .

Mam juz na dol tez kilka szafek ( beda z szufladami , ale to dopiero po podlodze. Teraz przypolowac fronty, zrobic podloge i powoli PRZEPROWADZKA !!! 


Jurek , jak Ci idzie z Twoja modelarnia  ? 

 

Ja dzisiaj powiesilem u mnie pierwsze szafki ( kupuje w oddziale "FYND " w IKEA , czyli albo ze sklepowych demontazy , albo zwroty klientow ) , zamontowalem na 90% brame garazowa , a w poniedzialek zamowie zywice na podloge ( oczywiscie POMARANCZOWA  ;) )

W IKEA ( tez oczywiscie na FYND ) kupilem bialy laminowany blat  ( za 137 kr!!!  ) o dlugosci 246 cm . Na dole kilka fotek z mojego balaganu . 

 

 Sciany sa juz wymalowane , gniazdka tez pozakladalem. Reszta gniazdek zawisnie pod tymi szafkami ktore powiesilem i pod blatem ktory zamontuje po podlodze .Musze kupic jeszcze jakis maly grzejniczek , zeby bylo troszke cieplej w chlodne zimowe dni . 

post-6937-0-58324100-1572702955_thumb.jpg

post-6937-0-80262300-1572702966_thumb.jpg

post-6937-0-80628400-1572702980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij wstawić małego tapczaniku, w razie jak podpadniesz swojej kobiecie.

Przemyśl to.

Ja zawsze mam pod stołem w kanciapie składaną "polówkę" i śpiwór na taką okoliczność. :).

Bo niezależność jest najważniejsza

Za poradę nie dziękuj :D

A.C.

Po to wlasnie ten cholerny garaz buduje !!!        Sofka i mala lodowka na browce  ;)

Czasem moze tez cos przy modelach podlubie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz posłuchać mojej rady, to sofka będzie za duża, bo nie będziesz mógł jej złożyć.

Bardziej funkcjonalny jest składany tapczanik z funkcją fotela, bo i wyśpisz się i za dnia posiedzisz :)

W IKEA na FYND za grosze kupisz :)

A co do lodówki, to w mojej kanciapie to jest jeden z podstawowych "mebli", oprócz tokarki, frezarki, wiertarki i paru szlifierek.

Jest jeszcze barowy "napełniacz" szklaneczek (o czym już było), ale ostatnio bardzo rzadko używany :).

I to są "meble" podstawowe. Bez nich nawet bym nie zaczynał "modelowania" :D.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jurek ; poniewaz temat Ci sie troche zawiesil , to "podlacze" pod niego moja modelarnie ktora jest prawie na ukonczeniu . Nie bede zakladal nowego watku tylko pykne czasem tutaj swoje "sprawozdanie" Mam nadzieje , ze nie masz NIC przeciwko. Jesli tak , to daj znac , a wyniose sie i zaloze osobny temat .

 

Dzisiaj powiesilem na scianach co mialem powiesic. Posadzka zywiczna ( z masa samopoziomujaca ) zamowiona. Beton wstepnie przeszlifowany . We wrtorek wstawie drzwi do czesci garazu w ktorym bedzie "urzedowala" moja piekna. Ma juz polozone plytki na podlodze ( nie chcialem wstrzymywac wyposazania jej czesci czekajac na zywice , wiec w jej czesci postanowilem polozyc plytki ) . Ma juz powieszone szafy , we wtorek z drzwiami , zamontuje jej polki i da mi swiety spokoj  :D . Nie czekajac na podloge , zamontuje chyba tymczasowo blat roboczy ( oczywiscie IKEA z TZW zrzutow !  Do tej szafki na dole po prawej dokupie szuflady , bo takowe tez sie przydadza. Zaczynam powoli zwozic rzeczy z mojej starej modelarni (na razie do domu  ) i porzadkuje sobie wszystko , segregujac i czyszczac troszke przy okazji. To biale , to wklad do szuflad IKEA , a te przezroczyste pudelka tez Ikeowskie. 

Bardzo praktyczne i zakupie ich wiecej. Mozna wkladac do szafek na polki i zawsze to wygodniejsze jak luzno lezace rzeczy . 

post-6937-0-00029400-1574613150_thumb.jpg

post-6937-0-85385400-1574613160_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, jak najbardziej zapodawaj tutaj! Już dodałem pierwszy link do twoich podtematów we wstępnym poście wątku o pracowni. U mnie chwilowa przerwa, więc fajnie, jak mnie na razie zastąpisz, bo wtedy każdy znajdzie coś dla siebie w kwestii urządzania pracowni: darmowe grzebanie na śmietniku  :P  :D  vs tanie kupowanie w IKEA.  ;)

 

Niebawem wrócę do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.