Skocz do zawartości

Budowa B2 Spirit


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Witam po pierwszych testach, niestety ale padł mi POWER| MODULE podczas startu z gumy.

Rozpiętość 266cm

Powierzchnia skrzydła 132,51 dm2 więc spora płaszczyzna

Obciążenie skrzydła 33,96g/dm2 przy wadze 4,5kg

Silnik  TURNIGY D3548 KV1100 ciąg 2150

Samolot wyważony na 20% wg kalkulatora ale mimo wszystko ciężko się podrywał, co prawda spodziewałem się że lekko nie będzie ale czy waga jest zbyt duża do poderwania przy takim obciążeniu skrzydła?

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnę jeden akumulator to mogę zejść do wagi 4 kg a wówczas wg wyliczeń obciążenie skrzydła wyniesie 30,19 g/dm2.

Mnie zastanawia też dlaczego spalił się POWER MODULE (wcześniej ten zestaw miałem w Zagi 160) może to tylko złośliwość rzeczy martwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Silnik  TURNIGY D3548 KV1100 ciąg 2150
Samolot wyważony na 20% wg kalkulatora ale mimo wszystko ciężko się podrywał, co prawda spodziewałem się że lekko nie będzie ale czy waga jest zbyt duża do poderwania przy takim obciążeniu skrzydła?
Jakieś sugestie?

 

 

Ten ciąg mierzyłeś na modelu? Czy to dane producenta?

 

Jeżeli dane producenta to zmierz najpierw ile fizycznie ten napęd w tej konfiguracji daje. Śmigło w 80% schowane za kałubem nie ma skąd brać powietrza do wygenerowania ciągu. 

 

Nawet super małe obciążenie nic nie pomoże gdy nie masz dostępnego odpowiedniego ciągu. Inaczej masz po prostu szybowiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg jest  wg danych producenta, ale już zakupiłem  tester mocy. Przy skrzydle 2 m które ważyło 2 kg ale miało dużo mniejszą powierzchnię nośną leciało bez problemu. Wszystko przy śmigle 10x5. Przeprowadzę testy też przy większym śmigle 11x6 zobaczymy jakie będą efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mocy - CIĄGU!

Postaw zwykłą wagę pod modelem ustawionym dziobem w dół.

Albo przymocuj wagę do ściany i powieś model na swoim urządzeniu do wyznaczania położenia CG i odpal silnik.

Dowiesz się ile masz dostępnego ciągu statycznego.

 

Do tego power module Ci nie jest potrzebny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.