Skocz do zawartości

Powrót do RC pianką, ale jaką?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też czytałem. Sam się z tym nie spotkałem ale na pewno do bardzo dużych prędkości jest za mało solidna - wykonanie gorsze niż Multipleksy i nie jest taka mocna jak ich szybowce. Natomiast do latania bezsilnikowego - makietowego dobra ( majestatyczny jak na taki piankowy szybowiec nie taki znowu duży ), ma sporą doskonałość w locie po prostej. Podstawową akrobację bez silnika też zrobi choć trzeba poćwiczyć. Jak porównywałem filmy Gamy i Soliusa to Gama z zachowania w locie dużo bardziej przypomina duży prawdziwy szybowiec. Ma też raczej niewielki wznios więc sama z zakrętu nie wychodzi trzeba lotkami pomóc a więc więcej nauczy niż taki betowaty na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w kategorii cena do dobrych właściwości lotnych w szybowcach nie znalazłem nic lepszego od Phoenixa 2000 w wersji kit z możliwością zmiany rozpiętości skrzydeł https://allegro.pl/volantex-rc-phoenix-evolution-1600mm-2600mm-kit-7-i7612445310.html   biorąc pod uwagę, że za jakiś czas się znudzi to chyba najlepszy wybór bo strata finansowa będzie mała; a jak zakupimy dobre serwa i resztę wyposażenia to będzie je można przełożyć choćby do innego szybowca lub piankowego akrobata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym. Nie chce wersji arf czy rtf rowniez z tego powodu, ze nie ma frajdy ze skladania i doboru wyposażenia. Wspominam o niej tylko dlatego zeby porównać ceny, bo w sklepie abcrc nie ma wersji kit.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta Gama! Ale ludzie bardziej chwala Phoenixa, a do tego, ten drugi porównując wersję arf - jest tańszy.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

w mojej opinii Gama 2,1 nie ma żadnego startu do Phoenixa 2,6 jeśli chodzi o własności lotne. P2,6 można go na prawdę fajnie pogonić przy 4-5m/s z większą baterią, a Gamma to muł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Bogdan jakiś filmik by się przydał jak to lata na naszym lotnisku.

Tamten teren z Austrii to bardzo specyficzne miejsce. Tam wszystkie modele dobrze latają. :)

Będzie i filmik... Co prawda już latałem nim, ale nic nie filmowałem, natomiast zimowe loty obowiązkowe wraz z filmem.

A pro po, na naszych lotniskach też pięknie latają, nie odstajemy od naszych sąsiadów. 

Jedynie co można im zazdrościć, to rozmachu, i podejrzewam że nie spinają tak pośladków, oni się tym cieszą i nie ważne

że ktoś ma taki czy siaki model. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam(y) bo doświadczenie w lataniu takimi modelami masz ogromne i wyciągniesz z tego modelu na pewno wszystko co najlepsze. A i komentarz też by się przydał z jego dobrych ale i tych słabszych cech, taki obiektywny. 

To zawsze jest najchętniej czytane i brane pod uwagę w planowanych zakupach. Filmiki nie zawsze dobrze oddają zwłaszcza tych słabszych cech, na które ci trochę mniej wprawni piloci, powinni brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że dyskusja trochę zbacza z tematu. Cały czas trzymamy się tematu fajnego modelu do latania :D
Ja muszę przyznać się bez bicia że troszkę Was nie posłuchałem ;< Przynajmniej co do wyboru aparatury. Nie mówcie mi że bez sensu Wasze rady skoro ich nie słucham :D Wszystkie wziąłem pod uwagę gdy rozważałem zakup!

Jednak podziękowania należą się pewnemu koledze z forum, który polecił, doradził i pomógł mi w późniejszym ogarnięciu tematu, tak więc... Kupiłem Turnigy 9X, ten najnowszy model (2017) z AFHDS v2. Od razu na początek wleciało białe podświetlenie LCD i żeby nie męczyć się z standardowym softem (na najróżniejszych forach i w opiniach czytałem takie brzydkie epitety na jego temat, że mógłbym stworzyć całkiem sporą listę obelg) zaraz po zakupie przylutowałem złącze i wgrałem Er9x :)

post-14120-0-12943600-1545603456_thumb.jpg

No a z modelem idę do przodu powoli, jest kadłub, jest już skrzydło, także powoli zbliżam się ku końcowi.

post-14120-0-86702600-1545603512_thumb.jpg

Mam jeden problemik. Chciałem sprawdzić serwo (TowerPro SG90) i wychyliło się w jedną stronę do końca a podczas wychylenia w drugą zablokowało się. Koniec. Nie rusza się tylko coraz bardziej nagrzewa. Miał tak ktoś? Da się to to rozebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przeanalizowaniu opinii, ceny i wszystkich okoliczności - decyzja podjęta! Będzie Phoenix! Jeszcze nie wiem czy 2000 czy EVO2600 bo z ich dostępnością jest jakoś tak średnio. Kontaktowałem się ze sklepem Volantex i mają planowaną dostawę na marzec-kwiecień. Trochę późno bo planowałem zakup na Luty bardziej. Na HK jest 2000 ale tylko na Globalu. Może coś wyszarpie bo widziałem że na allegro jest. 
Inna sprawa że gdzieś tam w tzw. międzyczasie bardzo mi się spodobał model od Volantexa ASW28 v2. Bardzo fajna cena na HK i dostępność w sklepach, fajna rozpiętość i dużo fajnych filmików na YT! No ale jest takie zawahanie ponieważ ludzie jednak piszą iż Phoenix lepszy... Szkoda że nie mogę "pomacać" jednego i drugiego :) 

No i jak pech to pech! Ja nie wiem czy ze mną jest coś nie tak ale drugie SG90 padło. Zacina się przy powolnych ruchach. Szybkie ruchy w obie strony je odblokowują i znów blokuje sie w innej pozycji. Ehh!
Ale toto jest juz gotowe i wyważone, ponadto wyszło bardzo lekko bo gotowy do lotu 542g czyli jakies 200g poniżej zakładanej wagi :) Fajnie!

 

post-14120-0-36851600-1546548419_thumb.jpg

 

post-14120-0-27625400-1546548691_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.