Skocz do zawartości

Powrót do RC pianką, ale jaką?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Pionier poradzi sobie, pytanie co będzie go napędzało. Na ten przykład Mobius waży 43gr. pod 100gr chyba coś z rodziny Go Pro

Tak, mam klona GoPro calkiem niezlego, ktory wazy sam 63g ;) i tak sobie pomyslalem żeby to jakoś ze sobą połączyć...

A te pioneerki caly czas sa w takiej cenie czy w tym sklepie jakas wyjatkowa promka?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 [...] w sumie to samo lata byle nie przeszkadzać.

Dla początkujących jak najbardziej,[...]

 Pionier poradzi sobie, pytanie co będzie go napędzało [...]

Zamówiłem tego Pioneerka z ciekawości, dla porównania z Easy Starem. Fakt - jakiś "betolot" dla początkujących to idealny wybór.

ES lata dobrze tak ze słabym, jak z silnym napędem, przy czym z silnym lata ciekawiej  :). U mnie jest stockowy silniczek, chyba 1100 czy 1200 kv na 3S lub częściej 4S. Przy 3S Li-iony 3S1P 3400 lub 3S2P 6800 - na tych można się bujać powyżej znudzenia, przy 4S mieści się idealnie 2650 niebieski Turnigy a ciasnawo 3700 Gens. Tu się robi ciekawie... Śmigło 7x3,5 GWS 3B jest dość ekonomiczne i zapewnia dostateczny ciąg do holowania czterometrowego transparentu.

Zobaczymy, czy Pioneerek też sobie będzie tak dobrze radził. Profil skrzydeł ma chyba taki sam, raczej wiadomo, kto z kogo przerżnął projekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli jutro pogoda będzie tak ładna jak dzisiaj to wrzucam filmik z latania w śniegu :) 
Dzisiaj latałem "z doskoku" niestety wiatr ok 5-6m/s szybko wydoił baterie (10min). 

Pytanko jeszcze w sprawie serw! Z racji tej że już na początku Lutego planuje zakup modelu (mojego ostatecznego wyboru nie zdradzę na razie) pytanie co do serw z HK. Dowiedziałem się od was że HXT jest tanie i niezłe lecz pomyślałem, że wyposażę mój model w coś troszkę lepszego i zastanawiam się nad Coronami... na przykład takimi https://hobbyking.com/en_us/corona-ds-918mp-digital-servo-1-8kg-0-06sec-9g.html albo tymi troszkę droższymi.

I dwa zasadnicze pytanka:

1. Czy reszta tych tańszych serw firmy HK albo Turnigy są warte uwagi? (mam na myśli to wszystko co jest do 6-7Eur.

2. Czy wsadzanie do piankolotów serw z metalowymi trybami to jest przerost formy czy ma to uzasadnienie? 

2.1. Jeszcze taka sprawa, jak dotąd latałem na małych własnych składakach i zasilanie serw i odbiornika było z ESC. Czy powinienem zaopatrzyć się w osobny BEC/UBEC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do serw to nie pomogę bo dawno już przestałem latać na tego typu serwach.

2. Czy ma sens wsadzanie metalowych serw do piankolotu to w zasadzie zależy od Ciebie. Jeśli umiesz latać i lądowania nie sprawiają Ci problemu to w zasadzie nie ma potrzeby wsadzać metalowych, ale jak jeszcze się uczysz i miejsce w którym lądujesz nie jest piękną wykoszona trawką to metalowe dają Ci nadzieję, że przynajmniej przetrwają jakiś czas. Najczęściej padają tryby w serwach a nie elektronika (choć ta też pada :)).

3. To zależy od samego regulatora. Są regulatory, które mają bardzo dobre BECe i nie ma takiej potrzeby stosować zewnętrznych zwłaszcza w tanich piankach. Jak już model trochę kosztuje i dajesz tanie lub nie sprawdzone regulatory to zdecydowanie warto dać osobny BEC na zasilanie elektroniki. Ja przy piankach stosowałem regulatory Plush i nigdy się na nich nie zawiodłem i nigdy nie stosowałem zewnętrznego BECa. Ale są też regulatory typu Opto które nie mają wbudowanych BECów i musisz chciał nie chciał dać zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dwa zasadnicze pytanka:

1. Czy reszta tych tańszych serw firmy HK albo Turnigy są warte uwagi? (mam na myśli to wszystko co jest do 6-7Eur.

2. Czy wsadzanie do piankolotów serw z metalowymi trybami to jest przerost formy czy ma to uzasadnienie? 

2.1. Jeszcze taka sprawa, jak dotąd latałem na małych własnych składakach i zasilanie serw i odbiornika było z ESC. Czy powinienem zaopatrzyć się w osobny BEC/UBEC? 

 

Z tanich serw to HXT900 z HK mają najlepszy stosunek jakości do ceny i najlepiej używać ich wszędzie gdzie się da, jak potrzebne mniejsze to Emax ES9051, a jak cienkie to Emax ES3351.

Poczytaj komentarze na HK o tych Coronach, nie są zbyt przychylne.

 

Tanie serwa z metalowymi trybami mają zazwyczaj większe luzy niż plastikowe, jest sens dawać tylko jeśli plastikowe padają, bo np. sterowania nimi klapa zahacza przy lądowaniu.

 

Zwykły liniowy BEC 2A daje radę pociągnąć  4x HXT900 przy zasilaniu 3s (ale musi mieć chłodzenie), dodatkowy Ubec ma sens przy wyższym napięciu, większej ilości serw, albo stosowaniu mocniejszych serw cyfrowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich serw to HXT900 z HK mają najlepszy stosunek jakości do ceny i najlepiej używać ich wszędzie gdzie się da, jak potrzebne mniejsze to Emax ES9051, a jak cienkie to Emax ES3351.

Poczytaj komentarze na HK o tych Coronach, nie są zbyt przychylne.

No właśnie widzę. Przy serwach HXT900 mamy 540stron komentarzy wychwalających je jako najlepszy wybór do wszystkiego. 

Z drugiej strony do Coron mamy raptem kilka komentarzy, niektóre dobre inne złe... Biorąc pod uwagę, że zadowolony użytkownik raczej nie doda opinii a ten niezadowolony zrobi to prawie na pewno, to nadal mam trochę mętlik, tym bardziej że na polskich forach (nawet tutaj) ludzie je chwalą. 

 

EDIT:

 

Zwykły liniowy BEC 2A daje radę pociągnąć  4x HXT900 przy zasilaniu 3s (ale musi mieć chłodzenie), dodatkowy Ubec ma sens przy wyższym napięciu, większej ilości serw, albo stosowaniu mocniejszych serw cyfrowych.

No a w takim szybowcu: lotki - 2serwa, klapy - 2serwa, wysokośći - 1serwo, kierunek - 1serwo. Daje nam to 6 serw. Mój ESC ma 2A tylko ;(

 

EDIT2:

Jest obiecany filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ACTRuH8r40k&feature=youtu.be

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym miejscu podziękować za Wasze wszystkie rady, nie tylko odnośnie fajnie latającego modelu ale też odnośnie serwomechanizmów. Nazbierało się tutaj 8stron całkiem przydatnych porad moim zdaniem :)
Dzięki Wam wybrałem w końcu swój szybowiec.

Kupiłem Phoenixa Evo 2600 w wersji KIT.

 

W tym miejscu właściwie temat się kończy ponieważ założony cel, czyli kupno modelu, został zrealizowany. Nie chciałbym jednak go zamykać i w przyszłości może ktoś na niego natrafi, bądź kupi jakiś ciekawy model i będzie mógł tutaj napisać coś w tylu "mam/latałem tym i tym i jest super przewidywalny i stabilny, polecam"  ;)

 

W najbliższym czasie pewnie pojawi się wątek ze składania Evo, ponieważ mam jeszcze kilka wątpliwości co do napędu więc po cichu liczę na Waszą pomoc. :>

Pozdrawiam!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji KIT zakup git  :). Duże jest super. jedynie w transporcie trochę trzeba uważać. O napęd to się nie martw, tylko ciaćków nazbieraj dostatek  ;).

W takim wymiarze mam Radiana 2600 i jest to super sprzęt, zaskakujący swoją uniwersalnością. Jednak ma dużo dłuższą cięciwę skrzydła, więc porównywanie nie będzie miarodajne.

Gratuluję wyboru ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.