Skocz do zawartości

FrSky x8r ile serw można podpiąć.


przema436
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie, mój model jest wyposażony w 9 serw oraz chowane podwozie. Odbiornik to FrSky x8r wraz z dodatkowymi wyjsciami podlaczonymi przez s.bus. wszystko jest zasilane lipolem oraz regulatorem hobbyking 80a. Pytanie czy odbiornik może zasilić tyle serw? Serwa to Corona ds339 oraz 939.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pamiętaj, że to nie odbiornik zasila serwa - tylko BEC w regulatorze. Co najwyżej to obciążenie przepływa przez szynę zasilającą w odbiorniku.

 

 

A teraz kilka faktów:

1. skoro projektant odbiornika przewidział możliwość podłączenia 8 serw tzn że 8 serw może pracować

2. nie napisałeś jak wielkie są te serwa...

3. Nie wiem czy ktokolwiek prowadził badania nad granica obciążenia odbiornika

4. Są na tym forum ludzie, którzy robili przejściówki aby taki prąd nie płynął przez odbiornik

5. Weź pod uwagę, że w czasie lotu nie wszystkie serwa będą pracować na raz - raczej nie będziesz jednocześnie wchodzić w płaski korkociąg i wypuszczać podwozie... trochę to bez sensu

6. A nawet jeżeli wszystkie zapracują na raz to pewnie BEC przysiądzie zanim spalisz ścieżki w odbiorniku - bo o ile się nie mylę to ten ESC ma tylko 4A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.