Skocz do zawartości

Wicherek 10 "profanacja"


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla przypomnienia, Wicherek jest juz po 60 tce .

Osobiscie nie widze zadnej profanacji, modelik wykonany bardzo ladnie , Znalem  S.p Wieslawa Schira bardzo dobrze, pamientam 

jako nastolatek  loty oryginalnego Wicherka na lotnisku Aeroklubu Warszawskiego na Goclawku , byly to poczatek lat 60.

 

Zycze powodzenia w lataniu nowym Wicherkem.     Wladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Budowa tez jest ogromna przyjemnością i relaksuje

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Największy relaks. Czasami wracam z pracy wkurzony, zmęczony i jak wezmę się za model to zapominam o wszystkim. Najlepsze SPA dla duszy.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wynika ,że jest nas bardzo dużo, którzy uzależnili się od budowania modeli i znajdują ukojenie w dłubaniu. Samo już, że ma się plan budowy i wygląd wybranego modelu, głowa pracuje jak to zrobić , w jakiej kolejności i jak to będzie wyglądało.Jak Paweł napisał relaks i spokój dla duszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robi się skrzydło

post-3422-0-24845800-1546082991_thumb.jpg

post-3422-0-21379000-1546083004_thumb.jpg

post-3422-0-15161300-1546083024_thumb.jpg

post-3422-0-81175000-1546083035_thumb.jpg

Profil skrzydła oryginalny  " Wicherkowy" z pokryciem balsowym natarcia balsą 1m/m, dzwigar wykonałem z dwu listewek sosna 2x5 m/m.Końcówkę skrzydła wykonałem po swojemu, z bardzo lekkiej balsy .Lotki zawieszone na zawiaskach z dyskietki.Napęd lotek opiera się na serwach SG 51 R które umieściłem w żeberku wzmocnionym sklejką 1 m/m i wklejone na tzw glut.Oczywiście przewody serw są przedłużone i wychodzą tuż przy drucianych haczykach mocujących skrzydła.

Jestem w trakcie wykonywania zastrzałów które zachciało mi się zrobić z listewki bambusowej 2x5 zakończonej  własnej roboty zawiaskiem. Zastrzał, jak w moim poprzednim Wicherku będzie wklejony na stałe w płacie, a z drugiej strony cienki języczek mosiężny albo na śrubkę jak w planach albo blokowany od wewnętrz kadłuba.

post-3422-0-16796900-1546084302_thumb.jpg

Golenie podwozia mam już gotowe, kółka także.

post-3422-0-07128100-1546084797_thumb.jpg

W sumie, nie ma już co opisywać i gonić z robotą, bo model już jest prawie w 100% zrobiony, tylko okleić, wkleić zawiasy, popychacze serw i złożyć do "kupy"  ;) ale to już przed sezonem w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz słabość do wicherka !? Wiem że to zrobisz, chyba to już 5-ty !!!

. Na razie stoję z pokryciem płatów bo mi coś się nipodoba folia którą pokrywam.Na sateczniku poziomym zauważyłem że folia się jakby odklejała w niektórych miejscach, nie znam powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.